کد خبر: 274923تاریخ انتشار : ۱۱:۴۷:۴۷ - شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

“ملک سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان سعودی طی احکامی ۵ تن از مقامات ارشد دولت سعودی را از کار برکنار کرد.

www.dustaan.com چه کسانی با حکم پادشاه عربستان از کار برکنار شدند؟

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، دولت سعودی درنخستین اقدام پس از پذیرش رسمی قتل “جمال خاشقجی” روزنامه‌نگار منتقد ” محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی، ۱۸ مقام رده میانی دولتی را بازداشت و ۵ تن از مقامات ارشد نظامی و امنیتی سعودی را از کار برکنار کرده است.

در میان این ۵ نفر، ” احمد العسیری” جانشین سازمان اطلاعات سعودی و سخنگوی سابق ائتلاف تحت رهبری سعودی برای حمله به یمن و نیز “سعدون بن عبدالله القحطانی” – موسوم به سعود القحطانی- مشاور (رسانه ای) دیوان پادشاهی سعودی بیشتر خودنمایی می‌کند.

سعود القحطانی ۴۰ ساله یکی از نزدیک‌ترین افراد به “محمد بن سلمان” و فردی بود که به دلیل سمت مشاور رسانه‌ای، متهم بود در پشت بسیاری از کمپین‌های توییتری – توییت بات – حامی دولت سعودی، ایفای نقش می‌کند. او پیشتر – در دوران ملک عبدالله پادشاه فقید سعودی- سخنگوی دفتر “محمد بن سلمان” بوده است.

پس از رسیدن محمد بن سلمان به مقام ولایتعهدی، القحطانی یکی از افرادی بود که به مدد نزدیکی به ولیعهد جوان از موقعیت ممتازی در دولت جدید سعودی برخوردار بود.

ژنرال “احمد العسیری” ۵۹ ساله نیز از یک دانشگاه افسری در فرانسه فارغ التحصیل شده و در سال ۲۰۱۴ به سخنگویی نیروهای نظامی سعودی و در سال ۲۰۱۵ به سمت سخنگوی ائتلاف نظامی سعودی برای حمله به یمن، منصوب شد.

۳ فرد دیگر برکنار شده عبارتند از:

سرتیپ “محمد رمیح” معاون اطلاعاتی، سرتیپ “عبدالله بن خلیفه الشایع” معاون امور انسانی و سرتیپ “رشاد المحمادی” مدیر اداره اطلاعات عمومی و حفاظت در دستگاه اطلاعاتی سعودی.

پربیننده ها

به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.