دوشنبه , ۱۰ ام آذر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۵:۳۷ قبل از ظهر به وقت تهران

وینفرد شفر | همه چیز درباره وینفرد شفر سرمربی جدید استقلال

وینفرد شفر ۶۷ ساله به عنوان سرمربی جدید استقلال انتخاب شد؛ وی متاهل بوده و دارای دو فرزند می باشد.

بعد از جلسه کمیته فنی استقلال، سیروس دین محمدی درباره این جلسه گفت: با تصمیم اعضا، وینفرد شفر سرمربی جدید استقلال شد و از پس فردا (چهارشنبه) کارش را آغاز می‌کند.

http://images.performgroup.com/di/library/Copa_America_2015/35/90/winfried-schafer_x02vihh27sr61u9b7qmo936w3.jpg?t=-339635236&quality=80&w=1876&h=1060

همه چیز درباره وینفرد شفر سرمربی جدید استقلال

فوتبال حرفه اش را با تیم شهر خود بنام TuS Mayen شروع کرد و تا ۱۸ سالگی در این تیم بود. سپس در سال ۱۹۶۸ به تیم مونشن گلادباخ پیوست و همراه این تیم عنوان قهرمانی لیگ بوندسلیگا را کسب کرد او همان سال به تیم آفنباخ پیوست و توانست با این تیم در جام حذفی نیز قهرمان شود.

وینفرد شفر در بوندسلیگا ۴۰۳ بازی کرد و ۴۶ گل به ثمر رساند.

وینفرید شفر بعد از بروسیا مونشن گلادباخ و آفنباخ به تیم کارلسروهه پیوست و تا سال ۱۹۷۷ در این تیم بود، پایان دوران حرفه ای بازیکنی اش را از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۵ در تیم اول خود بروسیا مونشن‌گلادباخ به پایان رساند.

شفردر آلمان به عنوان یک مربی کاشف استعداد و پرورش‌دهنده آن معروف است. او بازیکنانی مانند «اولیور کان»، «ینس نووتنی» و «اولیور کرویتسر» را به فوتبال آلمان معرفی کرد.

با پایان دوران فوتبالش در سال ۱۹۸۵ در تیم بروسیا مونشن گلادباخ، بعنوان سرمربی این تیم اولین تجربه را بدست آورد، او سپس سرمربی تیم‌هایی چون کارلسروهه، اشتوتگارت، بورسیا تنیس برلین، تیم ملی کامرون از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ و تیم ملی نروژ و چند ماه در تیم آرژانتین به عنوان کمک مربی بود

شفر با کامرون به قهرمانی جام ملت‌های آفریقا رسید و به جام جهانی ۲۰۰۲ صعود کرد. کامرون تحت مربیگری او در جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۰۳ برزیل را شکست داد و به نایب قهرمانی رسید.

سپس هدایت تیم باشگاهی الاهلی امارات از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷، العین ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ و باشگاه باکو ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ سپس تیم ملی فوتبال تایلند از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ و در نهایت از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ تیم ملی فوتبال جامائیکا را برعهده داشت. وی در سال ۲۰۱۷ سرمربیگری باشگاه فوتبال استقلال را برعهده گرفت.

به گزارش مجله خبری دوستان : وی در ۱۰ ژانویه ۱۹۵۰ در شهر ماین، در ایالت راینلند-فالتز در کشور آلمان به دنیا آمده است.
شفر به عنوان بازیکن سابقه حضور در تیم های مطرح آلمانی چون : مونشن گلادباخ ، کیکرز اوفنباخ ، کارلسروهه و … را دارد.

وی در دوران حرفه ای بازیگری در پست هافبک موفق به ثبت ۶۲ گل در بوندس لیگای آلمان شده است.

شفر سابقه مربیگری در تیم های ملی تایلند، کامرون، جامایکا را در کارنامه کاری خود دارد.

وی همچنین سابقه مربیگری در تیم های باشگاهی العین، الاهلی، اشتوتگارت، باکائو و … را دارد

از افتخارات وی می توان به کسب جام ملت های آفریقا در سال ۲۰۰۲ با تیم ملی کامرون و صعود به نیمه نهایی جام یوفا در سال ۱۹۹۳-۹۴ با تیم کارلسروهه آلمان اشاره کرد.

وی در حال حاضر متاهل بوده و دارای دو فرزند می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *