کد خبر: 97304تاریخ انتشار : ۱۵:۵۹:۳۷ - پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵

دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب مردم امریکا تنها بر هیلاری کلینتون پیروز نشد بلکه در واقع بر ۴ رییس جمهوری فعلی یا سابق آمریکا اعم از دموکرات و جمهوری خواه هم پیروز شد.

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در کانون مباحثات سیاسی جهان قرار گرفته است.

 

یکی از نکاتی که درباره رخداد هشتم نوامبر قابل ذکر است این است که دونالد ترامپ بر ۴ رییس جمهوری زنده اعم از فعلی و سابق ایالات متحده پیروز شده است.

 

جرج بوش ( پدر) از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۱ خورشیدی و به مدت ۴ سال رییس جمهوری آمریکا بود. او زنده است و پس از خروج فرزندش ( جب بوش) از دایره کاندیداهای انتخاباتی حزب جمهوری خواه و مشاهده رفتار ترامپ حاضر نشد از او حمایت کند.

 

جالب این که بوش پدر که به عنوان یک جمهوری خواه ۸ سال معاون رییس جمهوری ( روناد ریگان) و ۴ سال رییس جمهوری  بوده روز هشتم نوامبر به هیلاری کلینتون کاندیدای حزب دموکرات رأی داد تا اوج تنفر خود را از ترامپ نشان داده باشد.

 

از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۹ خورشیدی نیز در دو دوره بیل کلینتون رییس جمهوری بود که طبعا در انتخابات اخیر از همسرش حمایت می کرد و آماج اتهامات سنگین ترامپ هم قرار گرفت که شدید ترین آنها ادعای تجاوز به یک یا چند زن بود. بر این اساس می توان گفت ترامپ بر این رییس جمهور اسبق و زنده نیز پیروز شد.

 

 از راست: بیل کلینتون- جرج بوش پسر- باراک اوباما- جرج بوش پدر

 

www.dustaan.com - ۴ رئیس جمهوری که مغلوب دونالد ترامپ شدند!

از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۷ خورشیدی نیز جرج بوش (پسر) رییس جمهوری بود. به قاعده او به عنوان یک جمهوری خواه که با حمایت حزب متبوع دو دوره ریاست جمهوری بسیار پر تنش را پشت سر گذاشته باید از ترامپ حمایت می کرد و به او رأی می داد اما خبرها حاکی از آن است که او و همسرش در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکردند و نه به ترامپ رأی دادند نه به هیلاری و تنها به نمایندگان کنگره و سنا رأی دادند.

 

چهارمین رییس جمهوری که در جبهه مقابل ترامپ قرار داشت باراک اوباما رییس جمهوری کنونی آمریکاست که در حمایت از هیلاری کلینتون نهایت تلاش خود را به کار بست تا جایی که کمتر سابقه داشته یک رییس جمهوری مستقر در پشتیبانی از یک نامزد تا این حد فعالیت کند.

 

با این اوصاف گزاف نیست اگر گفته شود دونالد ترامپ نه فقط بر رقیب خود که بر چهار رییس جمهوری فعلی و قبلی آمریکا که ۲۸ سال تمام کاخ سفید را در اختیار داشتند پیروز شده و این اتفاق کوچکی نیست.

 

تازه به این ۴ نفر می توان جیمی کارتر رییس جمهوری آمریکا در سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۹ خورشیدی را هم اضافه کرد که هر چند مخالف  ترامپ بود و یکی دو مصاحبه هم کرد اما چون به دلیل سن بالای ۹۰ فعالیت کمپینی نداشت منظور نشد.

به این پست امتیاز دهید
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

/ مجله دوستان
انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.