پنجشنبه , ۶ ام آبان ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۹:۳۶ بعد از ظهر به وقت تهران

جراحی چاقی

در این مقاله ی کاربردی قرار است، موضوع جراحی چراقی را برای شما همراهان گرامی بررسی نماییم و موارد مرتبط با آن را به صورت مختصر توضیح دهیم. از همه ی شما سروران گرامی دعوت می کنیم تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

جراحی چاقی

دکتر سلیمی جراح چاقی میگوید که جراحی چاقی به عنوان یکی از راه حل ها برای رفع مشکلات اضافه وزن شدید مورد کاربرد قرار می گیرد. این ها روش های جدید و نوینی هستند که می توانند در مدت زمان کوتاهی وزن فرد مورد نظر را تا مقدار قابل توجهی کاهش دهند.

این احتمال وجود دارد که افرادی که جراحی های موسوم به جراحی چاقی را مورد انتخاب قرار می دهند و یا انجام این موارداز سوی پزشک متخصص به ایشان پیشنهاد داده می شود، پیش از این شیوه های مرسوم و سنتی را برای رهایی از این مشکلات مورد امتحان قرار داده باشند.

احتمالا ایشان برنامه های ورزشی و یا رژیم های مناسب غذایی را برای مدتی به اجرا درآورده اند و البته با توجخ به سختی هایی که در این رژیم ها و یا فعالیت های ورزشی وجود داشته است، توانایی و یا حوصله ی ادامه ی آن شیوه ها را نداشته اند.

هم چنین این امکان وجود دارد که این افراد دارای شدت بالایی از اضافه وزن بوده و واقعا نسبت به شیوه های معمول ذکر شده امید چندانی نداشته اند. در نهایت و با مراجعه به یک فرد متخصص متوجه این موضوع شده اند که می توانند و یا مجاز می باشند، از شیوه های جدیدی که با عنوان جراحی لاغری نیز شناخته می شوند، استفاده نمایند.

در ادامه و برای این که این موضوع مهم را به خوبی بسط دهیم اصلی ترین موردهایی که در ارتباط با چاقی و جراحی های آن می باشند، را به شکل تیتروار خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم و در هر قسمت آن ها تشریح می کنیم.

از همه ی شما خوبان درخواست داریم تا پایان با ما همراه باشید.

اصلی ترین تیترهای این مقاله با موضوعیت جراحی چاقی عبارت هستند، از:

آیا با مرسوم ترین روش های مربوط به جراحی های چاقی آشنایی دارید؟

آیا در زمینه ی شیوه ی لاپاراسکوپی در جراحی های چاقی اطلاعاتی دارید؟

آیا با مرسوم ترین روش های مربوط به جراحی های چاقی آشنایی دارید؟

در قسمت آغازین از این مقاله ی کاربردی تصمیم داریم برخی از شیوه های نوین و رایج جراحی که با هدف لاغری نمودن افراد خیلی چاق مورد کاربرد قرار می گیرند، را برای شما همراهان عزیز بیان نماییم. از شما می خواهیم در این قسمت با ما همراه باشید.

امروزه چند روش رایج برای درمان چاقی های شدید و آن هم با کمک شیوه های جراحی وجود دارند.

مهم ترین روش های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:

عمل جراحی اسلیو معده

عمل جراحی بای پس معده

عمل جراحی ساسی بای پس معده

عمل جراحی که با عنوان لیپوساکشن یا پیکر تراشی شناخته می شود.

عمل جراحی بالن گذاری داخل معده ی فرد چاق

عمل جراحی نصب حلقه پیرامون معده ی فرد مورد نظر و دیگر موارد

در برخی از این موارد لاازم است، یک سری تغییرات در دستگاه گوارش فرد چاق ایجاد شود. حال ممکن است، این تغییرات قابل بازگشت بوده و یا این که برای همیشه در سیستم دستگاه گوارش فرد باقی بمانند. به این معنی که دیگر قابل بازگشت نمی باشند.

البته این ها موضوعات نگران کننده ای نمی باشند، چون با انجام این اقدام ها فرد مورد نظر به هدف اصلی خود که همان وزن ایده آل و رسیدن به لاغری مناسب می باشد، می رسد.

جراحی چاقی

آیا در زمینه ی شیوه ی لاپاراسکوپی در جراحی های چاقی اطلاعاتی دارید؟

در این بخش از بحث جراحی چاقی قصد داریم به شما عزیزان بگوییم که در این شیوه های جراحی از چه روشی برای انجام جراحی لاغری استفاده می شود. نکته ی مثبت و مناسب قضیه این می باشد که جراحی های چاقی دیگر به شکل سنتی و با کمک جراحی های لاز صورت نمی گیرند و در عمده ی این شیوه های جراحی از روشی موسوم به لاپاراسکوپی استفاده می شود.

در این روش تنها تعداد کمی برش و یا سوراخ در ناحیه ی شکم فرد زده شده و یک سری تجهیزات را به شکم ایشان وارد می نمایند. با کمک این تجهیزات می توانند شرایط درونی معده و دستگاه گوارش را به خوبی مشاهده و مدیریت نمایند.

قبل از وارد کردن تجهیزات مربوط به عمل های لاپاراسکوپی، لوله ای با عنوان کانولا را در یکی از برش ها نصب کرده تا از طریق آن بتوانند سایر لوازم مورد کاربرد در عمل جراحی را به دستگاه گوارش ایشان وارد نمایند.

جراحی چاقی

مهم ترین تجهیزاتی که در عمل های لاپاراسکوپی وارد معده می شوند، دوربین و چراغ روشنایی می باشد که این موارد به سیستم کنترل از بیرون یا همان مانیتورینگ متصل می باشند.

در ادامه ی کار، پزشک متخصص یا فرد جراح بقیه ی کارهای مربوط به عمل جراحی لاغری را از درون مانیتور مخصوص این کار مشاهده کرده و اقدام های دیگر را صورت می دهد.

از مهم ترین مزیت های این شیوه ی جراحی می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:

با توجه به این که تعداد و عمق برش های کم می باشد، احتمال ایجاد هر گونه عفونت در ناحیه ی عمل نیز بسیار ضعیف می باشد.

با عنایت به همین مورد، دوره ی نقاهت مورد نیاز برای خوب شدن جای زخم ها نیز کوتاه می باشد و فرد مورد نظر بعد از چند روز بهبودی کاملی یافته و می تواند به کارهای معمول زندگی خویش برگردد.

در نهایت زمانی که فرد چاق تحت یکی از عمل های جراحی چاقی قرار می گیرد، دارای اشتهای کم تری نسبت به قبل بوده و از طرفی در وعده های غذایی خود خیلی زود تر از سابق سیر می شود و این ها باعث می شوند، در مدت زمان کوتاهی، وزن قابل توجهی را کم نماید.

در این جا به انتهای نوشتار کاربردی جراحی چاقی رسیدیم. امید وار هستیم موارد بیان شده برای همه ی شما عزیزان مفید بوده باشند.

از توجه شما به این مقاله ی علمی پزشکی بسیار ممنون هستیم.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *