جمعه , ۱۱ ام آذر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۵:۳۶ قبل از ظهر به وقت تهران

کارآگاه بازی دزد سابقه دار! +عکس

دو سارق سابقه دار در حالی شب دلهره آوری را در خیابان سناباد مشهد رقم زدند که حضور سریع و به موقع پلیس به سیگنال‌های وحشت پایان داد.

پیش‌نویس خودکار

به گزارش خراسان، شب یازدهم آبان جوان ۳۵ ساله ای وارد سرویس بهداشتی منزل ویلایی در خیابان سناباد شد او چند لحظه بعد صدای ورود فردی به درون منزل را شنید و با تصور این که پدرش به منزل بازگشته، اهمیتی به موضوع نداد! این جوان در حال خروج از سرویس بهداشتی بود که ناگهان در جا میخکوب شد او از لای در سرویس بهداشتی جوان غریبه ای را دید که مشغول جمع آوری لوازم منزل بود! پسر صاحبخانه که تازه فهمیده بود دزدان وارد منزل شده اند، گوشی همراهش را به آرامی برداشت و از درون سرویس بهداشتی با خواهرش که در طبقه بالای منزل بود تماس گرفت. این جوان سپس وحشت زده ماجرای ورود دزدان را به پلیس ۱۱۰ گزارش داد و خود نیز سکوت کرد تا جلب توجه نکند! دو سارق حرفه ای تلویزیون ال ای دی بزرگ، ضبط صوت دیجیتالی و مقداری دیگر از لوازم را به داخل حیاط منزل ویلایی بردند و درون پراید صاحبخانه گذاشتند چرا که یکی از سارقان لحظاتی قبل سوئیچ خودرو را از روی اپن آشپزخانه برداشته بود و قصد داشتند اموال سرقتی را با خودروی صاحبخانه بیرون ببرند! هنوز چند دقیقه بیشتر از تماس تلفنی جوان مذکور با سیگنال های وحشت نگذشته بود که خودروی گشت کلانتری سناباد مشهد وارد محل شد و بلافاصله نیروهای انتظامی با فرماندهی سرگرد بیگی (رئیس کلانتری) عملیات دستگیری دزدان را آغاز کردند.

«سعید» (یکی از سارقان) که با دیدن پلیس از خودروی صاحبخانه پیاده شده بود، پا به فرار گذاشت اما قبل از آن که بتواند در تاریکی شب راه گریزی پیدا کند، در محاصره نیروهای انتظامی گرفتار شد و حلقه های قانون بر دستانش گره خورد!
گزارش خراسان حاکی است، در همین حال «حمید» (سارق دیگر) که از وقایع بیرون از منزل خبر نداشت وسوسه سرقت از منزل ویلایی دیگر به جانش افتاد و از راه پله های پشت بام وارد منزل دیگری شد اما ناگهان، جیغ و فریاد ساکنان منزل با دیدن مرد غریبه، به هوا برخاست.
اهالی منزل وحشت زده فرار می کردند که صاحبخانه روی پله ها با دزد جوان روبه رو شد و به او گفت: این جا چه می کنی؟! «دزد» که سعی داشت خونسردی خود را حفظ کند، خیلی آرام و طبیعی گفت: من از کارآگاهان پلیس آگاهی هستم و به دنبال دزد می گردم که او را دستگیر کنم! ولی صاحبخانه که حرف‌های او را باور نمی کرد بی درنگ گوشه کاپشن دزد جوان را گرفت تا از فرارش جلوگیری کند. در همین حال سارق حرفه ای کاپشن خود را از تنش بیرون آورد و با شکستن در منزل راه فرار به منزل ویلایی دیگر را هموار کرد.
این دزد ۲۷ ساله که از طریق نورگیر به درون منزلی دیگر وارد شده بود، خانه را تاریک و غرق در سکوت یافت و فهمید که کسی در آن منزل حضور ندارد بنابراین با خیال راحت به دنبال اشیای باارزشی می گشت تا این که محل نگهداری مقادیر زیادی طلا را پیدا کرد.
او طلاها و مبالغ زیادی دلار و وجه نقد را در جیب هایش ریخت و با سرقت لپ تاپ و برخی لوازم قابل حمل دیگر وارد حیاط شد تا به همدستش بپیوندد.
از سوی دیگر نیروهای کلانتری سناباد مشهد که همه راه های فرار را بسته بودند این منزل ویلایی را نیز به محاصره درآوردند و او را هنگام خروج از منزل به دام انداختند.
گزارش خراسان حاکی است: دو سارق حرفه‌ای که سوابق متعدد سرقت دارند برای بازجویی های تخصصی به دایره تجسس کلانتری هدایت شدند و به سه فقره سرقت اعتراف کردند. همچنین بررسی های بیشتر نشان داد که «سعید» یک ماه قبل به اتهام سرقت طلا از منزل یک شهروند، توسط ماموران کلانتری مصلای مشهد دستگیر شده و ۴۸ ساعت قبل از دستگیری دوباره و با سپردن وثیقه به دادسرا آزاد شده بود.
همدست دیگر وی نیز سوابقی مانند زورگیری را در پرونده سیاه خود دارد. شایان ذکر است: از مدتی قبل، برخورد قاطعی با یغماگران اموال مردم با دستورات ویژه سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) و با حمایت های بی دریغ دستگاه قضایی در مشهد آغاز شده است.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *