یکشنبه , ۱۶ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱:۵۹ قبل از ظهر به وقت تهران

چادویک بوزمن بازیگر نقش پلنگ سیاه درگذشت

چادویک آرون بوزمن، تهیه‌کننده، نویسنده و بازیگر پس از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان از دنیا رفت. او ۱۷ سال فعالیت حرفه‌ای سینمایی داشت و در چند فیلم دنیای سینمایی مارول، تبدیل به بلک‌پنتر(پلنگ سیاه) شد. 

چادویک بوزمن بازیگر نقش پلنگ سیاه درگذشت

پیش از آنکه چادویک وارد دنیای سینمایی مارول شود، با نقش جکی رابینسون از چهره‌های الگوی سیاهپوستان در «۴۲»(۲۰۱۳) و جیمز براون در «Get on Up»(۲۰۱۴) مشهور شده بود.

چادویک بوزمان اخیرا در فیلم اسپایک لی «۵ هم‌خون» ایفای نقش کرده بود.

چادویک بوزمن در نوامبر سال ۱۹۷۶ میلادی متولد شد و ۲۸ اوت ۲۰۲۰ یعنی ساعاتی قبل درگذشت.

https://s.france24.com/media/display/0d97d1d2-e9a9-11ea-b7b1-005056bff430/w:1280/p:16x9/192f7f8d1e1499934cebef0f58eeea0be7af7619.webp

پیام رسمی منتشرشده از سوی خانواده‌ او در شرح اتفاق غم‌انگیز پیش‌آمده به این شرح است: «با اندوهی غیر قابل اندازه‌گیری، از دنیا رفتن چادویک بوزمن را تایید می‌کنیم. او در سال ۲۰۱۶ میلادی متوجه ابتلا به سطح سه بیماری سرطان روده شد و در چهار سال اخیر مشغول مبارزه با آن بود. این سرطان طی این سال‌ها به سطح ۴ رسید و این مبارز واقعی را از بین ما برد. او خود را دربرابر همه‌ این سختی‌ها مقاوم نگه داشت و فیلم‌هایی را تقدیم شما کرد که بسیار به آن‌ها عشق می‌ورزید. بسیاری از این فیلم‌ها نیز بین عمل‌های جراحی متفاوت و شیمی‌درمانی‌های او فیلم‌برداری شدند.

ایفای نقش پادشاه تیچالا/بلک پنتر/پلنگ سیاه و زنده کردن این کاراکتر افتخار او بود.»

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *