کد خبر: 797تاریخ انتشار : ۹:۲۸:۴۲ - دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲

این کیک از کیک های دیگه شیرین تره. اونم به خاطر شهدیه که روش ریخته می شه تا ما در هنگام خوردن آن به یاد باقلوا بیفتیم! درست کردنش کاری نداره. فکر نکنید چون اسمش کیک باقلواست، کار شاق و سختیه. مثل بقیه کیکهاست. می گید نه، امتحان کنید..
موادلازم:
تخم مرغ: ۳ عدد
آرد: ۱ پیمانه
پودر نارگیل و پودر بادام: ۲ پیمانه (من پودر بادام پیبدا نکردم. خلال بادام رو
آسیاب کردم تا پودر بادام حاصل گردید)
کره ذوب شده: ۱۵۰ گرم
بکینگ پودر: ۱ قاشق مرباخوری
پودر قند: ۱ پیمانه
www.dustaan.com طرز تهیه کیک باقلواهل ساییده: ۱ قاشق مرباخوری
پودر پسته: کمی برای تزئین
مواد لازم برای تهیه شربت:
شکر: دوسوم پیمانه
گلاب: یک سوم پیمانه
زعفران آب شده: کمی
طرزتهیه:
مثل همیشه اول همه فر را روشن می کنیم و قبل از تهیه کیک، شربت آن را درست می کنیم به این صورت که شکر و گلاب را با هم قاطی می کنیم و روی حرارت می گداریم تا کمی غلیظ شود. بعد کمی زعفرون هم اضافه می کنیم. سپس شهد را کنار می گذاریم که حسابی خنک شود.
حالا می رویم سراغ تهیه کیک. اول تخم مرغ ها را با پورقند و هل حسابی هم می زنیم.
سپس کره ذوب شده را که سرد شده به آن اضافه می کنیم. آرد و بکین پودر را که با هم مخلوط کرده بودیم را کم کم به مایه کیک اضافه می کنیم و به آرامی از یک طرف با لیسک هم می زنیم.پودر نارگیل و پودر بادام را هم اضافه می کنیم و هم می زنیم. قالب را چرب کرده و مایه کیک را درون آن می ریزیم و در طبقه وسط فر با حرارت ۱۸۰ می گذاریم بپزد. تا سی دقیقه سراغش نمی رویم. معمولا بعد از سی الی چهل دقیقه حاضر است. طبق معمول با چنگال وسط کیک را سوراخ می کنیم اگر نچسبید حاضر است.
تا اینجا مثل بقیه کیک هاست. وقتی قالب کیک را از فر بیرون اوردیم، حدود پنج دقیقه صبر می کنیم. سپس کیک را که همچنان درون قالب است از عرض و طول برش می زنیم ولی از قالب بیرون نمی آوریم.
سپس نصف شربت را ـ که خنک است‌ ـ روی سطح کیک می ریزیم. می توانیم از فرچه هم استفاده کنیم. پنج دقیقه بعد، بقیه شربت را روی کیک می ریزیم و پودر پسته ها را روی آن می پاشیم و می گذاریم خنک شود.
بعد از اینکه کاملا سرد شد، از درون قالب در می آوریم و نوش جان می کنیم.

منبع : اشپز انلاین

 


https://www.dustaan.com/?p=797


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس کلوب فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0