چهارشنبه , ۲۹ ام دی ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۷:۵۳ قبل از ظهر به وقت تهران

آمریکا چرا کره شمالی را در لیست حامی تروریسم قرار داد؟!

مقامات آمریکایی در اظهار نظراتی عجیب عنوان کرده اند تنها به دلیل وارد کردن فشار به کره شمالی نام این کشور را در لیست کشورهای حامی تروریسم قرار داده اند!

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا اظهار امیدواری کرده است تا روشی مسالمت آمیز برای حل بحران کره شمالی پیدا کنند!

http://media.jamejamonline.ir/Media/Image/1395/09/23/636172160731027665.jpg

آمریکا چرا کره شمالی را در لیست حامی تروریسم قرار داد؟!

به گزارش مهر به نقل از واشنگتن اگزمینر، ساعاتی پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دولت کره شمالی را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داد، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا با نمادین خواندن این اقدام واشنگتن خطاب به خبرنگاران مدعی شد که «مقامات آمریکا همچنان به یک راهکار دیپلماتیک در قبال کره شمالی امیدوارند!»

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در کاخ سفید از امیدواری مقامات واشنگتن به یافتن یک پایان مسالمت آمیز برای تنشهای کنونی میان کره شمالی و آمریکا سخن گفت!

وی در ادامه افزود: «این اقدام [گنجاندن کره شمالی در فهرست تروریسم] تنها با هدف افزایش فشارها بر پیونگ یانگ صورت گرفت».

تیلرسون در ارتباط با این تصمیم اخیر دونالد ترامپ گفت: «من فکر می کنم که قراردادن کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم اقدامی بسیار نمادین است؛ زیرا تنها به این موضوع که یک رژیم سرکش در واقع چگونه رژیمی است، اشاره می کند».

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که طبق تحریمهای آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه کره شمالی، کشورهایی که در سال جاری با پیونگ یانگ رابطه تجاری برقرار کرده اند، با محدودیتهای جدید و تنبیهی مواجه خواهند شد.

تیلرسون در ادامه مدعی شد که تروریستی نامیدن دولت کره شمالی، «تعدادی از راههای گریز را به روی پیونگ یانگ خواهد بست».

گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد: «اکنون کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار گرفت».

ترامپ بدون اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره، ادعا کرد: «کره شمالی علاوه بر تهدید جهان به واسطه بمبهای هسته ای، مکرراً از تروریسم بین المللی با روشهایی همچون مبادرت به ترور در خاک کشورهای خارجی حمایت کرده است».

وی افزود: «قرار گرفتن کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم، موجب وضع تحریمهای بیشتری علیه پیونگ یانگ، افراد مرتبط با اقدامات این کشور و نیز حمایت از تلاش های حداکثری در راستای منزوی ساختن این کشور خواهد شد».

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *