کد خبر: 232159تاریخ انتشار : ۱۳:۱۳:۱۷ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

یک سایت عبری زبان لیست اسامی تعدادی از رهبران نظامی حماس را منتشر کرد که تحت تعقیب اسرائیل هستند و در معرض تهدید ترور قرار دارند.

www.dustaan.com چه کسانی در لیست ترور اسرائیل هستند؟

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط به نقل از سایت عبری زبان “ریشت” نوشت:  در رأس این لیست محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس قرار دارد. وی چندین بار از عملیات ترور جان سالم به در برده است. آخرین عملیات ترور وی طی تجاوز اخیر اسرائیل به غزه در سال ۲۰۱۴ بود که در این عملیات همسر و پسرش شهید شدند.

دومین فرمانده حماس که در لیست ترور قرار دارد مروان عیسی، معاون فرمانده کل القسام است. عیسی از مؤسسان این گروه و از کسانی است که در طرح تونل‌ها مشارکت داشته و در ارتباط میان این گروه و تأسیس یگان جدید کماندوها برای قسام نقش داشته است.

سومین فرمانده احمد الغندور، مسؤول گردان شمال نوار غزه در قسام است.

چهارم نفر این لیست ایمن نوفل، فرمانده گردان قسام در مرکز نوار غزه است که مسؤول عملیات جنگی و برنامه‌ریزی است. رائد سعد علی پنجمین نفر در لیست ترورهاست که شاباک او را مسؤول ارتقای دقت موشک‌ها با کمک عناصر ترکیه‌ای می‌داند.

این لیست همچنین شامل محمد سنوار، فرمانده گردان خان‌یونس در قسام است که شش بار از ترور جان سالم به در برده و قبلا در اسرائیل بازداشت شده بود. او برادر یحیی سنوار، رهبر حماس در نوار غزه است./ایسنا


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.