ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 273984

پیرزنی که ادعا می‌کند پیرترین زن جهان است از سختی‌های دوران زندگی‌اش سخن گفت.

کوکا استمبلوا(Koku Istambulova) پیرزن اهل روسی بر طبق گذرنامه‌اش و ادعا خود پیرترین زن جهان است.

این پیرزن روس در ۱۱ خرداد ۱۲۶۸ شمسی متولد شده و اکنون ۱۲۹ سال سن دارد. پیرترین زن جهان در هنگام مصاحبه با یک رسانه روسی از زندگی طولانی‌اش شکایت کرد و سخنانی در مورد سختی‌های زندگی‌اش در دوران حکومت استالین و جنگ جهانی دوم گفت. او گفت: یکی از سخت‌ترین روزهای زندگی‌ام زمانی بود که به دستور استالین ما را از روسیه اخراج کردند و با مصادره اموال خانواده‌ام ما را به قزاقستان فرستادند.

این خانم پس از ۱۳ سال دوری از وطنش سرانجام با سرنگونی استالین به روسیه بازگشت و به زندگی دوباره پرداخت. با اینکه بسیاری از انسان‌ها به دنبال زندگی طولانی و عمر دراز هستند ولی خانم استمبلوا از عمر طولانی‌اش شکایت کرد و گفت: یک روز خوش در زندگی‌ام ندیده‌ام. با این حال زمانی که این پیرزن به خانه‌اش در روسیه برگشت به زندگی پرداخت و با تزیین و گل‌آرایی منزلش روزهای شادی را سپری کرد.

این پیرزن سرسخت که شگفتی‌های زیادی را در زندگی‌اش دیده و سختی‌های زیادی را تحمل کرده است در هنگام سخن گفتن مخاطب را مجذب خود می‌کند. این ویژگی باعث شد گروه مصاحبه کننده با این خانم از لحظاتی که در کنار او هستند بسیار لذت ببرند. کوکا استمبلوا سالیان طولانی است که در چچن(یکی از جمهوری‌های خودمختار روسیه) زندگی می‌کند و با یادآوری اولین روز ورودش به خانه‌ کنونی‌اش گفت: هنگامی که به این خانه وارد شدم خیلی فقیر بودیم و برای درست کردن غذا بدون اجاق گاز، با خرد کردن چوب‌ها آتش روشن می‌کردیم.

میدنا یک از نوادگان دختری این پیرزن است و به علت علاقه زیاد به مادربزرگش زیاد به او سر می‌زند. مدینا در توصیف کوکا گفت: مادربزرگ من خیلی مرتب است و تا آنجایی که من یادم می‌آید همواره یا مشغول عبادت بوده و یا تمیز کردن وسایل منزل. مدینا تعریف می‌کرد که چگونه مادربزرگش با مخوط کردن آب و خاک و اضافه کردن چسب و چمن دیوارخانه را ساخته بود.

پیرزن ۱۲۹ ساله درحالی که اشک در چشمانش جمع شده بود گفت: به یاد دارم روزهایی را که مامورین استالین مردم را برای تبعید به زور وارد واگن‌های قطار می‌کردند و در فاصله جابه‌جایی‌ها بسیاری مردم از گرسنگی جان خود را از دست می‌دادند. مامورین در هنگام مواجه با اجساد بدون  توجه به خانواده‌شان آن‌ها را از قطار در حال حرکت به بیرون پرتاب می‌کردند. در واقع هیچکس مجاز به دفن مرده‌ها نبود.

در ادامه تصاویری از این پیرزن ۱۲۹ ساله و دوران مختلف زندگی‌اش مشاهده می‌کنید:

www.dustaan.com پیرترین زن جهان از سختی های زندگی اش می گوید! +تصاویر

www.dustaan.com پیرترین زن جهان از سختی های زندگی اش می گوید! +تصاویر

www.dustaan.com پیرترین زن جهان از سختی های زندگی اش می گوید! +تصاویر

www.dustaan.com پیرترین زن جهان از سختی های زندگی اش می گوید! +تصاویرپربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.