کد خبر: 170440تاریخ انتشار : ۱۳:۳۱:۱۵ - سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶

مجله خبری دوستان : سارقان فیض آباد و جنت آباد دستگیر شدند ؛ باند سارقان فیض آباد و جنت آباد که اقدام به دزدی از منطقه غرب تهران نیز می کردند با هوشیاری ماموران پلیس متلاشی شدند.

www.dustaan.com - سارقان فیض آباد و جنت آباد دستگیر شدند +عکس

یک باند سه نفره از مجرمان سابقه‌دار که به امر سرقت از منازل غرب تهران به خصوص باغ‌فیض و جنت‌آباد مبادرت می‌کردند شناسایی و متلاشی شدند؛ یکی از متهمان از ترس پلیس، در حین فرار سقوط کرد و جان سپرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، ساعت ۲۱ مورخه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۴۱ باغ فیض اعلام شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ به شماره انتظامی ایران۲۱/*** و۳۷ قصد سرقت منزل از طبقات یک مجتمع مسکونی در خیابان اباذر را داشته اند که اهالی مجتمع متوجه شده با سارقین درگیر شده و سارقین از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

www.dustaan.com - سارقان فیض آباد و جنت آباد دستگیر شدند +عکس

سارقان فیض آباد و جنت آباد دستگیر شدند

شناسایی اولین عضو گروه سارقان:

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه با شناسایی مالک حقوقی خودروی پراید مورد استفاده در سرقت اطلاع پیدا کردند که فردی بنام حسن . گ (متولد ۱۳۶۳) این خودرو را در منطقه رباط کریم از مالک آن به صورت قولنامه ای خریداری کرده اما پس از تحویل خودرو اقدامی جهت انتقال قانونی مدارک مالکیت خودرو نکرده است.

با شناسایی حسن . گ، بررسی سوابق وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که او یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت خودرو و منزل دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار در اواخر سال ۱۳۹۳ پس از طی دوران محکومیتش از زندان آزاد شده است.

با شناسایی حسن . گ به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین، دستگیری وی در دستور کار قرار گرفت.

کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت حسن در منطقه رباط کریم اطلاع پیدا کردند که او از این محل متواری شده و در حال حاضر بلامکان است که در ادامه اقدامات پلیسی مشخصات خودرو وی همراه با دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد.

انهدام کامل گروه سارقان:

در مورخه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ مأمورین کلانتری ۱۴۱ باغ فیض در حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پراید مشکوک شدند که با بررسی ارکان هویتی آن مشخص شد که دستور توقیف خودرو بهمراه دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت گردیده است.

همزمان با حضور مأمورین در محل توقف خودروی پراید، راننده خودرو بواسطه مسدود شدن مسیر فرارش توسط مأمورین به صورت پیاده اقدام به فرار می‌کند که طی یک تعقیب و گریز دستگیر می‌شود.

همزمان با دستگیری راننده خودرو  با مراجعه اهالی یک مجتمع مسکونی به مأمورین که دقیقا در مقابل آن ساختمان اقدام به دستگیری راننده پراید کرده بودند به آنها اطلاع داده می شود که در قسمت ورودی پارکینگ ساختمان جسد جوانی ناشناس، حدودا ۳۰-۲۵ ساله پیدا شده که گویا از ارتفاع سقوط کرده و فوت نموده که بلافاصله موضوع فوت این جوان به اداره دهم پلیس آگاهی اعلام و کارآگاهان این اداره نیز در محل حاضر شدند.

با توجه به شواهد موجود از جمله عدم شناسایی متوفی از سوی ساکنین مجتمع مسکونی ، توقیف خودرو پراید و شناسایی راننده آن بنام حسن . گ به عنوان مجرم تحت تعقیب پایگاه دوم آگاهی، تحقیقات از حسن . گ انجام و مشخص شد که متوفی یکی از اعضای گروه سارقین بنام مهدی است که به همراه حسن . گ ( راننده پراید ) و فرد دیگری بنام پرویز قصد سرقت داشته اند.

در ادامه رسیدگی به پرونده ، حسن . گ در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

او در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان داشت: پس از آزادی از زندان با سرگروهی یکی از مجرمین سابقه دار بنام پرویز . ر (۲۳ ساله) و همراهی یکی از دوستانمان بنام مهدی . ع ( ۲۵ ساله ) اقدام به تشکیل گروه سارقین منزل را کردیم.

وی گفت: در آخرین سرقت که طی آن دستگیر شدم ، مهدی و پرویز از پشتِ ساختمان وارد مجتمع شده و خودشان را به پشت بام رساندند تا از آن طریق وارد واحدهای مسکونی شده و سرقت هایشان را انجام دهند که با دستگیری من آنها قصد فرار از محل را داشتند که مهدی از طبقه چهارم ساختمان به پائین سقوط کرد اما پرویز موفق به فرار شد.

با شناسایی هویت متوفی بنام مهدی . ع و بررسی سوابق وی مشخص شد که او نیز همانند حسن و پرویز از مجرمین سابقه دار و تحت تعقیب پلیس آگاهی است که از مدتی پیش از محل سکونتش در منطقه رباط کریم متواری شده است.

همزمان با انجام تحقیقات از حسن . گ و اعتراف صریح وی به دهها فقره سرقت منزل در مناطق غرب تهران ، دستگیری پرویز . ر به عنوان سرکرده گروه در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت.

نهایتا آخرین مخفیگاه پرویز در منطقه شهریار شناسایی و کارآگاهان با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش و در مورخه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ موفق به دستگیری وی شدند.

پرویز . ر پس از دستگیری و انتقال به پایگاه دوم آگاهی، اعترافات حسن . گ را تأیید و عنوان داشت: ما فقط پول و طلا سرقت می کردیم و طلاها را به یک مالخر در منطقه سرآسیاب می فروختیم.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به ارزش دو میلیارد تومانی پرونده و دستگیری خریدار اصلی اموال مسروقه عنوان داشت: متهمین در اعترافات خود صراحتا به دهها فقره سرقت منزل در مناطق غرب تهران بویژه در دو منطقه باغ‌فیض و جنت آباد اعتراف کرده اند که با شناسایی چندین محل سرقت  و جمع بندی اظهارات این تعداد از مالباختگان، تاکنون ارزش مالی پرونده به دو میلیارد تومان رسیده و در حال حاضر تحقیقات از متهمین جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی شان در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

به این پست امتیاز دهیدپربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

/ مجله دوستان
انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.