ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 286511

روزنامه خراسان: هنوز نیم ساعت از بامداد هفدهم دی ماه نگذشته بود که اهالی خیابان طباطبایی ۲۶ در بولوار طبرسی شمالی مشهد با شنیدن صدای وحشتناک شکستن شیشه خودروها، خواب از چشمانشان پرید و راهی خیابان شدند، اما آن‌ها با دیدن موتورسواران نقابدار شمشیر به دست که با چهره‌ای خشن و عربده کشان، شیشه‌های عقب خودرو‌ها را می‌شکستند، از ترس به داخل منزل می‌گریختند تا مبادا مورد هجوم مهاجمان نقابدار شمشیر به دست قرار گیرند. مهاجمان خشن که در دقایق اولیه بامداد و در تاریکی شب، تیغه شمشیر را درهوا می‌چرخاندند، بدون توجه به رعب و وحشت و ترسی که در دل مردم ایجاد کرده بودند همچنان فریادزنان، خودرو‌ها را تخریب می‌کردند و از کنار آن‌ها می‌گذشتند.

www.dustaan.com 2 جوان مشهدی مردم را با شمشیر به وحشت انداختند! +عکس

گزارش خراسان براساس محتویات این پرونده و گزارش نیرو‌های انتظامی حاکی است: موتورسواران نقابدار پس از آن که تعداد زیادی خودرو را تخریب کردند باز هم دست از اخلال در نظم و آسایش مردم نکشیدند و به سوی یکی دیگر از خیابان‌های همان محله رفتند و باز هم جرم خود را با تخریب خودرو‌های پارک شده دیگر، ادامه دادند. اهالی محل که همچنان وحشت زده و از گوشه و کنار منازل به این صحنه‌های هولناک می‌نگریستند، بالاخره با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتند و با صدایی لرزان ماجرای تخریب شبانه خودرو‌ها را اطلاع دادند.

دقایقی بعد و با توجه به اهمیت موضوع، سروان نصر ا… بهامین (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) که تدابیر سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) برای برخورد قاطع پلیس با جرایم خشن را در دستور کار قرار داده بود، بلافاصله فرماندهی عملیات شبانه را به عهده گرفت و بدین ترتیب گروه ویژه‌ای از نیرو‌های مشترک دوایر مختلف کلانتری با کسب مجوز‌های قضایی از قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری مهاجمان نقابدار خشن آغاز کردند، اما در بررسی‌های مقدماتی فقط شهروندان دو موتورسوار را دیده بودند که یکی از آن‌ها لاغراندام بود و دیگری اندامی درشت داشت.

www.dustaan.com 2 جوان مشهدی مردم را با شمشیر به وحشت انداختند! +عکس

 

با وجود این وقتی مشخصات تقریبی جوان لاغراندام به پلیس ارائه شد، بلافاصله ذهن نیرو‌های کلانتری به چهره جوانی متمرکز شد که چند ماه قبل و به اتهام ارتکاب جنایت در همان منطقه دستگیر شده بود. با وجود این، این احتمال ضعیف هم از چشمان تیزبین پلیس دورنماند و با آن که پلیس یقین داشت متهم مذکور که «م- د» نام دارد هنوز در زندان است، گرفتن استعلام از دستگاه‌های ذی ربط را ادامه داد تا این که مشخص شد «م- د» چند ساعت قبل با سپردن وثیقه سنگین با صدور دستوری از سوی قاضی میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) از زندان آزاد شده است. بنابر گزارش خراسان، این گونه بود که عملیات شبانه پلیس وارد مرحله جدیدی شد و نیرو‌های کلانتری طبرسی شمالی با دستور ویژه معاون دادستان مرکز خراسان رضوی عازم محل سکونت «م-د» شدند و منزل محل اقامت جوان ۲۱ ساله را به محاصره درآوردند.

تحقیقات مقدماتی بعد از ورود پلیس به مخفیگاه متهم، نشان می‌داد که چند ساعت قبل چندین نفر در این مکان حضور داشته و شرب خمر کرده اند. در عین حال «م-د» دستگیر شد و در حالی که رخداد‌های هولناک اوایل بامداد را انکار می‌کرد به مقر انتظامی انتقال یافت. چند دقیقه بعد نیرو‌های کلانتری با راهنمایی‌های قضایی و با استفاده از شگرد‌های تخصصی موفق شدند تلفنی با همدست متهم مذکور قرار صوری بگذارند و او را نیز در حالی دستگیر کنند که خود را برای فرار به منطقه‌ای دیگر آماده می‌کرد. گزارش خراسان حاکی است، با انتقال مهاجمان نقابدار به مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد و با توجه به اقدام هولناک آنان در ایجاد رعب و وحشت عمومی، این پرونده حساس به قاضی محمدرضا دشتبان (بازپرس ویژه رسیدگی به جرایم خاص) سپرده شد و بدین ترتیب دو متهم خشن پای میز عدالت ایستادند. پس از اعتراف دو متهم به تخریب خودروها، صبح روز گذشته بازسازی صحنه جرم آنان در محل وقوع حادثه در حضور قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) و قاضی دشتبان (بازپرس پرونده) آغاز شد. جمعیت زیادی از اهالی که با دیدن دستبند و پابند‌های متهمان احساس آرامش می‌کردند با قدردانی از تلاش‌های دستگاه قضایی و پلیس، خواستار برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مجرمانی شدند که امنیت و آسایش مردم را به خطر می‌اندازند.

گزارش خراسان حاکی است، در همین حال معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد که در میان تجمع اهالی محل هنگام بازسازی صحنه جرم سخن می‌گفت: با بیان این که مردم مطمئن باشند دستگاه قضایی در برخورد با جرایم خاص و مخلان نظم و امنیت عمومی هیچ گونه اغماضی نخواهد کرد، افزود: همان طور که اهالی محل شاهد بودند متهمان نقابدار فقط چند ساعت بعد از ارتکاب جرم در پنجه عدالت گرفتار شدند. مجازات آن‌ها و رسیدگی به پرونده نیز در شعبه ویژه جرایم خاص آغاز شده است. قاضی سیدجواد حسینی اضافه کرد: برخی از این گونه جرایم به دلیل این که موجب ایجاد رعب و وحشت در مردم می‌شود مجازات‌های سنگینی مانند «محاربه» را در پی دارد که این موضوع توسط بازپرس پرونده در حال بررسی است.

این مقام قضایی با اشاره به اعتراف صریح متهمان درباره شرب خمر نیز گفت: مجازات شرب خمر با توجه به اعتراف متهمان در این ماجرا به عنوان یک جرم تعیین و به زودی کیفرخواست پرونده در دادسرا صادر می‌شود.

قاضی حسینی در عین حال به مردمی که برای قدردانی از دستگاه قضا و پلیس تجمع کرده بودند، اطمینان داد که دستگاه قضایی با تاکیدات دکتر مظفری (رئیس کل دادگستری) و مطالبه دادستان مرکز خراسان رضوی به عنوان مدعی العموم در جرایم خاص و خشن برخورد قاطعی خواهد داشت و این گونه پرونده‌ها با دستور قاضی صادقی (دادستان عمومی و انقلاب مشهد) به طور ویژه و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

بنابر گزارش خراسان، قاضی محمدرضا دشتبان (بازپرس شعبه ۴۰۹ دادسرای عمومی وانقلاب مشهد) نیز در حاشیه بازسازی صحنه جرم گفت: در صورتی که اقدامات و اعمال خشن متهمان موجب ترس مردم شده باشد، اتهام محارب نیز به آنان تفهیم می‌شود که مجازات آن بسیار سنگین و تا حد اعدام است. قاضی ویژه رسیدگی به جرایم خاص افزود: هم اکنون عناوین اتهامی مانند اخلال در نظم و آسایش عمومی، تخریب، شرب خمر و … به متهمان پرونده تفهیم شده است، اما تحقیقات بیشتر هنوز در این باره ادامه می‌یابد.

0/5 ( 0 نظر )پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.