یکشنبه , ۳ ام مهر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۸:۰۵ قبل از ظهر به وقت تهران

مدیریت اضطراب در زمان شیوع کرونا

احساس ناراحتی، اضطراب، گیجی، ترس با عصبانیت در این روزها طبیعی است. با افرادی که اطمینان دارید می‌توانند به شما کمک کنند، صحبت کنید و با اقوام و دوستان خود تماس بگیرید.

پیش‌نویس خودکار

تمرکز خود را معطوف به مهارت‌هایی کنید که در بحران‌ها و مشکلات قبلی، به شما کمک کرده‌اند تا آن  را پشت سر بگذارید. تلاش کنید از آن مهارت‌ها برای مدیریت احساسات خود در طول زمانی که این وضعیت ادامه می‌یابد، بهره بگیرید.

زمانی که کسب اخبار مربوط به کرونا باعث ناراحتی شما می‌شود، با کاهش زمان تماشا و شنیدن اخبار مربوط به کرونا از رسانه‌ها، ناراحتی و کلافگی خود را کاهش دهید.

زمانی که باید در خانه بمانید، سعی کنید سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید؛ شامل تغذیه مناسب، خواب، ورزش و روابط اجتماعی با اعضایی از خانواده که در کنار شما زندگی می‌کنند. با دیگر اعضای خانواده و اقوام که در کنارتان نیستند، از طریق تلفن و دیگر وسایل ارتباطی در تماس باشید.

به دنبال اطلاعات درست باشید. با کسب اطلاعات درست، برآوردی دقیق از خطراتی که متوجه شماست و مراقبت‌هایی که باید داشته باشید، پیدا کنید.

برای آرام کردن خود به سیگاریا مواد مخدر دیگر پناه نبرید. اگر بیش از حد تحت فشار هستید، سعی کنید از کمک متخصصان در این زمینه بهره بگیرید.

 

 

۳/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.