ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 299753

در هفته اخیر فشار بر روی صرافی‌های منتقل کننده پول ایران در امارات کاهش چشمگیر و محسوسی یافته است که به صورت عمومی با رویه حداکثرسازی فشار روی ایران که در یکی دو سال اخیر دنبال شده، مطابقت ندارد؛ به گونه‌ای که بانک مرکزی توان نقل و انتقال و مداخله درهمی بیشتری نیز پیدا کرده است؛ در این راستا کانال تبدیل درهم به دلار به صورت نقدی و اسکناس نیز فعال‌تر از قبل شده است.

گفته می شود پس از جریان پهباد آمریکایی و ضربه سنگین ایران به آمریکایی‌ها و عدم واکنش آمریکایی‌ها، کشور امارات به ایران پیام فرستاد که ما اشتباه کردیم و می‌خواهیم رفتارمان در قبال ایران را تصحیح کنیم که در اولین مورد از یمن خارج شدند؛ این جریان سقوط پهباد بزرگترین پیامی که داشت این بود که آمریکا حتی به خاطر خودش حاضر نیست با ایران درگیر شود، بعد، بخواهد به خاطر امارات و عربستان با ایران درگیر شود؟ اماراتی‌ها نااُمید شدند و پیغام و پسغام فرستادند که ما اشتباه کردیم و شما کوتاه بیایید و ما حاضریم جبران کنیم.

گفتنی است با توجه به اینکه پهپاد آمریکایی ساقط شده در ۲۹ خرداد ۹۸ توسط ایران از خاک امارات برخاسته بود، ایران در این مورد، رسما به امارات هشدار داد.

طبق آمار سامانه سنای بانک مرکزی، نرخ دلار در تیرماه بیش از ۲۰۰۰ تومان کاهش یافته است.

www.dustaan.com کاهش نرخ دلار به ساقط کردن پهباد و به تبع آن همکاری امارات در گشایش درهم و دلار ارتباط دارد؟!

پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.