پنجشنبه , ۶ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۴:۵۶ بعد از ظهر به وقت تهران

درخواست استقلالی‌ها برای ۳- صفر شدن دربی ۹۵!

اوضاع وخیم شیوع کرونا در هند نگرانی جامعه جهانی را در‌پی داشته‌ و بسیاری از کشورها تمهیدات خاصی از جمله خارج کردن اتباع‌شان از هند و یا ممنوعیت پروازی به این کشور در نظر گرفته‌اند.

درخواست استقلالی‌ها برای 3- صفر شدن دربی 95!

همان‌گونه که همه در جریان هستند، مسابقات گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی جزیره گوای هند درحال برگزاری است و پرسپولیس نماینده ایران هم در این گروه قرار دارد. با این‌که خوشبختانه تا امروز مورد مشکوک و تست مثبتی از اعضای تیم پرسپولیسی مشاهده نشده اما طبق پروتکل‌‌های بهداشتی هر مسافری که از کشورهای خارجی وارد خاک ایران‌‌ می‌شود، باید آزمایش داده و چند روزی را قرنطینه شود. از همین‌رو‌ طی چند روز اخیر و با بحرانی شدن وضعیت هند بحث قرنطینه تیم فوتبال پرسپولیس بعد از بازگشت از لیگ قهرمانان آسیا، مطرح شده و این خبری بود که وزیر بهداشت رسما آن را اعلام کرد. چند روز پیش مسعود نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای فوری به علیرضا رئیسی معاون بهداشت، بر ضرورت قرنطینه کامل و انجام تست‌های مربوطه تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازگشت از هند تاکید کرد. با رسانه‌ای شدن این موضوع و احتمال قرنطینه پرسپولیسی‌ها، گمانه‌زنی‌ها درباره تغییر زمان برخی دیدارهای لیگ از جمله بازی پرسپولیس با سپاهان و استقلال و تعویق دربی برگشت سرخابی آغاز شد. با وجود مانور برخی رسانه‌ها روی تعویق دربی ۹۵‌، صدای اعتراض سایر نمایندگان ایران که دیدارهایشان را در امارات و عربستان برگزار‌‌ می‌کنند هم در آمد و با توجه به مثبت شدن تست کرونای چند بازیکن و اعضای کادرفنی فولاد‌خوزستان، این سوال مطرح شد که اگر قرنطینه لازم است چرا فقط برای پرسپولیس؟ هر مسافری که از کشوری دیگر وارد مبادی ورودی ایران‌‌ می‌شود باید تحت‌نظر و قرنطینه باشد و این مسئله نباید فقط شامل مسافران هند باشد! به زعم رقبای پرسپولیس مطرح شدن قرنطینه پرسپولیس و تعویق چند بازی این تیم، فقط‌‌ می‌تواند در راستای ترمیم قوای تحلیل رفته سرخ‌پوشان در مسابقات فشرده لیگ قهرمانان باشد و از این منظر نه تنها کل برنامه‌‌های لیگ بهم‌‌ می‌ریزد، بلکه رقبای پرسپولیس هم در شرایطی ناعادلانه باید خود را جهت مصاف با این تیم آماده کنند!

 پس از بالا گرفتن اعتراض‌ها ناگهان عنوان شد بازی پرسپولیس با سپاهان لغو نخواهد شد. علیرضا مرزبان مربی سپاهان در این‌خصوص به‌مهر گفت: «برنامه تمرین و آماده‌سازی ما برای بازی با پرسپولیس طبق روال قبل ادامه دارد. سلامت بازیکنان و مربیان پرسپولیس برای ما هم حائز اهمیت است چون بعضی از دوستان من در این تیم هستند ولی از سازمان لیگ اعلام شده‌ که بازی ما با پرسپولیس برگزار خواهد شد.» در ادامه برخی رسانه‌ها از بعید بودن تعویق دیدارهای پرسپولیس به خاطر فشردگی تقویم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال‌ خبر دادند و نوشتند: «با توجه برنامه لیگ قهرمانان آسیا و اردوی پیش‌روی تیم‌ملی فوتبال ایران به‌منظور برگزاری رقابت‌‌های مقدماتی جام جهانی، شرایط برای تغییر و جابه‌جایی مسابقات نیست و در نهایت قرار است ابتدا دیدار تیم‌‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال برگزار و در‌مورد زمان برگزاری دیدار تیم‌‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و استقلال تهران به عنوان دیدار معوقه از سری رقابت‌‌های هفته بیستم لیگ برتر، بعدا تصمیم‌گیری شود و امکان برگزاری این مسابقه در هفته‌‌های بعدتر وجود دارد. این در‌حالی بود که روز گذشته ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس دوباره بر محقق شدن شرط‌شان برای حضور در دربی تاکید کرد‌ که انجام دیدار معوقه استقلال با نفت‌آبادان پیش از دربی بود و واکنش تند استقلالی‌ها را در‌پی داشت. در رابطه با ادعاهای مطرح شده توسط ابراهیم شکوری، یکی از مدیران باشگاه استقلال که نمی‌خواست در این شرایط نامش‌ فاش شود، گفت: «واقعیت امر این است که اگر لازم باشد خود باشگاه استقلال طی یک بیانیه رسمی واکنش نشان می‌دهد یا این‌که آقای مددی به عنوان مدیرعامل صحبت می‌کند. به همین‌خاطر نمی‌خواهم قبل از مدیرعامل در این‌ رابطه حرف بزنم ولی اگر پرسپولیسی‌ها دوست ندارند در دربی بازی کنند و به برنامه اعلام شده توسط سازمان لیگ احترام بگذارند، طبق قانون باید ۳- صفر بازنده اعلام شوند. مگر همین داستان را ۳ سال قبل سر ماجرای سوپرجام برای استقلال پیاده نکردند؟»
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *