کد خبر: 308409تاریخ انتشار : ۸:۳۸:۰۵ - شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸

پسر جوانی که بعد از تماشای فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» به روی دوستش و پدر وی اسید پاشیده است مشکل روانی ندارد.

www.dustaan.com اسیدپاش باغ فیض روانی نیست

این پسرجوان بعد از نظریه پزشکی قانونی قرار است به زودی در دادگاه از خود دفاع کند.
اسیدپاشی در تهران
شامگاه پنجم مهرسال ۹۷ وقوع اسیدپاشی در غرب تهران به ماموران  کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد.
ماموران پلیس بلافاصله عازم خیابان امیرابراهیم شدند.در بررسی های میدانی روشن شد پسری جوان بعد از پاشیدن اسید روی یک مرد ۵۰ ساله به نام حسن  و پسر ۲۰ساله وی به نام داریوش ،با چاقو به مرد میان سال حمله کرده و هنگامی که قصد فرار داشته از سوی عابران دستگیر شده است.
حسن  و پسرش به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند. سوختگی های داریوش عمیق نبود اما پدرش  به خاطر شدت سوختگی و خون ریزی ناشی از چاقوخوردگی تحت عمل جراحی قرار گرفت و  معجزه آسا زنده ماند .
وی به ماموران گفت: من و پسرم از پارک  به خانه بر می‌گشتیم که در نزدیکی خانه ،دوست صمیمی داریوش به نام مازیار را در خیابان  دیدیم. او بدون مقدمه به سمت ما حمله کرد و به ما فحش داد. من شوکه شده بودم که پسر جوان ظرف حاوی اسید را به سمت ما پاشید و سپس چند ضربه چاقو به من زد.مازیار و پسرم از سال ها قبل با هم دوست بودند و مدتی بود از پسرم خواسته بودم تا رفاقتش را با مازیار کمتر کند.
شکست سکوت
بعد از این ادعاهای عجیب؛ پسر جوان تحت  بازجویی قرار گرفت و منکر اسیدپاشی  شد. او شروع به دروغ پردازی کرد و گفت یک غریبه به سمت پدر و پسر اسیدپاشیده است.
۲۴روز از ماجرای اسیدپاشی گذشته بود که مازیار ۲۱ساله لب به بیان حقیقت گشود و به اسیدپاشی اعتراف کرد.
وی گفت: من و داریوش  از چندسال قبل با هم دوست بودیم. ما زمان زیادی را با هم سپری می کردیم و همین موضوع باعث شده بود به هم وابسته شویم اما پدر داریوش  مانع ادامه دوستی ما با هم بود. او اجازه نمی‌داد با پسرش رفاقت کنم. به همین دلیل احساس پوچی می کردم و کینه او را به دل گرفته بودم.
وی ادامه داد: آخرین بار وقتی به سینما آزادی رفتم و فیلم مغزهای کوچک زنگ زده را دیدم به فکر انتقام جویی افتادم.همان روز به خیابان ناصرخسرو رفتم و یک لیتر اسید و یک قبضه چاقو خریدم. من مقابل خانه داریوش در انتظار پدرش ایستادم و به محض این که داریوش و پدرش را دیدم به سمت آن ها اسیدپاشیدم و چند ضربه چاقو به حسن زدم.
بیماری روانی
در ادامه تحقیقات روشن شد مازیار هفت بار سابقه بستری شدن در بیمارستان را به خاطر اقدام به خودکشی،سوختگی و بیماری اعصاب و روان داشته است.وی به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان در گزارشی اعلام کردند وی اختلال اعصاب و روان ندارد.
با اظهار نظر کارشناسان پزشکی قانونی مازیار به بازسازی صحنه جرم  پرداخت و پرونده اش با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا وی به زودی از خود دفاع کند. این در حالی است که مرد میان سال و پسرش به جرم اسیدپاشی و صدمه بدنی برای وی اشد مجازات را خواسته اند.

پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.