پنجشنبه , ۸ ام آبان ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۰:۵۰ قبل از ظهر به وقت تهران

اعدام عاملان جنایت محله جماران

تازه‌‌عروسی که با همدستی پسرعموی همسرش، شوهرش و مادربزرگ او را در محله جماران به قتل رسانده بودند، بعد از پنج سال در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شدند.

اعدام عاملان جنایت محله جماران

به گزارش خبرنگار جام‌جم، در این پرونده شیرین و محمود، بیست و سوم آبان سال ۹۴، زن ۷۸ ساله و نوه ۲۹ ساله او را در محله جماران به قتل رساندند.  متهمان دو هفته بعد از جنایت بازداشت شده و مدتی بعد در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند. اولیای دم خواستار قصاص آنها بودند. شیرین در دفاع از خود گفت: «به خاطر رفتار شوهرم از همان ماه‌های اول زندگی، با هم اختلاف داشتیم.» آن روز با پسرعموی شوهرم حرف زدم و از او خواستم به خانه‌مان بیاید تا با شوهرم حرف بزند و مشکلم راحل کند. درخانه بودیم که شوهرم سررسید و با ما دعوا کرد. نمی‌خواست رفتارش را عوض کند. چاقوی پشت آینه را برداشتم و برای دفاع از خودم ضربه‌ای به شوهرم زدم. بعد مادربزرگ شوهرم به خانه آمد و با دیدن من و دست خونی‌ام، خواست فریاد بزند. من سعی کردم دستم را جلوی دهانش بگیرم، اما چاقو به او هم خورد. ضربه‌های بعدی به هردوی‌شان را پسرعموی شوهرم زد.
در ادامه محمود مدعی شد فقط یک ضربه به پسرعمویش زده و شیرین خودش شوهرش و مادربزرگ خانواده را کشته است.
در ادامه قضات دادگاه، مرد جوان را به اتهام قتل پسرعمو و مشارکت در قتل مادربزرگ، به دوبار قصاص و نوعروس را بابت مشارکت در قتل مادربزرگ شوهرش، به قصاص محکوم کردند. این احکام در شعبه ۲۷ دیوان‌عالی کشور تایید و به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد. سال گذشته دو اعدامی پای چوبه دار رفتند که با تلاش واحد صلح و سازش اجرای احکام دادسرای جنایی تهران، خانواده مقتولان  به دو اعدامی مهلت چند ماهه دادند. اما آنها نتوانستند در آن مدت رضایت بگیرند و مهلت به پایان رسید. شمارش معکوس آغاز شد و آنها  بعد از پنج سال برای دومین مرتبه در زندان رجایی‌شهر کرج پای چوبه دار رفتند. خانواده‌ مقتولان در محل حاضر نبودند و فقط وکیل آنها در محل حاضر شده بود. زن و مرد اعدامی با التماس و گریه درخواست بخشش  می‌کردند، اما رضایتی در کار نبود. دقایقی بعد طناب دار برگردن آنها انداخته و حکم اجرا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *