کد خبر: 196092تاریخ انتشار : ۱۸:۲۷:۰۲ - جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶

طبق آمار های موجود آمریکایی ها در سال ۲۰۱۷ به سبک موسیقی رپ و آراندبی بیشتر از سبک های دیگر علاقه نشان داده اند، از ۱۰ آلبوم پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۷ ۷ مورد آن مربوط به همین دو سبک بوده است.

خبر آنلاین : برای نخستین بار در تاریخ صنعت موسیقی، در سال ۲۰۱۷ «رپ» و «آراندبی» پرطرفدارترین ژانرهای موسیقی در آمریکا بودند عنوانی که پیش از این در اختیار موسیقی راک بود.

گاردین گزارش داد، در سال ۲۰۱۷ از میان ۱۰ آلبوم پرفروش ۸ آلبوم در ژانر موسیقی رپ یا «آراندبی» بودند و چهره‌هایی از جمله کندریک لامار، دریک و برنو مارس بیشترین توجه را به خود جلب کردند. این سبک‌های موسیقی علاوه بر این در جوایز گرمی پیشتاز هستند.

در این میان پرفروش‌ترین آلبوم سال ۲۰۱۷ در سبک پاپ و متعلق به تیلور سوییفت خواننده جوان آمریکایی بود که بر اساس آمار نیلسن بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نسخه از آن فروخته شد.

www.dustaan.com کدام سبک موسیقی در آمریکا بیشترین طرفدار را دارد؟

کدام سبک موسیقی در آمریکا بیشترین طرفدار را دارد؟

اگر رادیو، بازار دیجیتال و استریم آنلاین موسیقی را در نظر بگیریم، عنوان محبوب‌ترین خواننده به اد شیرن انگلیسی می‌رسد.

این خواننده با تک آهنگ «Shape of You» ۳۳ هفته صدرنشین ۱۰۰ موسیقی برتر بیلبورد بود. این آهنگ بیش از یک میلیارد بار در سرویس‌های استریم موسیقی پخش شد.

یکی از نکات قابل توجه در آمار سال گذشته فروش آثار موسیقی افزایش اقبال به صفحات موسیقی بود.

در سال ۲۰۱۷ برای دوازدهمین بار فروش صفحه (Vinyl) به ویژه بین هواداران قدیمی با رشد روبه‌رو شد.

پرفروش‌ترین اثر در این دسته آلبومی از گروه موسیقی «بیتلز» بود که در پنجاهمین سالگرد انتشار با موفقیت چشمگیری روبه‌رو شد.


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.