جمعه , ۱ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۳ بعد از ظهر به وقت تهران

آقای رئیس جمهور فرمان قتل خود را صادر کرد + عکس

رودریگو دوترته رئیس جمهور کشور فیلیپین در اقدامی عجیب در جمع نیروهای نظامی این کشور به نیروهای مجری قاون کشور فیلیپین دستور داد در صورتی که وی بیش از حد مقرر در قانون اساسی در سمت خود باقی بماند به او تیراندازی کنند.

رئیس‌جمهور فیلیپین در جمع نیروهای نظامی این کشور به آن‌ها فرمان عجیبی داد.

آقای رئیس جمهور فرمان قتل خود را صادر کرد + عکس

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از راشا تودی، رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین، به نیروهای مجری قانون کشورش فرمان داد در صورتی که بیش از حد مقرر در قانون اساسی این کشور در سمت خود باقی بماند، به او شلیک کنند.

دوترته در دیدار با نیروهای نظامی این کشور گفت: «اگر من بیش از حد (در سمت خود) باقی ماندم به من شلیک کنید، شوخی نمی‌کنم.» وی افزود: «اگر حتی یک روز بیش از موعد مقرر در سمت خود باقی ماندم، از نیروهای مسلح فیلیپین و پلیس ملی فیلیپین درخواست می‌کنم به من و هر فرد دیگری اجازه ندهند قانون اساسی را زیر پا بگذارند.»

وی گفت دفاع از قانون اساسی فیلیپین، «وظیفه جدی» ارتش و پلیس این کشور است. در قانون اساسی این کشور، دوره ریاست جمهوری، ۶ ساله معین شده است.

وی در جمع نیروهای نظامی این کشور گفت: «دفاع از قانون اساسی و دفاع از مردم، شغل شماست.» رئیس جمهور فیلیپین گفت در صورت لزوم، سربازان اجازه دارند از تمام مهمات خود برای کشتن او استفاده کنند!

دوره ریاست جمهوری دوترته در سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید. پیش از این، وی گمانه‌زنی‌ها درباره قصد وی برای اعمال اصلاحات در قانون اساسی این کشور به منظور افزایش دوره ریاست جمهوری را رد کرده بود.

وی به منظور اثبات اینکه از کنار رفتن از قدرت ابایی ندارد، بارها اعلام کرده است قصد استعفا دارد. وی گفته است در صورتی که فرزندانش دچار فساد مالی شده باشند از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

 

آقای رئیس جمهور فرمان قتل خود را صادر کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *