یکشنبه , ۱۶ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۲:۲۳ قبل از ظهر به وقت تهران

پیرمردهای سعودی در قبال تهیه غذا برای دختران سوری انها را به عنوان برده جنسی می خرند!

مجله انلاین دوستان : چهار سال از جنگ داخلی در سوریه می‌گذرد، جنگی که نزدیک به ۱۴۰ هزار کشته داشته است و موجب شده است بسیاری از خانواده‌ها سرپرستشان را از دست بدهند، به‌طوری که به گزارش سازمان‌ملل‌متحد در حال‌ حاضر در سوریه هفت میلیون نفر در سطح فقر و گرسنگی بوده و چهار میلیون و نیم در زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

مردم سوریه سخت‌ترین دوران زندگانی را می‌گذرانند، در این میان بیشترین درد و آلام جسمی، روحی و روانی را زنان سوریه‌ای می‌برند. تبعیض و فرهنگ خشونت علیه زنان و دختران در بسیاری از جوامع وجود داشته و دارد اما با شعله‌ور شدن آتش‌جنگ و تعارضات‌مسلحانه، این موضوع تشدید می‌شود. بسیاری از زنان و کودکان بی‌گناه سوریه همواره در طی این مدت صدمات زیادی را در جنگ‌ها به صور گوناگون متحمل شده‌اند.

2003643_530

ادعاهای تروریست‌ها و مفتی‌های تکفیری، علیه دولت سوریه

مفتی‌های تکفیری، علاوه بر صدور فتواهایی در خصوص شورش علیه “بشار اسد”، غارت اموال مردم سوریه و سر بریدن ماموران دولتی، سوء استفاده از زنان را نیز حلال اعلام کرده‌اند.

اولین بار فردی از مفتی‌های تکفیری به نام “محمد عریفی” از عربستان فتوایی با مضمون “تجاوز به زنان غیر سنی در سوریه و مکان‌های دیگر حلال است” را صادر کرد، و سال گذشته وی با صدور فتوای دیگری به نام “جهاد نکاح”، برقراری رابطه با دختران، زنان بیوه و حتی زنان شوهر دار را برای ستیزه جویان سوریه جایز شمرد، و در این فتوا گفت: هر کسی که در این جهاد شرکت کند اهل بهشت است و در غیر این صورت اهل جهنم است!

2016232_380 2003487_811

“العریفی” مفتی وهابی سعودی‌ در صفحه شخصی خود (توییتر) از گروه‌های مسلح ضد نظام “بشار اسد” خواست مانع انتشار تصاویر حملات تروریستی خود علیه نیروهای ارتش و شهروندان سوریه شوند.وی همچنین در این پیام خواستار ادامه ایجاد رعب و وحشت در میان مردم سوریه از سوی تروریست‌ها شد.

چندی پیش نیز فتوای بی‌شرمانه‌ دیگری از طرف یکی از مفتی‌های وهابی صادر شد، در این فتوا شیخ “ناصر العمر” از مفتی‌های سعودی، “جهاد نکاح با محارم” را نیز حلال اعلام کرد. بر اساس فتوای او، اگر جنگجویان دختر یا زنی برای نزدیکی پیدا نکردند،‌ می‌توانند با محارم خود این کار را انجام دهند.!

مفتی‌های تکفیری دیگر نیز مانند “شیخ خباب مروان الحمد” در اظهاراتی از چنین فتواهایی حمایت کرده و خواستار ترویج “جهاد نکاح” زنان شدند که این امر با مخالفت علمایی به نام “عبدالرحمن علی صبع” و “لطفی بن جدو” از نمایندگان تونس مواجه شد.

2003507_136

ستیزه‌جویان تکفیری معاند نظام سوریه، در طی چهار سالی که از جنگ این کشور می‌گذرد، نشان داده‌اند فرقی بین زنان و کودکان و نظامیان قائل نیستند، بنابراین همان میزان که احتمال کشته شدن سربازان است همان میزان هم جان زنان و کودکان بی‌سلاح و بی‌دفاع در معرض خطر است.

2016221_990

صحنه‌ای دردناک از اعدام یک کودک سوری

زنان مستاصل سوریه غذا را با رابطهٔ جنسی‌ معامله می‌کنند

“کمیته بین‌المللی نجات” گزارش می‌دهد، زنان مستاصل سوریه غذا را با رابطه جنسی‌ معامله می‌کنند، کودکان مجبور به انجام مشاغل استثماری یا خطرناک می‌شوند، و خانواده‌ها دخترانشان را به ازدواج‌های زود هنگام مجبور می‌کنند از تعداد خانوار یا اجاره بهای خانه بکاهند.


2003492_631 2016581_634

تجاوز به زور ۲ جوان اهل ترکیه، به یک دختر جوان سوری تیتر یک روزنامه های ترکیه شد

وب سایت “حریت” ترکیه طی گزارشی نوشت: دختر جوانی که همراه خانواده‌اش و از بیم حملات افراد مسلح معارض نظام سوریه از طریق مرز زمینی وارد ترکیه شده بود و در کنار خیابانی در شانلی یورفا چادری برپا کرده بودند، به زور مورد تعرض و آزار و اذیت دو جوان ترکیه‌ای قرار گرفت.

2014546_324

گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از زنان و دختران جوان سوری قربانی تجاوزات فردی و گروهی افراد مسلح در سوریه شده‌اند.

زنان و دختران قربانی در مصاحبه با شبکه خبری “اسکای نیوز” گفته‌اند: در بسیاری از موارد، این تجاوزهای گروهی و فردی در خیابان‌ها و اماکن عمومی شهرهای درگیر جنگ صورت می‌گیرد. در برخی موارد هم، معارضین مسلح سوری با هجوم به خانه‌ها و تجاوز به زنان و دختران در مقابل چشم اعضای خانواده آنها، شنیع‌ترین عمل ممکن را انجام می‌دهند. 

معضل بیکاری:
از دید خانواده‌های سنتی سوریه، مردان نان‌آور خانواده و حامی زنان محسوب می‌شوند که در بسیاری از خانواده‌های آواره سوری این نان آور از بین رفته است.

 

2014444_731 2014449_255

یکی از بزرگترین مشکلات زنان سوریه مسئله پیدا نشدن کار است؛ دختران جوان سوری از اینکه هنگام جستجوی شغل با درخواست‌های بی‌شرمانه صاحبان کار مواجه می‌شوند، شکوه دارند.

مردهای ۶۰ ساله سعودی به دنبال دختران ۱۴ ساله سوریه

پایگاه خبری “سازمان ملل” در گزارشی با اشاره به سوءاستفاده‌های جنسی سعودی‌ها از دختران جنگ زده سوریه، می‌نویسد: فردی مغازه دار به‌ نام ابو‌محمد”درشهر “رمثه” واقع در مرز سوریه در جواب مشتریانش که از او سراغ دخترانی زیبا و کم سن و سال (زیر ۲۰ سال و گاه ۱۴ساله) برای ازدواج می‌گیرند، می‌گوید: “آنان از بدبختی سوری‌ها سوءاستفاده می‌کنند. این تهوع‌آور است. آنها می‌توانستند پدربزرگ این دختران نوجوان باشند. آنها اکثراً مردانی از عربستان سعودی هستند؛ ۶۰ ساله، با شکمی بزرگ که در کشورشان دیگر کسی به آنها دخترشان را به همسری نمی‌دهد. وی با نفرت ادامه می‌دهد” :این کار درست نیست، دختران ۱۴ساله که هنوز بچه هستند!…” فحشا و ازدواج اجباری از اشکال خشونت جنسی‌ هستند که به یکی‌ از ویژگی‌‌های قابل توجه و نگران‌کننده بحران سوریه تبدیل شده‌اند.

.

2014434_481 2014429_559

مشکلات زنان پناهنده سوری در کشورهای همسایه:

بسیاری از زنان و کودکان سوری برای ادامه حیات گزینه‌‌ مهاجرت را انتخاب کرده‌اند، کشورهایی همچون “ترکیه”، “مصر” و “اردن” مقصد مهاجرت، اکثر این آوارگان جنگ‌زده هستند، همچنین چادر‌نشینی در حواشی مرزی نیز از دیگر اشکالی است که زنان و کودکان سوری برای ادامه حیات برگزیده‌اند، در معرض سرما و گرما و بیماری‌ها‌ی مختلف قرار گرفتن از مصائب این نوع زندگی است که آوارگان سوری مجبور به تحمل آن هستند. 

2014445_644 

در اردوگاه “زعتری” طوفان‌های شن و ماسه باعث بیماری و نابودی چادرهای آوارگان شده است. بنابر گزارش”هافینگتن پست”، مشکلات زنان و کودکان سوریه‌ای تنها در سوریه خلاصه نمی‌شود بلکه دامنه معضلاتشان تا کشورهای پناهنده پذیر مانند ترکیه، اردن و مصر نیز کشیده شده است.

زنانی که از ترس جان خود به کشور‌های همسایه پناه برده‌اند و در معرض انواع سوء‌استفاده‌ها و تن دادن به ازدواج‌های اجباری قرار گرفته‌اند، جز آسیب پذیرترین اقشار هستند. زنان پناهنده سوریه‌‌ای از اینکه وضعیت فقر و بی‌پناهی آنان، کار را برای مزاحمان آسان می‌کند، به شدت شکایت دارند.

2014435_764

بیش از ۹ میلیون به کمک‌های مردمی نیاز دارند

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (آی‌سی‌آر‌سی)، اوضاع غیرنظامیان سوریه را فاجعه‌بار دانسته و تاکید کرده است به عملیات بشردوستانه در این کشور عربی ادامه خواهد داد.

“سازمان ملل” طی گزارشی اعلام کرده است، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از مردم سوریه از جمله شش میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از آوارگان این کشور به کمک‌های فوری نیاز دارند.

به رغم تلاش سازمان ملل برای ارسال کمک‌های بشر‌دوستانه به بخش وسیعی از مردم سوریه، اما بحران‌های امنیتی مشکلات و دشواری‌های زیادی را بر سر راه امدادگران به وجود آورده است.

بر طبق گزارش سازمان ملل، به دلیل ناامنی در اکتبر، ۲۰۱۳  تنها حدود ۳۰ درصد از حجم مواد غذایی که قرار بود به دست آوارگان سوری برسد، بین آنان توزیع شده است.

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در گزارش خود با اشاره به این که، سازمان جهانی غذا در ماه گذشته توانسته است به بیش از سه میلیون و ۴۰۰ نفر از آوارگان سوریه‌ای کمک کند، تصریح کرده است ۳۱۲ هزار نفر از آن‌ها در مناطق بسیار ناامن زندگی می‌کنند.

خواستگارانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس

از آغاز سال ۲۰۱۳ گزارش‌های‌ زیادی در مورد دختران کم سن و سال سوری منتشر شده است که به طور مکرر از طرف خواستگاران “کشورهای حاشیه خلیج فارس”و از طریق کانون‌های واسطه‌گری در اردوگاه “زعتری” و دیگر مراکز ازدواج می‌کنند. در مناطق جنوبی سوریه و به‌خصوص “درعه”، که بسیاری از پناهندگان از آنجا می‌آیند، به طور سنتی ازدواج دختران در سن کم مرسوم است.

2014446_914

دامادهای سوء استفاده گر

 روزنامه “ملیت” ترکیه، طی گزارشی به بررسی وضع زنان آواره سوریه، در مناطق جنوب شرقی ترکیه به ویژه منطقه اسکندرون (هاتای) پرداخت و نوشت: در حالی که ازدواج با یک زن سوری، پیش از بحران سوریه، دستکم ۱۵۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار برای‌ داماد ترکیه‌ای هزینه داشت، پس از بروز بحران در سوریه، این هزینه به کمتر از ۱۰۰۰ دلار کاهش یافت که این مبلغ هم بر اساس سن و زیبایی زن، نوسان پیدا می‌کند! حتی برخی مردان نفقه و مهریه تعیین نمی‌کنند .همچنین سن ازدواج زنان سوری به ۱۴ تا ۱۵سال کاهش یافت. زنان سوری از رسانه‌ها که به طور مفصل درباره “عروسان ارزان قیمت سوری” یا “تن‌فروشان سوری” اطلاع رسانی می‌کنند گله دارند. “امات نیوز” گزارش می‌دهد در سال گذشته بالغ بر ۱۲ هزار ازدواج میان مردان مصری و زنان آواره سوری انجام شده است، که این ازدواج‌ها در قبال ۵۰۰ جنیه مصری که حدود ۷۵ دلار آمریکا است انجام شده است.

2014443_875

به گزارش “دویچه وله” زنان سوریه‌ای در وضعیت فجیع تجاوز قرار دارند! همچنان که مشکلات در سوریه ادامه دارد، وحشی‌گری بر علیه زنان روز به‌روز فزونی می‌یابد و شخصیت و جایگاه خانم‌ها رو به کاهش می‌رود. آنان در امان نیستند تمام سعی و تلاش خودشان را برای پیدا کردن آرامش و برگشتن به زندگی عادی خود می‌کنند.

2003491_177

وقتی مشکلات بیش از حد توانایی می‌شود

 زنان و دختران سوری از طبقات و ادیان مختلف در خطر تجاوز، کشته شدن، سوء استفاده، فشارهای‌اجتماعی و دیگر تضییقات می‌باشند که تبعات آن موجب افزایش خودکشی در این قشر شده است. طبق آمار “سازمان ملل” از سال ۲۰۱۱  تا کنون آمار خودکشی ۱۵ درصد در سوریه افزایش یافته است.

2014433_631

ماه‌هاست که سخن از آزادی سوریه می‌شود و درباره نزدیکی پیروزی در این جبهه بسیار گفته شده است. بسیاری از مردم سوریه به امید پیروزی و آزادی کامل مملکتشان می‌باشند.//باشگاه خبرنگاران

امتیاز دهید!

۲ دیدگاه‌ها

  1. سلام،یا نفهمی یا خودتو داری به نفهمی میزنی باید اتفاقی بیفته تا چهرههای پشت نقاب خودشونونشون بدن تا بحال فکر میکردی سازمان ملل تا این اندازه بی عرضه باشه معنی واقعی تکفیر ووهابیتو نفهمیده بودی که فهمیدی،فتواهای عجیبو غریب شیوخ ومفتیها عربستان آشنا شدی،از نوع تفکر غرب بویژه انگلیس وآمریکا درباره حقوق بشر،تروریسم،آزادی که اطلاع نداشتی اطلاع حاصل کردی از تجاوز وحشیگری که توداستانها خونده بود الان آیینه تمام قد داری اونو مشاهده میکنی خدای نکرده تو آدمی دارای عقلو خرد،این شعار هیهات منه ذله امام حسین پی نبردی واسه یه عصری خاص ازش سالار شهیدان استفاده نکرده و به اصل کل یوما عاشورا وکل ارضا کربلا هنوز نرسیدی هنوزم که تا روزایی که مومنین از غیر مومنان باید تمیز داده بشه فاصله هاست وقتی هفتادو دونفر شدی بهمراه خانواده در مقابل سی هزار شمشیر از همین نوع تکفیریها مشخص میشه خلوص یعنی چه همین طوری میخوایین در کربلا باشیدو سالار شهیدانو یاری بدید نه بابا تو کوچکتر از اونی هستی که بتونی دماغتو پاک کنی چه برسه از ناموست بخواهی دفاع کنی

  2. این همه بی خانمانی و تجاوز وکشته وکشتار =خدایا خودت کمک کن اسد که خون مردمش براش مهم نیست وبه هر بهایی فقط به فکر کرسی ریاسته =مرگ بر جنایتکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *