یکشنبه , ۲۳ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۶:۵۰ قبل از ظهر به وقت تهران

قاتل بنیتا اعدام شد

دادستانی تهران اعلام کرد، قاتل بنیتا – کودک هشت ماهه- پس از تایید دیوان عالی کشور سحرگاه امروز دوشنبه ۲۸ خرداد اعدام شد.

http://media.sarpoosh.com/images/9703/97-03-c18-2287.jpg

به گزارش ایرنا، محکوم‌ علیه محمد وفایی در تاریخ ۲۹ تیر ۱۳۹۶ خودروی پراید سفید رنگ متعلق به پدر بنیتا قلعه ‌نویی را در حالی که کودک هشت ماهه نیز در صندلی عقب خودرو حضور داشته، به سرقت می‌ برد و متعاقبا خودروی حامل کودک را در خیابانی واقع در شهرک مشیریه رها می ‌کند که در نهایت منجر به فوت طفل هشت ماهه در اثر نرسیدن اکسیژن و گرمای زیاد می‌ شود.

بر اساس اعلام دادستانی تهران، با دستگیری متهم در تاریخ سوم مرداد ۹۶ و انجام تحقیقات، وی با اقرار به سرقت خودرو، اتهام خود در خصوص طفل هشت ماهه را نیز می ‌پذیرد. این پرونده با صدور کیفرخواست از ناحیه‌ دادسرای جنایی تهران، در شعبه‌ ۹ دادگاه کیفری یک تهران مورد رسیدگی قرار گرفته و منتهی به صدور حکم قصاص نفس محمد وفایی با پرداخت تفاضل دیه زن و مرد شده است.

براساس این گزارش، دادگاه همچنین از بابت اتهام سرقت و رها کردن طفل، مجازات حبس و شلاق تعزیری مقرر کرده است. حکم صادره با رد فرجام ‌خواهی محکوم ‌علیه در شعبه‌ ۱۵ دیوان عالی کشور ابرام و پس از طی مراحل استیذان و پرداخت مابه التفاوت دیه، حکم قصاص سحرگاه روز جاری در زندان رجایی‌ شهر اجرا شد.

٢٩ تیرماه خبر گم شدن کودک هشت ماه به نام بنیتا و صدای لرزان مادری که از مردم تقاضای کمک می‌ کرد در فضای مجازی دست به دست شد. هشت روز از این ماجرا گذشت در حالی که تلاش‌ های پدر و مادر و اعضای فامیل و پلیس آگاهی بی نتیجه مانده بود، خبری تلخ مبنی بر فوت کودک هشت ماه در رسانه‌ ها پیچید.

پس از اعلام موضوع به پلیس، در جریان تحقیقات ماموران پلیس آگاهی تهران متوجه رد پای دو سارق حرفه ‌ای لوازم داخل خودرو شدند.

با شناسایی مخفیگاه یکی از این سارقان، او اعتراف کرد که خودرو و بچه در اختیار همدستش است. با دستگیری سارق دوم او در بازجویی‌ها منکر هرگونه سرقت شد تا اینکه پس از روبرو شدن با همدستش لب به اعتراف گشود.

سارق در بازجویی‌ ها اعتراف کرد پس از سرقت خودرو از مشیریه به همراه کودک، آن را همان روز در یکی از خیابان‌های پاکدشت آورده و پس از بالا کشیدن شیشه‌ها آن را ر‌ها کرده است.

ماموران بلافاصله به محل ر‌ها کردن خودرو در محله ‌ای خلوت رفته و با جسد بنیتای هشت ماهه که به دلیل گرما، تشنگی و گرسنگی دچار جمود نعشی شده بود، رو به رو شدند.

دادگاه متهمان پرونده بنیتا روزهای ۲۰ و ۲۲ شهریور به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *