شنبه , ۲۸ ام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱ بعد از ظهر به وقت تهران

برق پلیس، دزدان کابل را خشک کرد!

عاملان سرقت کابل دکل های برق که از مدتی قبل در زندگی روزمره مردم اختلال ایجاد کرده بودند، با تلاش نیروهای تجسس پاسگاه فردوسی مشهد به دام افتادند و بدین ترتیب برق پلیس دزدان کابل را در جا خشک کرد.

 

برق پلیس، دزدان کابل را خشک کرد!

به گزارش اختصاصی خراسان، در پی وقوع سرقت های متعدد سیم و کابل از دکل های برق سراسری در اطراف آرامگاه فردوسی مشهد، تلاش نیروهای تجسس با صدور دستوری از سوی سرهنگ عباس صارمی ساداتی (فرمانده انتظامی مشهد) برای شناسایی و دستگیری عاملان دستبرد به دکل های برق آغاز شد. وقوع این سرقت ها که موجب اختلال در زندگی عادی اهالی منطقه و خسارت هایی به بیت المال شده بود، نیروهای انتظامی را بر آن داشت تا تحقیقات میدانی را با به کارگیری منابع و مخبران محلی به طور تخصصی ادامه دهند. به همین منظور گروه ویژه تجسس به سرپرستی ستوان یکم مجید رادپور (رئیس پاسگاه فردوسی) دامنه رصدهای اطلاعاتی را به اطراف بولوار شاهنامه کشاندند و به طور شبانه روزی به فعالیت های پلیسی ادامه دادند تا این که سرنخ هایی از حضور شبانه سارقان در اراضی اطراف شاهنامه ۸۰ به دست آمد. گزارش خراسان حاکی است: نیروهای انتظامی بی درنگ و در دو شاخه اطلاعاتی – عملیاتی به محل مذکور عزیمت کردند و در تاریکی شب خودروی پیکان وانتی را دیدند که سرنشینان آن در حال تخریب یکی از دکل های برق بودند. ماموران تجسس در یک اقدام هماهنگ و ضربتی، دو متهم جوان را به دام انداختند و در بازرسی از خودروی آنان حدود ۲۰۰ کیلوگرم میلگرد متعلق به دکل های برق و مقادیر زیادی سیم و کابل سرقتی را به همراه آلات و ادوات سرقت مانند سیم بر و پتک آهنی کشف کردند.
بنابراین گزارش، با انتقال متهمان به پاسگاه، تحقیقات تخصصی از آنان با دستورات ویژه قاضی رحمانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) درحالی آغاز شد که متهمان مذکور ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمی بودند اما در نهایت به سرقت های متعدد از دکل های برق اعتراف و اظهارکردند که برای تهیه هزینه های اعتیاد خود شب هنگام به دکل های برق مناطق خالی از سکنه و حاشیه ای شهر دستبرد می زدند و با فروش کابل های مسی و میلگردها به مالخران هزینه های اعتیادشان را تامین می کردند. این گزارش حاکی است: با اعلام شکایت نماینده حقوقی شرکت برق تحقیقات بیشتر در این‌باره ادامه دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *