سه شنبه , ۱۱ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۴:۰۹ بعد از ظهر به وقت تهران

صحنه سازی پسرجوان برای فرار از مجازات قتل پدربزرگ

نوه ناخلف که بعد از قتل پدربزرگش،با صحنه‌سازی قصد داشت مرگ او را گازگرفتگی نشان دهد به‌زودی در شعبه۴ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

صحنه سازی پسرجوان برای فرار از مجازات قتل پدربزرگ

به گزارش خبرنگار جام جم، ششم دی ۹۷ مرد جوانی برای دیدن پدرش به خانه او رفت، اما هر چه زنگ خانه را به صدا درآورد، کسی در را باز نکرد.همین موضوع باعث شد تا مرد جوان به کمک همسایه‌ها وارد خانه شود و به‌محض ورود به خانه با جسد پدرش داخل رختخواب روبه‌رو شد. لوله‌های بخاری سرجایش نبود، بنابراین فرضیه مرگ مرد ۶۰ ساله براثر گازگرفتگی قوت گرفت.جسد حجت با صدور جواز دفن از سوی پزشک و با عنوان گازگرفتگی به خاک سپرده شد، اما زمانی که مرد جوان سراغ وسایل پدرش رفت، متوجه شد کارت عابر بانک او گم‌شده است، این در حالی بود که بررسی‌ها نشان می‌داد شش‌میلیون تومان پس از مرگ پدرش از حساب او برداشت‌شده بود. این موارد باعث شد تا مرد جوان به دادسرای جنایی تهران برود و این ماجرای مشکوک را اعلام کند.
با شکایت مرد جوان تحقیقات با دستور بازپرس جنایی آغاز شد. بامطالعه پرونده و تحقیقات میدانی مشخص شد در زمان کشف جسد، پنجره‌ها باز بوده است، بنابراین فرضیه مرگ براثر گازگرفتگی رنگ باخت. از سوی دیگر در ادامه بررسی‌ها مشخص شد پنج میلیون تومان از حساب حجت به‌حساب پسر جوانی واریزشده است.بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت سراغ وی رفتند که مدعی شد این پول را یکی از دوستانش به‌نام سهراب به‌حساب او واریز کرده است. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد سهراب نوه دختری حجت است. سرنخ‌ها و مدارک دیگری در این پرونده به‌دست آمد که دست داشتن سهراب را در این جنایت پررنگ می‌کرد. به‌این‌ترتیب سهراب ۱۶ روز پس از جنایت بازداشت شد. پسر ۲۰ ساله در همان نخستین تحقیقات به قتل پدربزرگش اعتراف کرد.
متهم درباره انگیزه‌اش گفت: دوساله بودم که پدر و مادرم جدا شدند و به‌سختی توانستم دیپلم بگیرم. مدتی کارتن‌خواب بودم و با معتادان زندگی می‌کردم. بعد نزد پدربزرگم رفتم و با او زندگی می‌کردم، اما پدربزرگم همیشه مرا تحقیر می‌کرد. آن شب یک‌دفعه به ذهنم رسید که او را به قتل برسانم. پدربزرگم در اتاق پذیرایی کنار بخاری خوابیده بود و من نزدیک آشپزخانه.حدود ساعت ۳ صبح از خواب بیدار شدم، وقتی دیدم پدربزرگم پتو را روی سرش کشیده است به سمتش رفتم و دستم را روی صورتش گذاشتم. آن‌قدر دستم را نگه داشتم که نفسش بند آمد. بعد لوله بخاری را جدا کرده تا مرگش را گازگرفتگی نشان دهم.
با تکمیل تحقیقات و درخواست اولیای دم برای قصاص نوه ناخلف، پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد و متهم به‌زودی در شعبه چهارم دادگاه کیفری محاکمه می‌شود.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *