شنبه , ۲۸ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷ بعد از ظهر به وقت تهران

فروش دوربین عکاسی ، دزدان حفه ای را لو داد

 زن جوان که دوربین عکاسی‌اش از سوی سارقان دزدیده شده بود با تیزهوشی دست سارقان را رو کرد.

فروش دوربین عکاسی خاص سارقان سریالی را لو داد

به‌گزارش خبرنگار «ایران»، اواخر اسفند سال گذشته زن جوانی با پلیس تماس گرفت و خبر از سرقت لوازم داخل خودرواش داد. او گفت: وقتی از میهمانی شبانه خانه دوستم بیرون آمدم تا سوار خودروام شوم و به خانه بروم ناگهان با درهای باز خودروی ۲۰۶ و سرقت لوازم داخلی آن رو‌به‌رو شدم. دوربین عکاسی و تعدادی لباس خارجی در صندوق عقب خودروام گذاشته بودم. سارقان ضبط و باند خودرو را هم سرقت کرده بودند.
دوربین‌های مداربسته
با شکایت زن جوان، تحقیقات برای دستگیری سارقان لوازم خودروی ۲۰۶ او آغاز شد. در نخستین گام مأموران به سراغ دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت رفته و با بازبینی دوربین‌ها، مشخص شد؛ دو مرد که صورت‌هایشان را با نقاب پوشانده بودند این سرقت را انجام داده‌اند.ماسک روی صورت سارقان و کلاهی که به سر داشتند به تیم تحقیق اجازه نمی‌داد تا چهره مردان سارق را شناسایی کنند.
سرنخی از سارقان
تحقیقات برای شناسایی سارقان نقاب دار ادامه داشت و از طرفی مأموران با شکایت‌های مشابه دیگری نیز مواجه بودند. اما طی تحقیقات زن جوان که لوازم داخلی خودرو ۲۰۶ او به سرقت رفته بود سرنخی در اختیار مأموران قرار داد که هویت سارقان را برملا کرد.او گفت: وقتی دوربینم سرقت شد دنبال خرید دوربینی دیگر بودم که اتفاقی در یکی از سایت‌های فروش اینترنتی به صفحه‌ای برخوردم که آگهی فروش یک دوربین داشت با دیدن دوربین خیلی متعجب شدم. دوربین خودم بود، من یک بند مخصوص برای دوربینم خریده بودم. مطمئنم که دوربین برای خودم است.با سرنخی که زن جوان در اختیار تیم تحقیق قرار داد، مأموران موفق شدند با رصد اطلاعاتی فروشنده دوربین عکاسی را شناسایی کنند. بدین ترتیب با قرار صوری موفق شدند فروشنده دوربین که یکی از سارقان بود و همدستش را دستگیر کنند.
سارقان جوان در تحقیقات به سرقت‌های سریالی از لوازم داخل خودرو به اضافه وسایل با ارزش داخل خودروها اعتراف کردند و گفتند که وسایل با ارزشی را که سرقت کرده بودند در صفحات اینستاگرام به فروش می‌رساندند. متهم با اعتراف به سرقت‌های سریالی با قرار بازداشت روانه بازداشتگاه شده و تحقیقات برای شناسایی سایر سرقت‌های احتمالی آنها ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *