پنجشنبه , ۶ ام آبان ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۲:۲۸ بعد از ظهر به وقت تهران

جزئیات شهادت مأمور پلیس در درگیری با سارقان مسلح

 تحقیقات درباره شهادت مأمور تجسس کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب در درگیری با سارقان مسلح آغاز شده است و دو متهم پرونده در بازداشت هستند.

جزئیات شهادت مأمور پلیس در درگیری با سارقان مسلح

به گزارش خبرنگار شرق، آخرین ساعات روز چهارشنبه یکی از مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب به نام استوار میلاد خسروی درحالی‌که گلوله‌ای به گردنش اصابت کرده بود، به بیمارستان آتیه تهران انتقال یافت و پزشکان تلاش خود را برای نجات جان او آغاز کردند، اما با وجود همه اقدامات درمانی و دوبار عملیات احیای قلبی- ریوی، مأمور ۲۶ ساله پلیس پایتخت به شهادت رسید. این در حالی بود که ساعتی قبل از آن متهمانی در این زمینه دستگیر و تحقیقات از آنها برای کشف واقعیت آغاز شده بود.
در همین زمینه از همکار مأمور شهید که در زمان واقعه همراه او بود، تحقیقاتی صورت گرفت. او گفت: حدود ساعت ۹:۳۰ شب بود. ما در حال گذر از خیابان سپهر در سعادت‌آباد بودیم که دیدیم چهار نفر با دیلم قصد باز‌کردن در یک خانه ویلایی را دارند. بنابراین ما که لباس شخصی به تن داشتیم، خود را معرفی کردیم و به مظنونان دستور ایست دادیم، اما دو نفر از آنها فرار کردند و دو نفر آنها در محل ماندند و شروع به تیراندازی به ما کردند.
به‌این‌ترتیب تعقیب‌و‌گریز و تبادل آتش میان مأموران و دو سارق مسلح شروع شد و در نهایت پس از حدود ۱۰ دقیقه دو سارق دستگیر شدند. در این اثنا گلوله‌ای به زیر گوش چپ استوار میلاد خسروی اصابت کرد و از پشت سر او خارج شد، پس از آن بود که استوار خسروی درحالی‌که دچار خون‌ریزی شدید و آسیب مغزی شده بود به بیمارستان انتقال یافت.
با به‌دست‌آمدن این نتایج از محل حادثه، متهمان و مدارک موجود در پرونده تحویل اداره آگاهی شدند و بازپرس غلامی که مسئولیت کشیک قتل پایتخت در زمان وقوع این حادثه را برعهده داشت، دستورات لازم برای کشف حقیقت در مورد نحوه شهادت این مأمور نیروی انتظامی را صادر کرد.
این اتفاقات در حالی افتاد که پیکر شهید خسروی بعدازظهر دیروز در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ تشییع شد و پس از آن به وصیت شهید خسروی، برای مراسم تدفین به روستای «اقچه‌مزار»، از توابع شهرستان بویین‌زهرا انتقال یافت تا این شهید نیروی انتظامی در زادگاه‌ خانوادگی خود به خاک سپرده شود.
در همین حال در واقعه‌ای دیگر دو نفر از مأموران نیروی انتظامی سیستان‌وبلوچستان در شهرستان سرباز در درگیری با اشرار مسلح به شهادت رسیدند.
بامداد دیروز یک درگیری مسلحانه در یکی از روستاهای بخش کلات شهرستان سرباز سیستان‌وبلوچستان رخ داد.‌ در این درگیری مسلحانه آرمان ارباب و مسعود شهرکی، از کارکنان پلیس آگاهی شهرستان سرباز به شهادت رسیدند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *