چهارشنبه , ۳۰ ام مهر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۲:۱۰ قبل از ظهر به وقت تهران

تایید حکم قصاص عامل قتل در موبایل‌ فروشی

عامل قتل جوان موبایل‌فروش در اسلامشهر، با تایید حکم قصاصش در یک قدمی چوبه‌دار قرار گرفت.

تایید حکم قصاص عامل قتل در موبایل‌ فروشی

به گزارش خبرنگار جام‌جم، این سه جوان متهم هستند فروردین امسال با نقشه قبلی وارد مغازه جوان موبایل‌فروش در اسلامشهر شده و او را به قتل رسانده و موبایل‌هایش را سرقت کردند. متهمان دقایقی بعد از سرقت، در نزدیکی محل قتل شناسایی و دستگیر شدند. انتشار فیلم صحنه واردکردن چاقو بر گردن جوان موبایل‌فروش، افکار عمومی را به‌شدت تحت تاثیر قرار داد، به همین دلیل هم این پرونده به صورت ویژه در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.
پدر و مادر مقتول که بعد از مرگ مغزی فرزندشان اعضای بدن او را اهدا کرده بودند، برای عامل اصلی جنایت درخواست قصاص کردند و خواستار مجازات دو متهم دیگر نیز شدند.
فردین، متهم ردیف اول، با قبول اتهام قتل عمدی گفت: من اتهام قتل را قبول دارم، اما درباره اتهام تشکیل باند سرقت مسلحانه باید بگویم من قصدم تشکیل باند نبود. فقط به قصد سرقت به مغازه فرشاد رفتیم. روز حادثه طبق قرار قبلی با دوستانم وارد مغازه شدیم، اما مقتول کرکره مغازه را پایین کشید و گفت به خاطر بیماری کرونا ما نباید مغازه را باز کنیم. اگر اماکن ببیند، من را جریمه می‌کند. به همین خاطر مجبورم کرکره را پایین بکشم. بعد شروع کرد به نگاه کردن دوربین‌های مداربسته که چشمش به پژمان ــ دوستم ــ افتاد که بیرون مغازه ایستاده بود. انگار همان موقع به ما شک کرد و رفت سمت گاو صندوق مغازه. من فکر کردم می‌خواهد گاز اشک‌آور بیاورد که ترسیدم و اولین ضربه را به او زدم. بعد هم داد زدم و گفتم ما با تو کاری نداریم. فقط می‌خواهیم گوشی‌ها را سرقت کنیم. مقاومت نکن، اما در همین موقع شوکر را بیرون آورد که من دیگر نفهمیدم چه کار می‌کنم و ضربه دوم را به گردنش زدم. من تنها با انگیزه سرقت به این مغازه رفتم و از قبل این مغازه را می‌شناختم.
در ادامه، ابوالفضل، متهم ردیف دوم، در جایگاه قرار گرفت و گفت: باورم نمی‌شد فردین چنین کاری کرده باشد. بعد هم به مقتول گفتم که خودش را جمع کند تا خون زیادی از دست ندهد، فکر می‌کردم برای او آمبولانس خبر کرده‌اند.
سپس متهم ردیف سوم گفت: می‌خواستم برای کنکور درس بخوانم و اگر سر کار می‌رفتم، نمی‌توانستم درس بخوانم، به همین خاطر با دو متهم دیگر همراه شدم.
پس از دفاعیات متهمان و وکلای آنها، قضات وارد شور شده و فردین را به اتهام قتل عمدی و تشکیل باند سرقت مسلحانه به قصاص و حبس و دو متهم دیگر را به اتهام مشارکت در سرقت و باند سرقت مسلحانه به حبس‌های طولانی مدت محکوم کردند. این رای دیروز در شعبه ۲۹ دیوان‌عالی کشور تایید شد تا شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *