جمعه , ۱۱ ام آذر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۶:۰۶ قبل از ظهر به وقت تهران

آمپول نوروبیون (Neurobion) چیست و چه زمانی باید تزریق شود؟

آمپول نوروبیون از داروهای رایج بین مردم برای تقویت نیروی جسمی است که به تازگی برای برطرف کردن ضعف ناشی از کرونا هم کاربرد فراوانی یافته است.

آمپول نوروبیون (Neurobion) چیست و چه زمانی باید تزریق شود؟

آمپول نوروبیون (Neurobion) چیست

این دارو ترکیبی از ویتامین های B است و به همین دلیل برای افرادی که با کمبود ویتامین B در بدن مواجه هستند و همچنین برای افراد بالای ۵۰ سال که نمی توانند به اندازه کافی ویتامین B جذب کنند مفید است .

بیماران مبتلا به کم خونی شدید، ضعف، خستگی شدید یا دوران نقاهت پس از عمل جراحی هم می توانند از مزایای استفاده از این دارو بهره مند شوند.

ویتامین های گروه B نقش مهمی در حمایت، ترمیم و بازسازی اعصاب دارند و به دلیل نقش مهم این ویتامین در بدن این آمپول در تسکین دردها به ویژه دردهای ناحیه کمر، بیماران دیابتی، افزایش سرعت انتقال عصبی و بازسازی اعصاب آسیب دیده تاثیر قابل توجهی دارد.

به تازگی با فراگیری کرونا که ضعف و بی حالی در بیمار ایجاد می کند استفاده از این آمپول بیشتر شده و ضروری دیدیم شما را با آن آشنا کنیم.

به گفته دکتر غلامحسین خدایی دکترای داروسازی، نوروبیون درواقع ب کمپلکس است که برای تقویت اعصاب مفید است و تاحدی ایمنی بدن را تقویت می کند.

اما این که کسی ادعا کند برای درمان بیماری (مانند کرونا)، مصرف شود، ادعای نادرستی است.

می‌توان به طور معمول و به عنوان مکمل هفته ای یک‌عدد از آن را تزریق کرد.

از آن جا که نوروبیون به عنوان مکمل مصرف می‌شود‌ نمی‌توان بازه زمانی یا دوز مصرف برای آن مشخص کرد و هر فرد بنا به نیاز بدن به صورت موقت می‌تواند برای کاهش ضعف عمومی و دردهای عصبی و دیابتی از آن استفاده کند.

استفاده از این آمپول تقویتی نه تنها در این دوران که کرونا شیوع یافته بلکه درهر زمانی که فرد نیاز به تقویت بدن دارد ،موثراست.

همچنین می‌توان از مکمل‌های ب کمپلکس، ویتامین سی‌و دی و ترکیبات گیاهی هم استفاده کرد.

امروزه با توجه به تولید و عرضه انبوه و متنوع انواع مکمل های غذایی به شکل خوراکی، به ندرت نیاز به تزریق آمپول های ویتامین از جمله آمپول نوروبیون است؛ مگر در موارد خاص که شخص دچار اختلال در جذب ویتامین ها از راه دستگاه گوارش باشد از آن جا که این مکمل تداخل دارویی ایجاد می‌کند، اگر دارویی استفاده می کنید، بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید .

 

 

عوارض احتمالی آمپول نوروبیون

خونریزی معده

احساس درد و گرفتگی در ناحیه گلو

کهیر

آلرژی شدید تهدید کننده

خارش پوستی

احساس ضعف

اضطراب

مصرف‌ همزمان ‌ویتامین‌ ب ۶ با لوودوپا توصیه‌ نمی‌شود؛ زیرا اثر ضد پارکینسون‌ لوودوپا، حتی‌ با مصرف‌ خوراکی‌ ۵ میلی‌گرم‌ ویتامین‌ ب۶ معکوس‌ می‌ گردد.

بیماری لِبِر، یک اختلال مادرزادی (بیماری ارثی با ویتامین ب۱۲ در ضعف بینایی چشم‌ها و فقدان دید مرکزی) است که منع مصرف ب۱۲ دارد.

 

 

جدول ترکیبات

 

عنوان مقدار نیاز روزانه
تیامین هیدروکلراید (ویتامین ب ۱) ۱۰۰mg *
پیریدوکسین هیدروکلراید (ویتامین ب ۶) ۱۰۰mg *
سیانو کوبالامین (ویتامین ب ۱۲) ۱۰۰۰µg *

 

g = گرم  /  mg = میلی۲ mg گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی
*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.
 ** مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

 

 

قیمت نوروبیون

قیمت نوع آلمانی این محصول در بازار ۳۰ الی ۴۰ هزار تومان می باشد.

بسیاری از ورزشکاران از این آمپول برای داشتن انرژی بیشتر داخل باشگاه استفاده می کنند تا خسته نشوند و بتوانند وزنه های سنگین تری بزنند؛ اما اگر از این آمپول استفاده شود و فعالیت نداشته باشید، اثرشان را زیاد نشان نداده و مواد آمپول به سرعت دفع خواهد شد؛ مثلاً ۳۰ درصد این مواد جذب می شود که بستگی به خود شخص دارد.

 

۲/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *