یکشنبه , ۳ ام تیر ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۰:۴۸ قبل از ظهر به وقت تهران

سومین شبکه بزرگ تغییر سریال گوشی های سرقتی در مشهد متلاشی شد

اعضای این شبکه در چند شاخه زورگیری، مالخری و غیرقابل ردیابی کردن گوشی های سرقتی فعالیت داشتند

سومین شبکه بزرگ تغییر سریال گوشی های سرقتی در مشهد متلاشی شد

با دستگیری ۱۰ عضو یک شبکه بزرگ دیگر زورگیری و خرید و فروش گوشی های سرقتی در مشهد، زوایای دیگری از ماجرای مافیای مخوف در زیر پوست شهر فاش شد.

به گزارش خراسان، در پی افزایش زورگیری و گوشی قاپی با تهدید سلاح سرد، در مناطق مختلف شهر، فعالیت های غیرمحسوس پلیس با صدور دستورات ویژه ای از سوی سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) برای ریشه یابی و کالبد شکافی زورگیری ها آغاز و با دستگیری اعضای دو شبکه بزرگ سرقت مشخص شد که مافیای گوشی های سرقتی با ترغیب نوجوانان و جوانان به زورگیری و گوشی قاپی در مناطق حاشیه ای شهر، شبکه گسترده ای را برای اقدامات مجرمانه و مخوف خود به راه انداخته اند. بررسی‌های کارشناسی و تخصصی کارآگاهان عملیات  ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی که اولین شبکه مافیای گوشی های سرقتی را متلاشی کردند، نشان داد که سرکردگان اصلی این مافیای مخوف در یکی از کشورهای همسایه مستقر هستند و عوامل آن ها در داخل کشور، شبکه‌های زنجیره‌ای را از هنگام گوشی قاپی و زورگیری تا انتقال ۴۸ ساعته به خارج از کشور اداره می کنند.

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، با لو رفتن این شبکه های مخوف که با تغییر سریال گوشی های سرقتی، آن ها را غیرقابل ردیابی می کردند، تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی برای شناسایی شبکه های دیگر در مناطق مختلف شهر مشهد با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) ادامه یافت و دومین شبکه زورگیری و تغییر سریال گوشی های سرقتی در شمال مشهد متلاشی شد. در ادامه ریشه یابی و دستگیری دیگر زورگیرانی که زیر چتر مافیای گوشی های سرقتی فعالیت می کردند، گروه ویژه ای از نیروهای کارآزموده کلانتری شهرک ناجای مشهد نیز به فرماندهی سرهنگ محمد فیاضی (رئیس کلانتری) وارد عمل شدند و با تقویت گشت های انتظامی به ردیابی عاملان سرقت های مذکور پرداختند. آنان که شگردهای پیچیده اعضای مافیای مذکور را زیر ذره بین تلاش های شبانه روزی خود قرار داده بودند به رصدهای اطلاعاتی در حوزه استحفاظی ادامه دادند تا این که بیست و هفتم مهر گذشته، گروه آموزش دیده گشت غیرمحسوس درحالی به سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی مشکوک شدند که با شیوه ای خاص شماره های پلاک انتظامی موتورسیکلت را تغییر داده بودند. موتورسواران که در یک لحظه متوجه نیروهای پلیس شده بودند، از محل گریختند اما در نهایت با تیراندازی هوایی و هوشیاری نیروهای گشت، در محاصره قرار گرفتند و به دام افتادند. در بازرسی بدنی از متهمان به زورگیری، علاوه بر یک قبضه شمشیر نیم متری، دو دستگاه گوشی سرقتی نیز کشف شد. همزمان با انتقال ۳ متهم ۱۹ و ۲۰ ساله به کلانتری، دو مال باخته نیز که ساعتی قبل طعمه زورگیران مخوف شده بودند با  مراجعه به دایره تجسس کلانتری، زورگیران آپاچی سوار را شناسایی کردند. به گزارش خراسان، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، قاضی دکتر اسماعیل رحمانی کلاکوب، (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) دستورات محرمانه و خاصی را برای دستگیری دیگر اعضای مرتبط با این باند زورگیری در حالی صادر کرد که مقام قضایی احتمال می داد اعضای این باند زیر چتر مافیای گوشی های سرقتی فعالیت می کنند. به همین دلیل گروه ویژه نیروهای تجسس کلانتری با آغاز بازجویی های تخصصی به سرنخ هایی از تغییر سریال گوشی های مذکور رسیدند و با هماهنگی قاضی رحمانی وارد عملیات شناسایی شدند. گزارش خراسان حاکی است ماموران انتظامی در ادامه این عملیات، مالخر معروف به «سرخه» را به دام انداختند که مشخص شد او گوشی های سرقتی را از زورگیران خریداری می کند  و به دیگر مالخران شبکه مافیایی می فروشد.
در بازرسی از مخفیگاه مالخر علاوه بر چندین دستگاه گوشی سرقتی، مقادیر زیادی مشروبات الکلی نیز کشف و ضبط شد. بررسی های کارشناسی نشان داد: گوشی های سرقتی پس از چند بار خرید و فروش توسط اعضای شبکه، در نهایت با پیک موتوری به بولوار شهید مفتح (سی متری طلاب) منتقل می شوند و افرادی در پوشش فروشگاه تلفن همراه، به تغییر شماره سریال گوشی ها می پردازند و سپس گوشی  های غیرقابل ردیابی را دوباره با پیک موتوری برای عوامل دیگر این شبکه مافیایی ارسال می کنند. گزارش خراسان حاکی است در ادامه این عملیات گسترده، نیروهای کلانتری شهرک ناجا موفق شدند ۱۰ عضو این شبکه گسترده را با نظارت مستقیم سرهنگ صارمی ساداتی دستگیر و تعداد زیادی گوشی های سرقتی را به همراه یک قبضه شمشیر کشف کنند.
تحقیقات گسترده ماموران تجسس بیانگر آن بود که سرکردگان این شبکه پس از خرید گوشی از زورگیران و با پرداخت ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به دیگر اعضا، گوشی ها را فلش می زدند و غیرقابل ردیابی می کردند. بنابر گزارش خراسان، بررسی های بیشتر برای ریشه یابی کامل و شناسایی دیگر اعضای این شبکه مافیایی با دستورات قاضی دکتر رحمانی درحالی ادامه دارد که سه زورگیر جوان آپاچی سوار تاکنون به هشت فقره زورگیری با تهدید سلاح سرد در مشهد اعتراف کرده اند.
سومین شبکه بزرگ تغییر سریال گوشی های سرقتی در مشهد متلاشی شد
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *