پنجشنبه , ۲۸ ام تیر ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۶ قبل از ظهر به وقت تهران

وضعیت سیاه کرونا در ۸ شهر خراسان رضوی

با افزایش تعدادفوتی ها ، مبتلایان به کروناو بستری ها در شهرستان های نیشابور، سبزوار، کاشمر، تربت حیدریه، گناباد، خواف، ششتمد و درگز این شهرستان ها در وضعیت بحرانی کرونا قرار گرفته اند و وارد فهرست سیاه کرونایی شدند .

وضعیت سیاه کرونا در 8 شهر

بیمارستان های این شهر ها نیز در آستانه پر شدن از بیماران مبتلا به کروناست ، موضوعی که دکتر حمید رضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت وگو با خراسان رضوی اعلام وتصریح کرد : با تبدیل شرایط این شهرستان ها  به وضعیت بحرانی، این شهرستان ها در شرایط خیلی حساس قرار دارند و ممکن است ظرفیت بیمارستان ها پر شود و این بدان معنی است که میزان بستری ها در حال افزایش است. همچنین باقرزاده مدیر روابط عمومی علوم پزشکی سبزوار از قرار گرفتن شهرستان ششتمد در وضعیت سیاه کرونایی خبر داد. رحیمی مدیر روابط عمومی علوم پزشکی مشهد نیز با ارسال نسخه ای از مصوبات چهل و دومین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به روزنامه خراسان که از سوی واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری به دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شده است و همچنین آخرین وضعیت شهرستان ها در سامانه ماسک وزارت بهداشت  گفت: در قسمتی از این مصوبه  آمده است هر وقت که موارد پیش گفته به درستی رعایت نشود و میزان ابتلا و بستری بیماران زیاد می شود، باید اعمال محدودیت ها را تشدید کرد،  اگر چه تحمل این محدودیت ها در دراز مدت ممکن است برای مردم بسیار سخت و ناخوشایند باشد اما راه دیگری وجود ندارد تا سرعت زنجیره انتقال را کاهش دهیم.وی  ادامه داد:  با این حال زمانی که وضعیت یک شهرستان به  حالت بحرانی تبدیل شد علاوه بر اعمال محدودیت های سه و چهار ، محدودیت های گروه دو نیز برای آن ها اعمال می شود.وی به ظرفیت بیمارستان واسعی شهرستان سبزوار اشاره کرد و افزود: این بیمارستان ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد که در حال پر شدن  است.گفتنی است در این نامه شهرستان های تربت حیدریه، سبزوار، کاشمر، گناباد و نیشابور جزو ۴۶ شهرستان استان هستند که در حالت بحرانی قرار گرفته اند. به گفته رحیمی مدیر روابط عمومی علوم پزشکی مشهد ، شهرستان درگز نیز بعد ازاین نامه جزو شهرستان های سیاه کرونایی قرار گرفته است.

۲۶ نفر طی ۴۸ ساعت در نیشابور بر اثر کرونا فوت کردند
به گزارش خراسان رضوی  سامانه ماسک وزارت بهداشت از روز پنج شنبه به طور رسمی نیشابور را به رنگ سیاه در آورد. مطابق آخرین آمار منتشر شده توسط دانشکده علوم پزشکی نیشابور که شهرستان های فیروزه و زبرخان را نیز تحت پوشش دارند و روز جمعه منتشر شد،  ۱۲ نفر فوت کرده اند که این آمار برای روز پنج شنبه ۱۴ نفر بود. به این ترتیب شمار فوت شدگان با علایم کرونا از مرز ۷۰۰ نفر عبور کرد و به رقم ۷۰۲ نفر رسید. مطابق آخرین آمار با بستری شدن ۳۱ نفر دیگر تعداد بستری شدگان کرونا در نیشابور به ۲۴۸ نفر رسید. همچنین تعداد کل بستری شدگان کرونا از ابتدا در نیشابور عدد ۵۴۴۸ را نشان می دهد که ۴۵۲۸ نفر از آن ها از بیمارستان مرخص شده اند‌.
محدودیت گروه های شغلی دو، سه و چهار در نیشابور اعمال شده است
در همین باره فرماندار نیشابور در گفت و گو با خراسان رضوی تصریح کرد: پس از جلسه شورای تامین شهرستان محدودیت های شغلی دو، سه و چهار را روز پنج شنبه به قسمت های مختلف ابلاغ کرده ایم.علیرضا قامتی افزود: برای اجرای این‌مصوبات به کمک مردم نیازمندیم و در عین حال با افراد خاطی مطابق قانون برخورد خواهیم کرد.در همین خصوص مشاهدات خبرنگار خراسان رضوی حکایت از فعالیت بیشتر گروه های شغلی در نیشابور دارد که لزوم ‌توجه بیشتر مردم‌به مصوبات ستاد کرونا و نظارت بیشتر مسئولان را می طلبد.
کاشمر وارد وضعیت سیاه کرونایی شد 
 مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر نیز گفت:براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا، کاشمر با عبور از وضعیت پرخطر(قرمز)  وارد شرایط بحرانی(مشکی) شد. دکتر محمد جواد یزدانی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و بستری شدگان کرونا در این شهرستان اظهار کرد: هم اکنون در بیمارستان شهید مدرس(ره) با ظرفیت کامل و در یکی از بخش های بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر از بیماران بستری مبتلا به کرونا مراقبت می شود.وی با ابراز تاسف از بی توجهی برخی همشهریان به شرایط و وضعیت کرونا در شهرستان خاطر نشان کرد: متاسفانه عده ای بدون درنظر گرفتن شرایط بحرانی، اقدام به برگزاری مراسم تعزیه، عروسی، جشن تولد و دورهمی به صورت خانگی در نقاط شهری و روستایی می کنند که این کار علاوه بر تشدید شرایط و افزایش تعداد مبتلایان، باعث به خطرافتادن جان افراد شرکت کننده در این مراسم می شود.  دکتر یزدانی با اشاره به پذیرش بیماران کرونایی از شهرستان های کوهسرخ و خلیل آباد در بیمارستان کاشمر یادآور شد: طبق بررسی های انجام شده ۲۵ درصد بیماران کرونایی بستری  در بیمارستان های کاشمر ساکن خیابان قائم کاشمر هستند.
شناسایی ۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در سبزوار
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارنیز  از جان‌باختن شش سبزواری و شناسایی ۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴  ساعت در شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد. محمد باقرزاده در گفت‌وگو با خراسان‌رضوی با بیان این که براساس آخرین آمار طی ۲۴ساعت، ۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سبزوار و شهرستان های تابعه شناسایی شدند، اظهار کرد: تا روز پنج شنبه ۱۵ آبان امسال مجموع مبتلایان در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به ۴۴۳۰ نفر رسیده است. وی با اشاره به وضعیت سیاه کرونایی در سبزوار، افزود: متاسفانه طی ۲۴ ساعت شش بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان در این منطقه به  ۲۸۹ نفر رسید. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی سبزوار ادامه داد: هم اکنون ۱۹۸ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار بستری هستند. باقرزاده تصریح کرد: خوشبختانه از ابتدای شیوع تا  امروز با تلاش های کادر بهداشت و درمان ۴۰۵۵ بیمار بهبود یافته یا ترخیص شده اند.  علی کیانی رئیس اتاق اصناف سبزوار نیز در گفت‌وگو با خراسان‌رضوی اظهار کرد:  باتوجه به مصوبه ستاد ملی کرونا از۱۴ آبان
۳۰ عنوان شغلی شامل ۱۴ اتحادیه صنفی در گروه شغلی دوم در سبزوار تعطیل شدند.
درگز   از ۱۰ آبان در فهرست سیاه کرونا قرار دارد 
شایان ذکر است  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز درتاریخ ۱۰آبان  گفت: شرایط شهرستان درگز از نظر شیوع کرونا فوق بحرانی است و در وضعیت سیاه قرار دارد.
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *