کد خبر: 258772تاریخ انتشار : 14:13:33 - یکشنبه 21 مرداد 1397

یک رسانه کره شمالی امروز یکشنبه کره جنوبی را به کم کاری در پیشبرد صلح و تحقق بیانیه صلح پانمونجوم که در نشست اردیبهشت ماه سران دو کره امضا شد متهم کرد.

www.dustaan.com کره شمالی: ۱۰۰ روز از اعلامیه صلح پانمونجوم گذشته، اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده

به گزارش ایرنا از یونهاپ، وب سایت ‘یوری میسوکری’ کره شمالی که رسانه تبلیغاتی دولت این کشور است روز یکشنبه نوشت: کره جنوبی باید برای بهبود روابط بین کره ای با توجه به روح اعلامیه پانمونجوم، سخت تلاش کند.
این رسانه نوشت: ‘اطاعت کورکورانه’ سئول از تحریم ها و سیاست های آمریکا علیه کره شمالی، منجر به یک مانع بزرگ برای اجرای اعلامیه صلح پانمونجوم شده است.
اعلامیه صلح پانمونجوم در تاریخ ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت) در اجلاس تاریخی سران دو کره میان ‘مون جائه این’ رئیس جمهوری کره جنوبی و ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی تصویب شد دو طرف در قالب این اعلامیه موافقت کردند تا به یک همکاری صلح و اقتصادی پایدار دست یابند.
این رسانه کره شمالی نوشته است: ‘بیش از ۱۰۰ روز از اعلامیه صلح پانمونجوم گذشته اما هیچ نتیجه ای از آن حاصل نشده است این امر به دلیل تحریم های آمریکا و مشارکت غیرمنصفانه کره جنوبی در آنها است.’
انتشار این مطلب در حالی است که قرار است فردا دوشنبه نشست مقامات بلندپایه کره شمالی و جنوبی با هدف بررسی امکان برگزاری نشست جدید میان رهبران دو کشور و همچنین ارزیابی مصوبات نشست قبلی سران دو کره، در روستای مرزی ‘پانمونجوم’ برگزار شود.
در مذاکرات فردا احتمال دارد مقامات کره شمالی، سئول را برای سرعت بخشیدن به پروژه های اقتصادی که انتظار می رود باعث کاهش فشار اقتصادی بر کره شمالی شود تحت فشار قرار دهند.
وب سایت ‘یوری میسوکری’ کره شمالی، سئول را متهم کرده است به اینکه تنها بر مواردی مانند تحقیق، بازنگری و مطالعه بر طرح ها متمرکز شده است که تا کنون دستاورد اقتصادی نداشته اند و امکان اجرای آنها نیز کمتر است.
این وب سایت ادعا کرده است بیانیه پانمونجوم تنها با تلاش های یک طرف تحقق نمی یابد، زمان کم است و دو طرف باید برای تقویت روابط تلاش کنند.

0/5 ( 0 نظر )پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.