یکشنبه , ۲۸ ام شهریور ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۲:۴۹ قبل از ظهر به وقت تهران

چگونه آب‌ لیموی طبیعی را تازه و سالم نگه داریم؟

سعی کنید حتما خودتان آب لیموی تازه تهیه و آن را برای مدت بیشتری در منزل نگهداری کنید.آب‌لیموی خانگی بدون هیچ گونه مواد افزودنی و کاملاً طبیعی است. در ادامه به روش‌های تهیه و نگهداری صحیح آب‌لیمو در منزل اشاره می‌کنیم :

چگونه آب‌ لیموی طبیعی را تازه و سالم نگه داریم؟

۱- ابتدا باید لیموهایی را انتخاب کنید که آبدار باشد . لیموها را بشویید و خشک کنید و آب آن را بگیرید.
۲- ظروفی که برای نگهداری از آب‌لیمو در نظر گرفته اید باید تمیز، در دار و استریل باشد تا بتوانید آب‌لیموی طبیعی را تا ماه ها در خانه سالم نگه دارید و استفاده کنید. شیشه ها را قبل از ریختن آب لیمو بشویید و درون آب جوش قرار دهید و دوباره بشویید و خشک کنید تا شیشه ها استریلیزه شود.
۳- برای این‌که آب‌لیموی شما کپک نزند و خراب نشود بهتر است روی آن روغن بریزید. این روش مانع از رسیدن هوای آزاد به آب‌لیمو می‌شود.
۴- برای حفظ و نگهداری طولانی مدت ، ابتدا آب لیمو را درون ظروف شیشه ای مقاوم به گرما و حرارت بریزید و در آن‌ها را محکم ببندید سپس قابلمه را تا نیمه پر از آب کنید و اجازه بدهید تا آب به نقطه جوش برسد. شیشه های آب‌لیمو را درون آب قرار دهید و  حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه  در آب در حال جوشیدن نگه دارید. بگذارید شیشه های درون آب کمی سرد شود و سپس با دستمال یا انبر آن ها را خارج کنید .
۵- برای این‌که آب‌لیموی شما خوش رنگ باقی بماند و طعم و مزه آن عوض نشود ، آن را در مکان های تاریک( شیشه‌های کدر)  و خنک قرار دهید.
۶- اگر آب‌لیمو را در برابر نور قرار دهید ، ویتامین C آن از بین می رود و مزه و رنگ آن تغییر می کند. آب‌لیمو را در جای تاریک بگذارید یا اطراف آن را فویل بپیچید تا در معرض نور قرار نگیرد.
۷- بهتر است آب لیمو را در  شیشه‌های کوچک قرار دهید تا برای هر بار مصرف در ظرف بزرگ را باز و بسته نکنید و حجم زیادی از آب‌لیمو در معرض هوا قرار نگیرد.
۸- برای گرفتن تلخی آب‌لیمو به ازای هر یک لیتر آب‌لیمو یک قاشق مربا خوری نمک در بطری بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *