چهارشنبه , ۳ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۳ ساعت ۳:۲۶ قبل از ظهر به وقت تهران

تنبیه بدنی دانش آموزان کرجی از سوی مدیر مدرسه

بارها مسئولان آموزش و پرورش تأکید کرده‌اند که تنبیه بدنی دانش‌آموزان به‌هیچ عنوان از سوی این وزارتخانه مورد تأیید نیست و با افراد متخلف در این زمینه برخورد قاطع خواهد شد، اما هرازچندگاهی اخباری در خصوص تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس شنیده می‌شود که خانواده‌ها را نگران می‌کند.

پیش‌نویس خودکار

این بار هم تنبیه جمعی از دانش‌آموزان در یکی از دبیرستان‌های استان البرز از سوی مدیر مدرسه که چهارشنبه هفته گذشته رخ داد، خبرساز شد. بر اساس این گزارش، مدیر مدرسه به‌دلیل خوشحالی دانش‌آموزان از تعطیلی یکی از کلاس‌های درسی با سیم کابل دانش‌آموزان را تنبیه کرده بود.
برخی از رسانه‌ها از قول والدین دانش‌آموزان عنوان کرده بودند که بخشی از فیلم‌های دوربین مدار بسته مدرسه که بازه زمانی تنبیه‌ها را ثبت کرده بود، پاک شده و مدیر خاطی هم دانش‌آموزان را تهدید کرده که شکایت‌هایشان راه به‌جایی نخواهد برد.
امیر والی‌پور، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش البرز در گفت‌و‌گو با «ایران» ضمن تأیید خبرعنوان کرد: بر اساس گزارشی که از دبیرستان شیخ مفید به دستمان رسید چند نفر از دانش‌آموزان توسط مدیر مدرسه تنبیه بدنی شده‌اند. در هماهنگی و بررسی‌های صورت گرفته با مسئول ارزیابی ناحیه۴، پرونده این مدیر مدرسه برای رسیدگی به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت ارسال شد تا متناسب با تخلف ایشان مجازات در نظر گرفته و اعمال شود.
وی در ادامه تصریح کرد: وقتی یکی از اولیای مدرسه چنین تخلفی را مرتکب شود اجازه ادامه کار به او داده نمی‌شود و تعلیق دائم او هم محتمل است. به‌هرحال بخشنامه‌ای از اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارتخانه ارسال شده که سازوکار رسیدگی به تخلفات تنبیه بدنی را مشخص می‌کند و طی بخشنامه‌ای به مدارس ابلاغ می‌شود. در این ساز و کار شیوه نظارت به گونه‌ای است که پرونده در کمترین زمان به هیأت‌های بدوی ارسال و به تخلفات رسیدگی می‌شود حتی در این مورد برای مدیران و معلمان جلسات توجیهی برگزار می‌شود.
والی‌پور درباره اینکه آیا آسیب به دانش‌آموزان جدی بوده یا خیر، خاطرنشان کرد: آسیب‌ها چندان عمیق و جدی نبوده است. با این حال ما به هیچ عنوان با فرد خاطی مدارا نمی‌کنیم. وزارت آموزش و پرورش در بحث تنبیه دانش‌آموزان بسیار جدی و قاطع عمل می‌کند و حتی بخشنامه‌ای هم در این خصوص صادر کرده و اجازه تنبیه بدنی را از اولیای مدرسه سلب کرده است.‌

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *