یکشنبه , ۲۵ ام مهر ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۲:۰۴ بعد از ظهر به وقت تهران

۱۰ سال زندان در انتظار معترضان به ترامپ

افرادی که بر علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید امریکا معترض شده اند، باید در انتظار پرداخت جریمه های سنگین و یا تحمل ۱۰ سال حبس باشند!

مقامات آمریکا می‌گویند ممکن است صدها نفر از معترضانی که علیه ترامپ تظاهرات کرده‌اند به جرم آشوب و شورش به ده سال زندان و یا پرداخت جریمه سنگین محکوم شوند.

۱۰ سال زندان در انتظار معترضان به ترامپبه گزارش پرس تی وی ؛ بنابر‌اعلام مقامات آمریکا ممکن است شمار زیادی از معترضانی که علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، تظاهرات کرده‌اند به جرم آشوب و شورش به ده سال زندان و یا پرداخت جریمۀ سنگین محکوم شوند.

بیشتر معترضانی که بعد از مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری آمریکا دستگیر شده‌اند، ممکن است به ده سال زندان و یا پرداخت جریمه ۲۵ هزار دلاری محکوم شوند.
بیش از ۲۰۰ نفر در اعتراضات و ناآرامی‌های روز جمعه (اول بهمن ۱۳۹۵)، همزمان با آغاز مراسم تحلیف دونالد ترامپ به اتهام تخریب اموال عمومی در این کشور دستگیر شدند.
اعتراضات ضدترامپ در واشنگتن، پایتخت آمریکا، با دخالت نیروی پلیس و استفاده از گاز اشک‌آور، نارنجک‌های صوتی، ماشین‌های آب‌پاش و اسپری فلفل به خشونت کشیده شد.
همه افرادی که در جریان اعتراضات اخیر ضدترامپ دستگیر شدند، روز یکشنبه در دیوان عالی واشنگتن حاضر شدند.
بسیاری از بازداشتیان به تخریب اموال عمومی متهم شده‌اند.
یکی از معترضان در دادگاه گفت وی خبرنگار یک وب‌سایت خبری بوده و پلیس نباید وی را دستگیر می‌کرد.
مردم آمریکا از یک هفته پیش از مراسم تحلیف، در نقاط مختلف این کشور تجمعات اعتراضی بر پا کردند. اوج این تظاهرات در روز تحلیف انجام شد که به درگیری پلیس با معترضان انجامید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *