کد خبر: 232974تاریخ انتشار : ۱۱:۱۴:۳۵ - چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، سه شنبه شب گزارش داد: نیروهای داعش با خودروی بمب گذاری شده به محل استقرار نیروهای نظامی سوریه حمله کردند.

www.dustaan.com 26 کشته در حمله انتحاری داعش در تدمر سوریه

گروه تروریستی داعش به یک مقر نظامی در شرق شهر تدمر مرکز سوریه با عملیات انتحاری حمله کرد که در جریان آن ۲۶ تن کشته شدند.

به گزارش ایرنا ، خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، سه شنبه شب گزارش داد: نیروهای داعش با خودروی بمب گذاری شده به محل استقرار نیروهای نظامی سوریه حمله کردند.

گفته می شود که بیش از ۲۰ نفر کشته شدند.

تروریست های داعش که طبق برآورد سازمان ملل متحد از حدود ۸۰ کشور جهان که عمدتا از اعراب منطقه خاورمیانه هستند، تامین می شوند.

طبق اعلام سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) از میان ۲۰ تا ۳۲ هزار تن از افرادی که در این گروه‌ و گروه‌های مشابه در سوریه و عراق فعالیت می‌کنند، تقریبا نیمی از آنها عراقی یا سوری هستند و بقیه از کشورهایی چون عربستان، مغرب و تونس و تعداد قابل توجهی نیز از کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز به آنها پیوستند.

شکل گیری بحران سوریه در هفت سال پیش در ۲۴ اسفندماه سال ۱۳۸۹ با پیدایش گروه های تروریستی تکفیری توسط آمریکا و کشورهای غربی و چندین کشور منطقه، فاجعه خونباری را در این کشور رقم زد که در نتیجه آن تاکنون بیش از نیم میلیون نفر از شهروندان این کشور کشته شده اند.


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.