پنجشنبه , ۳ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۸:۵۷ قبل از ظهر به وقت تهران

اعتراف زورگیر خشن تاکنون به ۹۰ فقره گوشی قاپی

زورگیر خشن تاکنون به ۹۰ فقره گوشی قاپی اعتراف کرده است.

زورگیر خشن تاکنون به 90 فقره گوشی قاپی اعتراف کرده است

موتورسوار مخوفی که با پوشش سیاه رنگ از شهروندان مشهدی زورگیری می کرد، هنگام گوشی قاپی از یک خانم جوان در حالی با فنون دفاع شخصی توسط فرمانده انتظامی سابق مشهد به دام افتاد که برای فرار از چنگ افسر ارشد بازنشسته از افشانه فلفلی استفاده کرد. به گزارش اختصاصی خراسان، این ماجرا ظهر روز سی ام تیر گذشته زمانی رخ داد که خانم ۲۰ ساله ای پس از پایان مکالمه تلفنی در اطراف یکی از مراکز خرید رایانه، گوشی تلفن را درون کیفش انداخت. در این هنگام، موتورسوار جوانی که او را زیر نظر گرفته بود در یک چشم به هم زدن کیف دستی او را ربود و گاز موتورسیکلت را فشرد!
گزارش خراسان حاکی است، سرهنگ اکبر آقابیگی فرمانده انتظامی سابق مشهد که چندی قبل به افتخار بازنشستگی نایل آمد به طور اتفاقی در آن مکان حضور داشت و با دیدن این صحنه بی درنگ، همه قدرت را به پاهایش سپرد و با چند خیز بلند راه را بر موتورسوار گوشی قاپ سد کرد. جوان ۳۲ ساله که خود را در معرض دستگیری می دید بلافاصله افشانه فلفلی را بیرون آورد و چند ثانیه بر سر و صورت این افسر ارشد انتظامی پاشید. در حالی که چشم های فرمانده می سوخت اما او با چند فن تخصصی دفاع شخصی، زورگیر گوشی قاپ را روی زمین انداخت و با فشردن دست های سیاه پوش مخوف در پشت سر، با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت. چند دقیقه بعد متهم خطرناک به کلانتری سناباد هدایت شد و در حالی مورد بازجویی های فنی قرار گرفت که سه دستگاه گوشی سرقتی از وی کشف شد. بررسی نیروهای ورزیده تجسس نشان داد که «مجتبی» از زورگیران سابقه دار و حرفه ای است که هم اکنون نیز تحت تعقیب کارآگاهان پلیس آگاهی به اتهام سرقت تجهیزات مخابراتی قرار دارد.
بنابراین گزارش، در همان دقایق اولیه دستگیری، بیش از ۱۰ نفر از شاکیان، سیاه پوش مخوف را شناسایی کردند اما تحقیقات دقیق تر بیانگر آن بود که متهم ۳۲ ساله از حدود پنج ماه قبل در حالی زورگیری های مخوف را در گوشه و کنار شهر آغاز کرده است که برخی از طعمه های وی هنگام تهدید با چاقو مجروح شده اند. ادامه بررسی های پلیس نشان داد او که یک زن صیغه ای دارد و از راه زورگیری امرار معاش می کند سوابقی مانند گوشی قاپی، سرقت موتورسیکلت و خودرو و همچنین مواد مخدر را در کارنامه سیاه جرایم خود دارد.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته با تایید خبر دستگیری سیاه پوش مخوف به خراسان گفت: طبق تحقیقات پلیسی، این متهم تاکنون به بیش از ۹۰ فقره زورگیری و گوشی قاپی در مناطق سناباد، احمدآباد، آبکوه، شفا، سجاد و … اعتراف کرده است.
سردار محمدکاظم تقوی با قدردانی از اقدام سرهنگ آقابیگی برای دستگیری زورگیر مذکور افزود: پلیس هیچ گاه بازنشسته نمی شود و همواره در خط مقدم دفاع از حقوق شهروندان قرار دارد.
رئیس پلیس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بررسی های تخصصی نیروهای تجسس کلانتری بیانگر آن است که متهم مذکور به تنهایی و با گذاشتن یک قبضه کارد زیرکشی در کنار باک موتورسیکلت، اقدام به زورگیری و گوشی قاپی می کرد و همواره افرادی را زیرنظر می گرفت که در حاشیه خیابان و بدون توجه به اطراف سرگرم مکالمه تلفنی بودند. مقام ارشد انتظامی سرزمین خورشید تصریح کرد: تحقیقات گسترده از این زورگیر سابقه دار توسط نیروهای تجسس زیر نظر سرگرد بیگی(رئیس کلانتری سناباد مشهد) ادامه دارد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *