جمعه , ۸ ام اسفند ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۸:۰۱ بعد از ظهر به وقت تهران
آخرین ارسال ها

وقتی «اون» آرزوی «این» را برآورده کرد! +عکس

آرزوی رئیس‌جمهور کره جنوبی برای صعود به «کوه مقدس پکتو» در کره شمالی با همراهی رهبر این کشور برآورده شد.

به گزارش رویترز، یکی از آرزو‌های «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی، روز پنجشنبه برآورده شد. او آرزو داشت از «کوه مقدس پکتو» در کره شمالی بالا برود و امروز این کار را به همراه «کیم جونگ اون» رهبر این کشور، انجام داد.

این دو مقام عالی رتبه پس از اینکه در نشست سه روزه خود به توافق‌هایی دست یافتند، تصمیم گرفتند روز سوم را به بالا رفتن از این کوه که در مرز کره شمالی و چین واقع شده است اختصاص دهند. علاقه مون به کوهنوردی مشهور است و او دست‌کم دو بار به هیمالیا رفته است.

مون مدت‌ها پیش گفته بود بالا رفتن از این کوه یکی از آرزو‌های قدیمی او است که برآورده نشده است. پس از اینکه این دو مقام به قله رسیدند مون به کیم گفت: بسیاری از مردم از طرف چین به این کوه صعود می‌کنند، اما من تصمیم گرفته بودم از «خاک خودمان» از این کوه بالا بروم. فکر نمی‌کردم این آرزو برآورده شود؛ اما امروز برآورده شد.

وقتی مون به فرودگاهی در نزدیکی این کوه رسید حدود هزار نفر از مردم کره شمالی از او استقبال کردند و با تکان دادن گل‌هایی که در دست داشتند فریاد می‌زدند «سرزمین مادری! وحدت!»

مون جائه-این و کیم جونگ اون با همسرانشان و مقامات دو کشور، با یک ماشین کابلی (تله کابین) به «دریاچه آسمانی» که در قله پکتو واقع است، رفتند. مون در جریان این بازدید حتی یک بطری را از آب این رودخانه پر کرد.

کوه پَکتو یا پکدو بلندترین کوه واقع در مرز شبه‌جزیره کره و شمال شرقی چین است. این کوه یک آتشفشان‌های فعال با ارتفاع ۲۷۴۴ متر، بلندترین نقطه رشته‌کوه‌های «چانگبای» و «بکدودگان» به شمار می‌آید. در دهانه آتشفشان پکتو دریاچه‌ای به نام دریاچه تیانچی (دریاچه آسمان) شکل گرفته است. نام‌های دیگر این کوه بکدو، پکدوسان، و کوه چانگبای است.

چینی‌ها به این کوه چانگبای می‌گویند که به معنای «کوه همیشه‌سپید» است. کره‌ای‌ها نیز کوه پکتو را مکانی مقدس و خاستگاه نیاکان خود می‌دانند.

 

/باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *