چهارشنبه , ۱۵ ام تیر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱:۴۰ قبل از ظهر به وقت تهران

تبعید و شلاق مجازات ناپدری کودک آزار

ناپدری شرور که به اتهام آزار دختر ۱۱ ساله همسرش محاکمه شده بود به ۹۹ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در یکی از شهرستان‌های دورافتاده محکوم شد.

پیش‌نویس خودکار

به گزارش خبرنگار «ایران»، یک ماه پیش زن جوانی عصبانی و وحشت زده به اداره پلیس مراجعه کرد و از آزار دختر ۱۱ ساله‌اش به دست همسر دوم خود خبر داد.
وی گفت: مدت یک سال و نیم است که با همسر دومم به‌نام محسن ازدواج کرده ام. او سر کار نمی‌رود و مرد بدخلقی است، اما من همه سختی‌های زندگی را تحمل کرده‌ام و همراه دخترم مهسا در خانه محسن زندگی می‌کنیم. مدتی بود که متوجه شدم دخترم به افسردگی مبتلا شده است. وقتی با او صحبت کردم، اعترافات تلخی کرد و گفت که محسن در غیاب من او را آزار داده است. به دنبال شکایت این زن، دختر نوجوان به پزشکی قانونی معرفی شد. وقتی کارشناسان پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کردند مهسا مورد آزار قرار گرفته است، محسن بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت.
بالاخره پدرخوانده شیطان صفت در شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
در ابتدای جلسه زن جوان در جایگاه ویژه ایستاد و در تشریح جزئیات زندگی اش گفت: چند سال قبل به خاطر اعتیاد همسر اولم از او جدا شدم و سرپرستی مهسا را به عهده گرفتم. یک سال و نیم قبل شوهرخواهرم، محسن را که در یک آژانس کار می‌کرد به من معرفی کرد و ما با هم ازدواج کردیم. محسن از همسر اولش یک پسر ۱۵ ساله و یک دختر ۴ ساله دارد که با همسر اولش زندگی می‌کنند.
وی ادامه داد: مدتی پیش متوجه رفتار‌های عجیب دخترم شدم. او دیگر حاضر نبود حتی برای لحظه‌ای با پدرخوانده‌اش در خانه تنها بماند. وقتی با او صحبت کردم، به من گفت چند بار شوهرم در غیاب من او را آزار داده است. مهسا می‌گفت وقتی من به خرید یا حمام می‌رفتم محسن سراغ او می‌رفته و با تهدید او را آزار می‌داده است.
وی در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: این ماجرا تأثیر بدی بر روحیه دخترم گذاشته است و او دیگر قادر نیست به خوبی درس بخواند، به افسردگی مبتلا شده و مدام گریه می‌کند.
آن قدر روحیه مهسا بد است که امروز نتوانست در دادگاه حاضر شود. من از طرف او از این مرد شکایت دارم و برایش اشد مجازات می‌خواهم.
سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و در حالی که جرمش را انکار می‌کرد، گفت: همسرم به دروغ مرا متهم کرده من کاری نکرده‌ام.
اما قضات دادگاه پس از شور باتوجه به مدارکی که وجود داشت متهم را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه کردند اما به اتهام عمل منافی عفت با دختر خوانده‌اش او را به ۹۹ضربه تازیانه و دوسال تبعید به یکی از شهرستان‌های دور محکوم کردند.‌‌

۲/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.