جمعه , ۸ ام اسفند ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۷:۰۹ بعد از ظهر به وقت تهران
آخرین ارسال ها

فرار عروس جوان از زندگی داماد لاکچری!

زن جوان که در رویای زندگی لاکچری و پر از ثروت بود، تصور نمی کرد اخلاق و رفتار شوهرش نقش مهمی در آرامش، خواهد داشت.

پیش‌نویس خودکار

فرار عروس جوان از زندگی داماد لاکچری!

پروانه ۳۰ ساله سال ها در فکر مرد رویاهایش بود و دوست داشت با مردی پولدار و لاکچری زندگی کند و با وجود خواستگارهای زیادی که داشت تنها یک نکته برای شروع زندگی اش مهم بود و آن هم پولدار بودن خواستگارش بود.
پروانه با چند پسر جوان در زمان های مختلف آشنا شد. در حالی که با برخی از آن ها در همان دوران کوتاه دچار روابط عاشقانه شده بود و آن ها وضعیت مالی و اجتماعی خوبی هم داشتند اما چون آن ها از نظر پروانه زندگی لاکچری نداشتند خیلی زود به خواستگاری آن ها جواب منفی می داد.
روزها گذشت و دختر جوان در رویای خود در انتظار مرد رویاهایش بود. درآخرین روزهای سال ۹۶ دخترخاله پروانه به خانه آن ها رفت و با خوشحالی و لبخند به پروانه گفت که مرد رویاهایش را پیدا کرده است.
دخترخاله جوان گفت: شاهین مدیر یک شرکت بزرگ است که از چندی قبل در جمع دوستان خانوادگی مان حضور پیدا کرده است و  با شوهرم نیز رابطه خوبی دارد. همسرم در صحبت هایش با شاهین متوجه شده که او قصد ازدواج دارد. تصمیم گرفتیم با تو آشنا شود و خودتان تصمیم بگیرید.
روز دیدار
پروانه لباس های شیک به تن داشت. ساعت ۵ عصر بود که گوشی موبایلش به صدا در آمد. شاهین می خواست جلوی در خانه شان بیاید تا برای شناخت بیشتر با هم به یک کافه رستوران بروند.
شاهین سوار بر خودروی پورشه جلوی در خانه پروانه منتظر بود تا این که دختر جوان از خانه خارج  شدو سوار بر خودروی لوکس مرد شیک پوش برای اولین بار مرد رویاهایش را دید.
پروانه در نگاه اول با توجه به خودرو و لباس‌های شیک شاهین، نگاه مثبتی به این آشنایی داشت و وقتی با هم به رستوران رفتند صحبت ها درباره آینده و زندگی مشترک شروع شد.
شاهین به خوبی سخنوری می کرد و همه اولویت های فکری که پروانه از همسر آینده اش در ذهن داشت، یکی پس از دیگری تیک می خورد و پس از دومین قرار ملاقات وقتی هر دوی آن ها نظرشان برای ازدواج با هم مثبت بود تصمیم گرفتند مراسم خواستگاری با حضور بزرگ ترها برگزار شود.
مراسم خواستگاری
خانواده شاهین با دسته گل بزرگی که در دست داشتند وارد خانه عروس شان در شمال تهران شدند و خانواده ها با توجه به این که دختر و پسر جوان از قبل حرف هایشان را زده بودند، شروع به صحبت های سنتی کردند و در همین جلسه درباره مهریه حرف زدند.
در پایان این جلسه قرار عقد و جشن عروسی با مهریه ۳۱۴۰ سکه ای نهایی شد.
خیلی زود مراسم عقد برگزار شد و دو ماه پس از مراسم عقد، شاهین یک جشن عروسی مجلل در یکی از هتل های معروف تهران برگزار کرد و دختران فامیل درحالی که همگی به پروانه می گفتند به رویای همیشگی ات رسیدی، برایش آرزوی خوشبختی می کردند.
ماه عسل
سال ۹۷ پروانه و شاهین پس از برگزاری جشن عروسی برای ماه عسل خود ابتدا به شهر ونیز ایتالیا و سه روز بعد به پاریس رفتند.
پروانه وقتی به پاریس رسید احساس کرد شاهین مرد دیگری شده و از نظر رفتار و اخلاق متفاوت با روزهای اول است.
پروانه اولویت های بعدی زندگی اش اخلاق و رفتار و عشق بود، وقتی به پاریس رسید دید شاهین مرد شلخته و راحتی است و آن مرد خوش زبان و سخنور نیست.
شاهین در حالی که مرد ثروتمندی بود اما از نظر اخلاقی و دید پروانه مردی لمپن دیده شد و زمانی که این مرد شروع به خوردن مشروبات الکلی کرد، چهره واقعی خودش را نشان داد و حتی به نوعروس خود بددهنی کرد.
پروانه نمی توانست اعتراضی کند چون انتخاب خودش برای زندگی و اولویت اولش لاکچری بودن طرف مقابلش بود. این سفر با ناراحتی پایان یافت و آن ها به ایران بازگشتند .
شاهین در دفاع از خودش در پایان سفر گفت: در این مدت سعی کردم مثل خواسته تو رفتار کنم اما دیگر نتوانستم و حالا خود واقعی ام هستم.
درخواست طلاق
نوعروس جوان با تمام مشکلاتی که در رفتارهای شوهرش بود کنار آمد و به زندگی اش ادامه داد اما هر روز که می گذشت شاهین چهره واقعی اش را بیشتر نشان می داد. هر بار که پروانه به کج رفتاری و شلختگی او در خانه گیر می داد با بدرفتاری های او روبه رو می شد.
این درحالی بود که همه به زندگی شاهین و پروانه حسرت می خوردند. پروانه به رویای زندگی لاکچری رسیده اما اخلاق و رفتارهای شوهرش او را از این زندگی خسته کرده بود تا جایی که شاهین گاهی اوقات به رفتارهای پروانه شک می کرد و به او بدبین شده بود.
بهانه گیری ها و اختلافات شاهین و پروانه از نظر اخلاقی هر روز بیشتر شد تا این که پس از یک سال زندگی مشترک پروانه به بن بست رسید و حاضر بود یک زندگی معمولی داشته باشد اما شوهرش از نظر اخلاقی مردی شیک باشد تا زندگی اش را در آرامش بگذراند.
پروانه به دادگاه خانواده رفت و درخواست جدایی با دریافت مهریه اش را اعلام  کرد. احضاریه دادگاه خانواده به دست شاهین رسید و روز دادگاه زوج جوان پیش روی قاضی قرار گرفتند.
زن جوان از بدرفتاری و ناآرامی زندگی اش به خاطر شوهر لمپن و کج رفتارش حرف زد و در ادامه شاهین به قاضی دادگاه گفت: من وضعیت مالی خوبی دارم و تا به حال هر چیزی را که همسرم خواسته است برایش فراهم کرده ام و همیشه سعی داشتم او در آرامش باشد.
وی افزود: هر انسانی یک سری رفتارهای خاص برای خودش دارد و همسرم از همان سفر ماه عسل رفتارها و برخورد مرا دید و همه اطرافیان و دوستانم به راحت بودن من در صحبت و زندگی آشنا هستند و هیچ وقت کسی اعتراض نکرده و ناراحت نشده است.
فکر می کنم همسرم توقع زیادی دارد و همین باعث شده است تا کارش به دادگاه خانواده بکشد.
بنا به این گزارش، قاضی پرونده، زوج جوان را به قسمت مشاوره دادگاه معرفی کرد تا در صورت حل نشدن مشکل آن ها به این پرونده رسیدگی کند.

تحلیل کارشناس
مادی گرایی عامل زیاده خواهی در کانون خانواده
دکتر امان ا… قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه

زیاده خواهی یا مادی گرایی در روابط اجتماعی به ویژه در ازدواج عامل اصلی خیانت، طلاق و… به شمار می رود. در این گونه مسائل معنویات رنگ می بازد و مادی گرایی سرلوحه همه امور زندگی افراد قرار می گیرد. نه تنها در ایران بلکه در همه جوامع امروزی مادی گرایی شکل گرفته و شاهد رخدادهای اجتماعی تلخ ناشی از آن هستیم. وقتی در ازدواج و تشکیل خانواده مادیات بین دختر و پسر در اولویت اول قرار می گیرد، توجه به مسائل مهم نادیده گرفته می شود و در تشکیل خانواده نگاه به پول و… در راس روابط قرار می‌گیرد، در نتیجه عشق، محبت، صمیمیت و مهربانی مد نظر نخواهد بود.  از قرن ۱۸ به بعد مادی گرایی بر ذهن و رفتار افراد حاکم شد و انسان ها بر اساس آن چه در ظاهر یکدیگر می بینند، قضاوت می کنند و به پول و مادیات اهمیت می دهند و دیگر ویژگی های زندگی را نادیده می گیرند به همین دلیل است که در جوامع این چنینی شاهد افزایش طلاق و دیگر خیانت ها و فروپاشی خانواده هستیم. توجه به ظواهر عامل شکست در ازدواج به شمار می رود زیرا وقتی زوج ها زیر یک سقف می‌روند تازه به اهمیت اولویت های دیگر پی می برند که فایده‌ای ندارد زیرا نزاع و درگیری در کانون خانواده شکل می‌گیرد و همسران را از یکدیگر دور می کند. در چنین جوامعی دوام و پایداری روابط بر اساس مادیات و پول است و به همین دلیل به یکدیگر وابسته می شوند.  وقتی چنین ذهنیتی بر روابط همسران حاکم می شود، زن و شوهر به ویژه زنان از زندگی خود راضی نمی شوند و توقعات بیش از حد سبب می شود به مقوله قناعت اهمیتی ندهند و همین زیاده طلبی هاست که آمار طلاق عاطفی و رسمی را بالا می برد. زندگی در کلان شهرها با ورود صنعت به جامعه ما از حالت سنتی به سمت مدرنیته در گذر است، در نتیجه دنیای دختران و پسران جوان بر اساس مادیات شکل می گیرد و آن ها با تئوری مادی گرایی و رسیدن به رفاه بیشتر زندگی را سپری می کنند و به دیگر اولویت های مهم زندگی اهمیتی نمی دهند. متاسفانه محتوای سریال ها و فیلم ها بر محور مادی گرایی و تجملات است، این نیز زیاده خواهی را رواج می دهد و افراد بر اساس آن وارد جامعه می شوند. شکست در کانون خانوادگی به این دلیل است که اهداف وجود دارد اما وسیله ای برای رسیدن به اهداف وجود ندارد و همین مسئله نیز عامل خودکشی در بین نسل جوان به شمار می رود. چشم و هم چشمی  و مقایسه های نابه جا در زندگی عامل اصلی فروپاشی خانواده و رشد تجردگرایی محسوب می شود که شاهد رشد انحرافات اجتماعی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *