یکشنبه , ۶ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۴:۰۴ بعد از ظهر به وقت تهران

کلاهبرداری ۲ میلیارد دلاری در ترکیه

فرار مدیر صرافی رمز ارز در ترکیه با ۲ میلیارد دلار سرمایه مردم نشان می دهد سرمایه گذاری در رمز ارز چقدر خطرناک است
کلاهبرداری ۲ میلیارد دلاری در ترکیه

مدیر صرافی تودکس ترکیه با دو میلیارد دلار از سرمایه‌های ۳۹۰ هزار حساب در ارز دیجیتال به آلبانی گریخت تا شوکی به موج گسترده سرمایه گذاران در این بخش وارد کند.

مقامات ترک برای وی اعلان قرمز بین المللی صادر کرده اند و پلیس تاکنون ۶۲ نفر را در رابطه با این پرونده در هشت شهر ترکیه بازداشت کرده است. به گفته وکیل شاکیان این پرونده، تودکس بیش از ۴۰۰ هزار مشتری داشته که از بین آن‌ها ۳۹۰ هزار حساب فعال بوده است.
هم اکنون بسیاری از مردم کشورمان در حال ورود به بازار رمزارزها هستند و برآوردها نشان می دهد که روزانه حدود هزار میلیارد تومان سرمایه توسط سرمایه گذاران ایرانی وارد این عرصه می شود. اگرچه مشخص نیست چه مقدار از ۳۹۰ هزار حساب کاربری ارز دیجیتال صرافی ترک متعلق به ایرانی هاست ولی با توجه به این که عمده صرافی های رمزارزی که ایرانی ها از طریق آن وارد عرصه سرمایه گذاری در رمزارزها شده اند، ساکن ترکیه هستند، به نظر می رسد بخشی از مال باختگان این صرافی رمز ارز، ایرانی باشند.در همین حال تسنیم گزارش داد: روزنامه‌نگاران اعلام کرده‌اند که دو میلیارد دلار، یک رقم اولیه است و مبلغ واقعی این کلاهبرداری، رقمی بین دو تا ۱۰ میلیارد دلار است. نمایندگان پارلمان ترکیه اعلام کرده اند که این اقدام، بزرگ ترین نمونه کلاهبرداری در تاریخ جمهوری ترکیه است.
براساس این گزارش، نکته جالب این جاست که کلاهبردار این پرونده، نه از راه مرزهای پنهانی و با استفاده از گذرنامه جعلی یا شبکه‌های قاچاق انسان بلکه از راه فرودگاه استانبول و با گذرنامه رسمی و قانونی  به تایلند گریخته است.
او در اوج خونسردی اعلام کرده است که لازم نیست مردم نگران باشند و در زمان حاضر برای چند دیدار تجاری به تایلند و آلبانی رفته است و به‌زودی به ترکیه بازمی‌گردد!
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *