چهارشنبه , ۱ ام بهمن ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲ بعد از ظهر به وقت تهران

دست پـر فکری در استقلال

پایان همکاری محمود فکری با نساجی و حضور او در استقلال، آغاز زندگی جدید آبی‌پوشان پایتخت با مردی خواهد بود که چه در زمین و چه کنار خط مربی‌گری، جدی، خشن، انعطاف‌ناپذیر و سرسخت است. در حقیقت ذات بازی خشن، جنگنده، قلدر و آمیخته با تعصب محمود فکری در تیم‌های او هم به وضوح دیده می‌شود. فصل گذشته تیم نساجی در‌۱۰‌هفته‌ای که محمود فکری هدایت این تیم را برعهده گرفت، در ۶ مسابقه بدون این‌که گلی دریافت کند زمین بازی را ترک کرد و جنگندگی و دوندگی بالای بازیکنان در طول‌۹۰ دقیقه در ثبت این کلین‌شیت‌ها بسیار تاثیرگذار بود. بعد از روی کار آمدن محمود فکری نساجی در یک قرعه جالب‌۱۰ بازی با تیم‌های بالای سر خود را پشت سر گذاشت که بیشتر آن‌ها مدعی کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا بودند. با این وجود در هیچ‌یک از بازی‌ها نباخت و در‌۱۰ بازی انجام داده، ۵ گل دریافت کرد. یعنی نیم گل در هر بازی که ۲ گل از این ۵ گل هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. نساجی با فکری تنها تیم بدون باخت دوران پسا کرونا بود و همه این آمارها هواداران استقلال را به آینده امیدوار می‌کند. سیستم مورد علاقه فکری ۱-۳-۲-۴ است که احتمالا در استقلال هم از همین سیستم استفاده خواهد کرد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نفراتی که محمود فکری در اختیار خواهد داشت:

 

 

دست پـر فکری در استقلال

 دروازه 
جذب محمد‌رشید مظاهری دروازه‌بان ملی‌پوش و باتجربه در‌کنار حفظ سید‌حسین حسینی و تمدید قرارداد با حسین پورحمیدی، دروازه آبی‌ها در فصل جدید را بیمه می‌کند و آن‌ها در هر شرایطی خیال‌شان بابت دروازه کاملا آسوده است.
 خط دفاعی
آبی‌ها در قلب دفاع هم شرایط خوبی داشته و به قدر کفایت بازیکن باتجربه، جوان و قابل‌اعتماد دارند. آن‌ها مرادمند را در این منطقه به نفرات خود اضافه کردند‌، سیاوش یزدانی، محمد مرادمند، عارف غلامی، شاهین طاهرخانی و سینا خادم‌پور به‌علاوه محمد دانشگر دست سرمربی فصل بیستم استقلال را کاملا باز می‌گذارد. در پست مدافع راست مثل فصول گذشته وریا غفوری در اختیار محمود فکری خواهد بود اما در ادامه نقل‌وانتقالات جذب یک ذخیره مطمئن برای وریا لازم به نظر می‌رسد. آرش داجلیری و سید‌احمد موسوی تنها مدافع راست‌های تخصصی استقلال هستند که مسلما در صورت مصدومیت یا محرومیت وریا نمی‌‌توانند جای خالی او را پر کنند. شرایط آبی‌ها در دفاع چپ هم خیلی خوب نیست و با توجه به فسخ قرارداد میلیچ، حالا زکی‌پور تنها گزینه فکری خواهد بود.
 خط میانی
تمدید قرارداد با فرشید باقری و فرشید اسماعیلی در‌کنار حفظ ریگی و اضافه شدن شجاعیان خط میانی آبی‌پوشان را به نقطه قوت‌ استقلال تبدیل کرده و بازگشت علی کریمی هم می‌تواند بهترین خبر ممکن برای فکری و هواداران استقلال باشد، ضمن این‌که از سعید واسعی خرید جدید استقلال که احتمالا طی روزهای آتی از او رونمایی می‌شود، هم نباید به راحتی عبور کرد.
 خط حمله
آبی‌ها در خط حمله هم مثل فصل گذشته شرایط خوبی دارند. آن‌ها با ارسلان مطهری، قائدی و دیاباته باز‌هم می‌توانند خطرناک‌ترین خط حمله لیگ را داشته باشند و به این نفرات باید سجاد آقایی جوان را اضافه کرد که در نیم‌فصل دوم فصل گذشته به صورت قرضی برای ذوب‌آهن توپ زده بود و حالا به این تیم بازگشته است. البته جدایی احتمالی دیاباته می‌تواند تا حد زیادی از زهر این خط حمله خطرناک کم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *