یکشنبه , ۳۰ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۶:۱۱ قبل از ظهر به وقت تهران

سفر سرزده رهبر معظم انقلاب به کاشان با اتوبوس

ایشان وقتی وارد یکی از صحن‌های مسجد شدند سراغ سردابی را گرفتند، سردابی که در آن شهدایی دفن و پنجاه سال بود که درب آن بسته شده بود، ایشان در همانجا توضیحاتی در این زمینه دادند و پس از حدود یک ساعت به سمت زیارتگاه «شاه‎زاده زید» رفتند.

رهبر معظم انقلاب صبح یکشنبه ۱۴شهریور در سفری سرزده به زیارت حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر علیه السلام در مشهد اردهال کاشان و امام زاده آقا علی عباس بادرود رفتند.

داود کاظمی مدیر داخلی آستان مقدس امامزادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد علیهما السلام گفت: رهبر معظم انقلاب حدود ساعت ۱۱ صبح با اتوبوسی به آستان وارد شدند و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ای را در آستان حضور داشتند و ضمن زیارت، نماز به جا آوردند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه ایشان سرزده آمده بودند کسی در آستان امامزاده حضور نداشت و تصویری از حضور ایشان در امامزاده ثبت نشد.

 

همچنین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای صبح یکشنبه به صورت سرزده به آستان مقدس امامزاده واجب التعظیم، حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر علیه السلام در مشهد اردهال کاشان شرفیاب شدند.

 

به گفته منابع مطلع آستان مقدس، این سفر که بدون اطلاع قبلی مسئولین آستان انجام شد، بدون تشریفات و هیئت همراه صورت گرفت و رهبر معظم انقلاب به همراه فرزند خود در این آستان حضور یافتند.

 

به نوشته تابناک، در حاشیه این شرفیابی رهبر انقلاب، خادمین آستان و معدودی از زائرین حاضر در حرم مطهر مورد تفقد معظم له قرار گرفتند.

 

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای از سالیان دور به طور مستمر جهت زیارت این سفیر ویژه امام معصوم، به منطقه کاشان سفر و عرض ارادت می کنند.

مردم منطقه کاشان در زمان حضرت امام باقر (ع) نامه ای خدمت حضرت نوشته و درخواست کرده بودند چون ما از محضر شما دور هستیم، یکی از آقازادگان خود را برای راهنمایی، تربیت و تعلیم احکام به جانب ما بفرستید و آن حضرت نیز فرزند خود یعنی جناب علی بن محمد را برای این امر مهم روانه کاشان کردند.

 

به نوشته تسنیم، معاون فرهنگی و قرآنی امام‎زاده علی بن محمد (ع) در این باره می‎گوید: شب قبل از آمدن رهبر معظم انقلاب به مشهد اردهال بنده در تهران بودم، کاری پیش آمد که مجبور شدم خودم را به امام‎زاده برسانم، وقتی با خبر شدم رهبر معظم انقلاب در حال آمدن به مشهد اردهال هستند، حس و حالی عجیب در وجودم ایجاد شد و بسیار خوشحال بودم که توفیق دست‎بوسی ایشان نصیبم می‎شود.

 

ایشان بعد از زیارت و اقامۀ نماز وارد شبستان مسجد شدند و تمام زوایای مسجد و حتی بنرهایی که به مناسبت شهادت حضرات معصومین (ع) نصب شده بود، به دقت ملاحظه می‎کردند که این نشان از عمق توجه ایشان به اماکن متبرکه و مساجد است.

 

ایشان در حالی که داشتند به تابلوی زیارت عاشورا در انتهای مسجد نگاه می‎کردند، مدیر اجرایی آستان نیز آمدند و در همین حین بود که رهبری از مدت خادمی در این مکان متبرک سوال کردند و به ایشان گفتیم که ده سال است توفیق خدمت در این بقعه را داریم.

 

مقام معظم رهبری پس از بررسی بخشهای مختلف مسجد فرمودند نسبت به دفعۀ قبلی که اینجا آمدم، تغییرات چشمگیری دیده می‎شود و خیلی زیباتر شده است. ایشان دیداری کوتاه با مدیر آستان داشتند و گزارشی از فعالیتهای آنان نیز دریافت کردند، رهبری دربارۀ صحن‌های این بقع، مبارک پرسیدند و مدیر نیز از افزایش صحن‌ها و تکمیل آینه‎کاری مسجد خبر داد.

 

ایشان وقتی وارد یکی از صحن‌های مسجد شدند سراغ سردابی را گرفتند، سردابی که در آن شهدایی دفن و پنجاه سال بود که درب آن بسته شده بود، ایشان در همانجا توضیحاتی در این زمینه دادند و پس از حدود یک ساعت به سمت زیارتگاه «شاه‎زاده زید» رفتند.

 

 

ایشان در این سفر کوتاه هیچ نوع توصیه و سفارشی به مجموعه آستان نداشتند، این در حالی بود که ما خواستار دریافت دست خطی از ایشان به عنوان یادبود بودیم، اما محافظان شخصی ایشان گفتند که ایشان تصمیمی برای صحبت، سفارش، ملاقات، دست خط و … نداشته و ندارند و چون به همراه خانواده هستند، فقط به قصد زیارت آمده‎اند و بس…

 

آنقدر فرصت کم بود که حتی نتوانستیم برخی مشکلات و دغدغه‎های اساسی و مهم‎مان چون مشکل آب، بهداشت و … را در این منطقه با ایشان مطرح کنیم.

 

ایشان از خادمان، جمع حاضر و مردم تشکر ویژه‎ای داشتند و سپس به سمت زیارتگاه‎های دیگری چون  زیارتگاه «شاه زاده زید» و … و در نهایت نیز به زیارت «امام‎زاده آقا علی عباس» نیز رفتند، اندکی بعد خیلی از مردم متوجه حضور ایشان در این منطقه شدند و در یکی از امام‎زاده‎ها به تدریج جمعیت برای استقبال از ایشان بیشتر و بیشتر شد که به دلیل مسائل امنیتی نتوانستند آنجا حضور پیدا کنند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *