شنبه , ۲۶ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۵:۲۹ بعد از ظهر به وقت تهران

افشای نقش شاخ ‌های مجازی در سایت ‌های شرط ‌بندی همزمان با دستگیری وحید خزایی

انتشار فیلمی ۵۶ ثانیه‌ای و بعد هم اعلام خبر دستگیری وحید خزایی. متهمی که با گفتن جمله «پلیس فتا حواسش به همه چیز است» مشهور شد و بعد از دستگیری و آزادی راهی ترکیه شد. در آنجا هم رویه سابق خود را در پیش گرفت و عکس و فیلم‌هایی از خود در مهمانی‌های لاکچری منتشر می‌کرد و بعد از مدتی هم شروع به تبلیغات سایت‌های شرط‌بندی کرد.

افشای نقش شاخ‌های مجازی در سایت‌های شرط‌بندی همزمان با دستگیری وحید خزایی

 

او هر بار که با کاهش دنبال‌کننده‌های صفحه‌اش در اینستاگرام رو‌به‌رو می‌شد سعی می‌کرد سناریویی طراحی و اجرا کرده تا دوباره بتواند سوژه شبکه‌های اجتماعی شود. آخرین بار هم با داوود، معروف به داوود هزینه سناریوی درگیری مسلحانه را طراحی و اجرا کردند که خیلی زود ساختگی بودن آن لو رفت. پس از گذشت دو سال از اقدامات مجرمانه این متهم در ترکیه و در حالی که تحت تعقیب بود، بامداد دیروز به ایران بازگشت و در فرودگاه امام‌(ره) از سوی ماموران حفاظت اطلاعات سپاه دستگیر شد. وحید قبل از بازگشت به ایران فیلمی ۵۶ ثانیه‌ای از خود تهیه و منتشر کرده بود که در آن، اعلام کرد مجوز بازگشت به ایران گرفته و راهی کشور خواهد شد. به نظر می‌آید، کاهش تعداد دنبال‌کنندگان او در اینستاگرام و همچنین اختلافاتش با امیر، سرشبکه اصلی سایت‌های شرط‌بندی باعث شده زندگی در ترکیه برایش سخت شده و راهی تهران شود.
سرشبکه سایت‌های شرط‌بندی کیست؟
سرشبکه سایت‌های شرط‌بندی، پسر جوانی به نام امیر است که پس از سفر به ترکیه یکی از سایت‌های شرط‌بندی را راه‌اندازی کرد و برای تبلیغ آن از شاخ‌های مجازی استفاده می‌کرد.
عکس‌های او در کنار برخی از این چهره‌ها مانند پویان مختاری و اعلام علنی آنها درباره راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی، تاکیدی بر فعالیت شاخ‌های اینستاگرام با هدایت امیر داشت. در حالی که ۲۵ بهار از زندگی امیر گذشته بود، او ادعا کرد به هر چه می‌خواسته رسیده و دیگر آرزویی ندارد. با توجه به اختلاف امیر با تعدادی از شاخ‌های اینستاگرام مانند «داوود هزینه» و پایان همکاری با آنها به نظر می‌رسد این افراد که در فضای مجازی دیگر اقبالی برای خودنمایی و کسب درآمد ندارند مجبور شوند مسیر وحید خزایی را در پیش بگیرند و راهی ایران شوند.

پرو و ترکیبی‌خور

بهادر وحشی یکی از نام‌های شناخته‌شده در میان کاربران ایرانی اینستاگرام است. بهادر ۴۷ ساله شهرت خود را از منتشر کردن عکس‌های بدلکاری‌اش و بادیگاردی هنرپیشه‌های‌هالیوودی در ترکیه و تمرینات رزمی به‌دست آورد، اما زمانی دنبال‌کنندگان او به‌صورت تصاعدی بالا رفت که ادعا کرد می‌خواهد ترکیبی‌خوری خود را به رخ بکشد و کلیپ‌هایی از خوردن همزمان مقدار زیادی غذاهای دیر هضم منتشر می‌کرد و از این طریق می‌خواست توان بدنی خود را نشان دهد. کری‌خوانی‌های او برای وحید خزایی که یکی دیگر از شاخ‌های اینستاگرام و راه انداختن دعوایی با خزایی و انتشار کلیپ‌هایی از این درگیری و دعوا شهرت او را دو چندان کرد که گفته می‌شد این درگیری و انتشار کلیپ‌هایی از آن با هدف بالا بردن دنبال‌کننده طراحی شده است و همگی ساختگی و از پیش برنامه‌ریزی شده هستند.  وقتی پیج بهادر به یکی از پرمخاطب‌ترین صفحه‌های اینستاگرام تبدیل شد از سایت شرط‌بندی خود رونمایی کرد که در آن فقط شرط‌بندی فوتبالی انجام می‌شود و نتیجه بازی‌های فوتبال در آن پیش‌بینی می‌شود.

آقای مربی و سایت شرط‌بندی‌اش
نام میلاد حاتمی برای کاربران ایرانی اینستاگرام با لقب آقای مربی شناخته‌شده بود. آقای مربی فعالیت خود را در اینستاگرام با نمایش حرکات ورزشی آغاز کرد و هر روز عکس افرادی را که وزن کم کرده بودند به نمایش می‌گذاشت و ادعا می‌کرد با تمرینات ورزشی تجویزی او بوده که آنها به چنین تناسب اندامی رسیده‌اند و در این میان از تصاویر دختران جوان بیشتر از افراد دیگر استفاده می‌کرد. مدتی بعد به دلیل محدودیت‌هایی که حاتمی برای ادامه فعالیتش داشت، راهی کشور ترکیه شد و در آنجا با انتشار کلیپ‌های غیراخلاقی و مستهجن از خود و همسرش و دوستانشان، دنبال‌کنندگان زیادی را جذب صفحه خود کرد. کار به اینجا که رسید دیگر خبری از تمرینات ورزشی در صفحه میلاد نبود و عکس‌هایی با ماشین‌های گران‌قیمت جای آنها را گرفت. حاتمی تاکید می‌کرد همه این ثروت را با راه‌اندازی دو سایت شرط‌بندی کسب کرده است. او هم وقتی تعداد دنبال‌کننده‌های صفحه‌اش کم می‌شد، با شایعه‌سازی سعی می‌کرد دوباره خبرساز شود. آخرین بار هم مدعی شد توسط پلیس دستگیر شده و چند روز بعد آن را تکذیب کرد.

شهرت یک‌جمله‌ای
در فضای مجازی کم نیستند کسانی که در یک کلیپ صوتی یا تصویری یک جمله می‌گویند و به شهرت می‌رسند.یکی از کسانی که شهرت خود را این‌طور در فضای مجازی به‌دست‌آورد جوانی به نام داوود بود که در کلیپی به نامزد سابق خود گفته بود همه هزینه‌ها برای تو.  آن کلیپ دست‌به‌دست چرخید و داوود را با نام داوودهزینه مشهور کرد. مدتی بعد داوود به کشور ترکیه مهاجرت کرد. او هم پس از شهرت شروع به تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی و قمار کرد. داوود برای این‌که مخاطبان خود را ازدست‌ندهد با ماشین‌های لاکچری و وسایل شخصی گران‌قیمت عکس منتشر می‌کرد اما مدتی بعد مشخص شد تمام آن وسایل و ماشین‌ها اجاره‌ای بوده‌است. حاشیه‌هایی که تبلیغات داوود برای سایت‌های شرط‌بندی ایجاد کرد باعث شد از کشور ترکیه دیپورت شود و برای زندگی به گرجستان سفر کند.

سایت شرط‌بندی پسر سفیر
نام پسر یکی از سفرای سابق ایران از سال ۹۱ با وقوع یک قتل در پارتی شبانه، سر زبان‌ها افتاد و ساشا ۳۲ ساله پس از آن از هیچ جنجالی برای کسب شهرت دریغ نکرد. هر چند مشخص شد ساشا در وقوع قتل نقشی نداشته و آزاد شد، اما مدتی بعد وقتی به خارج از کشور مهاجرت کرد، انتشار عکس‌هایی که ثروت او را به رخ می‌کشید و همچنین انتشار عکس‌های غیراخلاقی او آنچنان خبرساز شد که پدرش با انتشار کلیپی اعلام کرد که ساشا دیگر پسر من نیست. بعد از مدتی او هم سراغ سایت های شرط بندی رفت و تبلیغاتش در این حوزه آغاز شد.

از هنر تا قمار
شاید معروف‌ترین شاخ اینستاگرامی که نامش با گرداننده سایت شرط‌بندی شناخته می‌شود، پویان باشد. پویان فعالیت خود را در اینستاگرام با انتشار کلیپ‌هایی از خوانندگی خود آغاز کرد و ادعا کرد می‌خواهد سبکی بین پاپ و رپ در خوانندگی بنیانگذاری کند. سال ۹۷ او اعلام کرد که قصد مهاجرت به ترکیه را دارد و بعد از مهاجرت، انتشار عکس‌های تفریحات لاکچری او و همچنین انتشار عکس‌های ماشین‌های گران‌قیمتش کم‌کم نام او را از خوانندگی دور کرد. ازدواج او با دختری که او نیز دنبال‌کنندگان زیادی در فضای مجازی داشت، سر و صدای زیادی به پا کرد. مختاری بعد از پیدا کردن دنبال‌کنندگان زیاد، از یک سایت شرط‌بندی به نام حضرات رونمایی کرد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *