جمعه , ۲۹ ام تیر ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۹ بعد از ظهر به وقت تهران

دستبرد به ستاره‌ های فوتبال جهان!

طی چند روز گذشته کلیپ سرقت از علی دایی، کاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی کشورمان در فضای مجازی بارها دیده شده است. در اروپا نیز سابقه دارد که به بازیکنان سرشناس دنیای فوتبال دستبرد زده می‌شود. به همین بهانه نگاهی کوتاه و مختصر به چنین حوادثی انداخته‌ایم که طی سال‌های اخیر برای بازیکنان فوتبال اتفاق افتاده و در بیشتر موارد هم سارقان پیدا نشده‌اند.

دستبرد به ستاره‌ های فوتبال جهان!

 

فابینیو، هافبک لیورپول
بازی برگشت فصل قبل لیورپول مقابل چلسی، رنگ و بوی ویژه‌ای برای بازیکنان و هواداران این تیم داشت. شاگردان کلوپ بعد از ۳۰ سال به قهرمانی در لیگ جزیره رسیده‌بودند و در آن بازی جشن قهرمانی‌شان برگزار شد. فابینیو، هافبک برزیلی لیورپول از جمله بازیکنانی بود که در آن روز از شادی سر از پا نمی‌شناخت و با دیگر هم تیمی‌هایش کاملا مشغول بود. اما به هیچ وجه فکر نمی‌کرد، در همان لحظات خانه‌اش در لیورپول مورد دستبرد قرار بگیرد. وقتی او و همسرش به خانه برگشتند، متوجه شدند بخشی از جواهرات آنها و یک خودروی آئودی RS6 به ارزش ۹۶ هزار پوند به سرقت رفته است. اگرچه خودرو بعد از مدتی پیدا شد، اما تلاش کارآگاهان برای پیدا کردن جواهرات به جایی نرسید.

 

مسوت اوزیل و کولاسیناچ، هافبک‌های آرسنال
مسوت اوزیل شاید تا آخر عمرش لطف و کمکی را که سئاد کولاسیناچ در حقش انجام داد، فراموش نکند. هافبک آلمانی آرسنال در روزهای قبل از شروع فصل در سال گذشته همراه همسرش قصد سوار شدن به خودرویشان را داشتند که دو موتورسوار با چاقو به او حمله کردند. بنا به گزارش رسانه‌های انگلیسی، هدف آنها سرقت ساعت‌های مسوت اوزیل بود که ارزش‌شان به حدود ۲۰۰ هزار پوند می‌رسید.
در حالی که اوزیل کاملا مستاصل شده‌بود، سئاد کولاسیناچ، هافبک بوسنیایی آرسنال و هم تیمی‌اش به کمک او آمد و باعث فراری‌دادن دزدها شد. تفاوت پرونده اوزیل با خیلی‌های دیگر این بود که حدود سه ماه بعد هر دو سارق دستگیر شدند و مهاجم اصلی آن دزدی، به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

 

 

دله الی، هافبک تاتنهام
تجربه‌ای که دله الی در این زمینه دارد، بدون شک با بسیاری از بازیکنان همدرد خود متفاوت است. او سال گذشته همراه برادر و خانواده‌اش در خانه‌شان بود که حوالی ساعت ۱۲ شب دو فرد نقاب پوش و البته مسلح به خانه آنها دستبرد زدند. این دو نفر تعدادی از جواهرات خانواده الی و چند ساعت لوکس متعلق به این هافبک انگلیسی را دزدیدند. گفته می‌شد ارزش این ساعت‌ها حدود ۳۵۰ هزار پوند بود. بنا به گفته رسانه‌های انگلیسی، الی و خانواده‌اش اول متوجه این مساله نشدند اما در زمان فرار سارقان، الی مانع این کار شد که یکی از آنها با چاقو به او حمله کرد که موجب شد خراشی روی صورتش بیفتد.

 

سادیو مانه، مهاجم لیورپول
صابون این دزدی‌ها به تن سادیو مانه، مهاجم سنگالی لیورپول هم خورده است. در شبی که لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته مقابل بایرن مونیخ بازی داشت، خانه این بازیکن در بخش جنوبی لیورپول مورد دستبرد قرار گرفت. ساعت‌های گران‌قیمت، چند گوشی همراه و چند کلید خودرو از جمله وسایلی بود که از خانه مانه دزدیده شد.
البته این اولین بار نبود که مانه چنین چیزی را تجربه می‌کرد. سال ۲۰۱۷ نیز چنین اتفاق مشابهی کم و بیش رخ داده‌بود. چند مرد نقاب‌پوش از دیوار خانه همسایه مانه که از قضا دژان لوورن، دیگر بازیکن لیورپول بود، بالا رفتند و وارد خانه این بازیکن آفریقایی شدند. البته یکی از همسایه‌ها متوجه شد و با سر و صدا کردن باعث فراری دادن دزدها شد.

 

استیون جرارد، هافبک لیورپول
اسطوره قرمزهای شهر لیورپول در سال ۲۰۰۷ برای بازی با مارسی در لیگ قهرمانان به فرانسه رفته بود که بعد از بازی، خبر تلخی به او رسید. ماجرا از این قرار بود که چند مرد نقاب‌پوش از غیبت جرارد استفاده کرده و به خانه او دستبرد زدند. آنها در حالی وارد خانه کاپیتان آن روزهای لیورپول شدند که همسر، دو دختر و پرستار بچه‌ها در حال استراحت در طبقه دوم بودند.
وقتی همسر جرارد متوجه آمدن سارقان شد، خواست با سر و صدا مانع فرار آنها شود که چند نفرشان با چاقو به او حمله ور شده و تهدید کردند اگر جواهرات و محتویات گاو صندوق را ندهد، دو دخترش را گروگان می‌گیرند. سارقان اگرچه به هدف خود رسیدند و خانه جرارد را با دست پر ترک کردند، اما نیروهای پلیس چند ماه بعد آنها را دستگیر کرد و سر دسته آن باند به هفت سال زندان محکوم شد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *