سه شنبه , ۵ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۲:۵۸ قبل از ظهر به وقت تهران

سیستم پیشرفته گدایی در چین! +عکس

گدایان و متکدین در کشور چین برای سهولت در جمع آوری کمک ها از سیستم پرداخت با موبایل استفاده می کنند! در این کشور پرجمعیت گوشی‌ های هوشمند و کدهای کیو آر (QR) روشی برای تجارت متکدیان شده است!

اخبار,اخبارگوناگون,گدایان چینی

سیستم پیشرفته گدایی در چین!

برترینها  :  اگر هنوز هم شک دارید که دستگاه‌های تلفن همراه همه جای زندگی ما را گرفته اند، این مطلب باعث می‌شود مطمئن شوید: گوشی‌های هوشمند و کدهای کیو آر (QR) ابزاری برای تجارت گداهای چینی شده اند.

اگر هنوز هم شک دارید که دستگاه‌های تلفن همراه همه جای زندگی ما را گرفته اند، این مطلب باعث می‌شود مطمئن شوید: گوشی‌های هوشمند و کدهای کیو آر (QR) ابزاری برای تجارت گداهای چینی شده اند. اگر در چین احساس کنید فرد بخشنده‌ای هستید، می‌توانید به سادگی کد کیو آر چاپ شده را با گوشیتان اسکن کنید و مقداری پول به حساب بانکی گدا‌ها انتقال دهید.

رسانه‌های محلی اخباری را منتشر کرده اند که در شهر جینان می‌توانید از طریق موبایل به گدایان کمک کنید.

آن‌ها در مناطقی که گردشگران زیاد رفت و آمد می‌کنند جمع می‌شوند و در کاسه‌های گدایی خود یک نسخه چاپ شده از کد کیوآر قرار می‌دهند.

هرکسی با اپلیکیشن‌های پرداخت موبایل می‌تواند این کد را اسکن کرده و مبلغی به آن‌ها کمک کند.

یکی از گدایانی که توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد، مردی با مشکلات روانی بود که کد کیوآرش توسط خانواده اش ساخته شده بود تا به او کمک کنند.

با این حال به نظر می‌رسید این کد‌ها هدف دیگری علاوه بر کسب درآمد برای این افراد ناتوان دارند.

طبق گزارش یک شرکت بازاریابی دیجیتالی، بسیاری از گدایان پکن به ازای هر کد کیوآر که عابران اسکن می‌کنند از کسب و کارهای محلی مبلغی دریافت می‌کنند.

سرمایه گذاران از این اسکن‌ها برای جمع آوری داده‌های افراد از پروفایل‌های ویچتشان استفاده می‌کنند و سپس آی دی‌ها را به کسب و کارهای کوچک می‌فروشند؛ و آن‌ها هم از این اطلاعات برای بمباران کاربران با تبلیغات درون برنامه‌ای ناخواسته استفاده می‌کنند.

از آنجا که عابران واقعا مجبور نیستند هیچ پولی بپردازند قانع کردن آن‌ها دشوار نیست.

با این حال به این گدایان بابت تلاششان مبلغی پرداخت می‌شود: بابت هر بار اسکن کد کیوآر بین ۰.۱ تا ۰.۲۲ دلار (۴۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان) به آن‌ها پرداخت می‌شود و با ۴۵ ساعت کار در هفته به طور متوسط ۶۸۵ دلار (۲۷۴۰۰۰۰ تومان) دریافت می‌کنند که با توجه به دستمزد کارگران چینی مبلغ قابل قبولی است.

 

اخبار,اخبارگوناگون,گدایان چینی

چیزی که برای خارجی‌ها عجیب است، اما باید به آن توجه داشت این است که چین نزدیکترین کشور به اقتصاد بدون پول است و کدهای کیوآر علت آن هستند.

کدهای سیاه و سفید دو بعدی به روش‌های مختلف استفاده می‌شوند: از پرداخت در مغازه‌ها گرفته تا انعامی که در رستوران‌ها و هدایای نقدی که در عروسی داده می‌شود.

در واقع پرداخت موبایل در چین ۵۰ برابر بیشتر از آمریکا است که در سال ۲۰۱۶ معادل ۱۱۲ میلیارد دلار بود.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *