پنجشنبه , ۳ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۲ قبل از ظهر به وقت تهران

نکاتی درباره آرایش بانوان سالمند

گاهی بانوان مسن برای شرکت در مجالس زنانه با این‌که به آرایش علاقه دارندچون روش‌های صحیح آرایش و نکات مربوط به آن را نمی‌دانند، این کار را انجام نمی‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم به خانم‌های مسن‌تر کمک کنیم تا به صحیح‌ترین شکل آرایش خود را انجام و چهره خود را جوان‌تر نشان دهند.

نکاتی درباره آرایش بانوان سالمند

کانسیلر

وقتی نوبت به انتخاب کانسیلر می‌رسد، بهتر است کانسیلرهای ضد پیری تهیه کنید تا خطوط مشخص پوست را پر و لکه‌های تیره رنگ روی پوست را پنهان کند. کانسیلر را به شکل مثلثی زیر چشم‌ها، اطراف دهان و روی هر گونه لکه تیره بزنید و با انگشت اشاره و سپس با اسفنج‌های اشکی ترکیب کنید. توجه داشته باشید که به صورت ضربه ای ترکیب کنید و کرم را روی پوست نمالید.

 

کرم پودر

همانند کانسیلر، کرم پودر ضد پیری انتخاب کنید و بهتر است کرم پودر انتخابی شما خواص لیفت کننده و ضد چروک داشته باشد.

 

پودر

پس از کرم پودر، آن را با پودر بی رنگ ثابت کنید. هر نوع پودر بی رنگی می‌تواند این کار را انجام دهد و آرایش شما را در سراسر روز ثابت، بدون چربی و مات نگه دارد.

نکاتی درباره آرایش بانوان سالمند

رژگونه

برای پوست‌های سالخورده، یک رژگونه سبک به رنگ صورتی مناسب است. برای پوست‌های مسن هرچه کمتر بهتر! بنابراین تنها مقدار کمی از رژگونه را روی برآمدگی گونه‌ها بزنید و همان کفایت خواهد کرد.

 

خط چشم

خط چشم مایع را تنها روی پلک بالا بزنید و هرگز از آن برای پلک پایین استفاده نکنید. زیرا علاوه بر آن که چشم‌ها را ریزتر نشان می‌دهد، باعث می شود خطوط اطراف چشم توجه بیشتری به خود جلب کنند. در عوض خط پلک پایین را با یک خط چشم سفید یا سایه سفید بکشید تا چشم‌ها بزرگ تر به نظر برسند.

 

سایه چشم

برای آرایش پوست‌های سالخورده، یکی از نبایدها، استفاده از سایه است. در عوض می‌توانید سایه سفید را تنها زیر ابروها بزنید و روی پلک‌ها پرایمر بزنید، چرا که سایه شما را مسن‌تر نشان خواهد داد. بهتر است پلک‌ها را تمیز و ساده نگه دارید.

 

ریمل

از دو لایه ریمل روی مژه‌ها استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید قبل از آن مژه‌ها را فر کنید. استفاده از دو لایه ریمل، مژه‌ها را بلندتر، چشم‌ها را درشت‌تر و جوان‌تر نشان خواهد داد.

 

رژلب

از رژلب‌های سبک استفاده کنید و از رژهای تیره و بسیار روشن مانند قهوه‌ای، انواع قرمز و زرشکی اجتناب کنید.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *