چهارشنبه , ۱۵ ام تیر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۳:۱۱ قبل از ظهر به وقت تهران

چشمه شفابخش ، قاتل خواهر و برادر

 چشمه‌ای که اهالی روستای شاردین شهرستان رامهرمز، سال‌ها به عنوان شفادهنده برخی بیماری‌های پوستی به آن نگاه و در آب آن حمام می‌کردند، حالا به قاتلی تبدیل شده که دیگر اهالی با احتیاط و شاید ترس به آن نگاه می‌کنند. این چشمه چند روز پیش، جان یک خواهر ۱۸ و برادر ۲۷ ساله‌اش را گرفت که دو پسر یک و شش ساله داشت.

چشمه شفابخش ، قاتل خواهر و برادر

به گزارش خبرنگار جام‌جم، هنوز هم اهالی روستای شاردین در مورد این حادثه تلخ صحبت می‌کنند و هنوز هم باورشان نمی‌شود چشمه شفادهنده محبوب‌شان، یکدفعه به قتل‌گاه دو انسان تبدیل شده باشد و این اتفاق همه را شوکه کرده است.
مدت‌ها بود که پوست بدن این خواهر و برادر خارش داشت و کهیر آزارشان می‌داد. روز حادثه، عبدا… ، پسر شش ساله و خواهرش فاطمه را برداشت تا با موتور به چشمه بروند و در آنجا حمام کنند تا شاید از شر خارش خلاص شوند. وقتی به چشمه رسیدند، فاطمه همانطور با لباس وارد آب شد و عبدا… از آنجا فاصله گرفت و با پسرکوچکش مشغول بازی و تماشای مناظر اطراف شدند.
اکبر راستی‌جو، پسر عموی این خواهر و برادر درباره روز حادثه به جام‌جم گفت: ۱۰ دقیقه گذشته بود و فاطمه هنوز از چشمه خارج نشده بود. عبدا… که نگران شده بود به چشمه می‌رود و ناگهان چشمش به خواهرش می‌افتد که بی‌رمق روی زمین افتاده بود. به سمت او رفته و صدایش می‌زند، اما خواهرش به خوابی عمیق فرو رفته بود. در حالی‌که عبدا… تلاش می‌کرد فاطمه را بیدار کند و به هوش آورد، گاز نامرئی گوگرد در حال انتشار در همان فضای کوچکی بود که خواهر و برادر کنار هم بودند. دقایقی بعد عبدا… هم بی‌حال شد و کمی آن‌طرف‌تر روی زمین افتاد. پسر کوچک عبدا… که متوجه غیرعادی بودن شرایط و وخیم‌بودن حال عمه و پدرش شده بود، دنبال کمک رفت.
یکی از اهالی روستاکه تقریبا حوالی آن چشمه باغ گوجه دارد، می‌گوید: مشغول‌کار بودم که پسر پنج شش ساله‌ای به سمتم آمد وگفت پدرم داخل آب افتاده است. از او نامش را پرسیدم و گفتم اهل کجاست. بعد از آن همراه یک نفر دیگر به چشمه رفتیم و دیدیم دو نفر از حال رفته‌اند که بعد با اورژانس تماس‌گرفتم و درخواست کمک کردم. خیلی‌ها از این چشمه استفاده می‌کنند. اهالی می‌گویند از این چشمه بعضی روزها گاز خارج می‌شود و بعضی وقت‌ها هم این‌طور نیست، ولی هر چه هست، تا به حال کسی جانش را در این چشمه از دست نداده بود.
پسرعموی فاطمه و عبدا… که از مرگ آن دو به‌شدت غمگین است، ادامه می‌دهد: از قدیم می‌گفتند اگر پوست کسی خارش داشته باشد، استفاده از آب این چشمه درمانش می‌کند. اهالی روستا به‌خاطر خاصیت درمانی چشمه، معمولا بشکه یا دبه‌ای را از آب چشمه پر کرده و به خانه می‌بردند و با همان حمام می‌کردند تا اگر مشکل پوستی دارند، رفع شود که خیلی هم زود رفع می‌شد. من هم چندبار از آب آن استفاده کرده‌ام. از کنار این چشمه، رودخانه‌ای رد می‌شود و آب چشمه که شاید تا زانو هم نباشد، حالت قیرمانند دارد و حاوی گاز گوگرد است. اگر نور خورشید به آن بتابد و کمی هم باد بوزد، چون گاز گوگرد پخش می‌شود، چندان خطرناک نیست، اما چون این خواهر و برادر اول صبح رفته بودند و آن قسمت هم در سایه بود، متاسفانه بر اثر گاز متصاعدشده، جان‌شان را از دست دادند. موضوعی که در این چهل سال، سابقه نداشته و هیچ‌کس فکر نمی‌کرد آب چشمه ممکن است خطرناک هم باشد، چون معمولا همه بعد از ساعات صبح به چشمه می‌رفتند. پزشک قانونی هم اعلام کرد استشمام گازهای خطرناک علت اصلی مرگ این دو نفر بوده است.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.