ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 239645

نقشه های اولیه فلکی رویت هلال ماه نشان می دهد که در بخش هایی از جهان از جمله در بخش های جنوبی ایران هلال ماه شوال در صورت مساعد بودن آسمان در غروب روز پنج شنبه ۲۴ خردادماه ۱۳۹۷ قابل رویت خواهد بود. این در حالی است که در بسیاری از نقاط جهان و همچنین نیمه ی شمالی ایران هلال ماه بدون تلسکوپ به هیچ وجه قال رویت نخواهد بود.

به گزارش شفقنا این که آیا روز جمعه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۷ روز عید فطر خواهد بود یا خیر باید منتظر رویت هلال ماه در غروب پنج شنبه بود و نباید به نقشه های نجومی اکتفا کرد. ضمن این که مقلدین مراجع عظام تقلید باید به فتوای مرجع تقلید خود رجوع کنند. چرا که فتوای مراجع عظام تقلید در مورد رویت هلال ماه و چگونگی پذیرش آن متفاوت است.

در نقشه پیش رو، کلیه نقاط سبز رنگ ( سبز پر رنگ و کم رنگ) نقاطی است که در غروب پنج شنبه ۲۴ خرداد، هلال ماه شوال با چشم به آسانی در نقاط سبز پر رنگ یا قدری تلاش در نقاط سبز کم رنگ قابل رویت خواهد بود.

www.dustaan.com غروب پنج شنبه در نقاطی از ایران دیده خواهد شد / نقشه رویت هلال ماه در جهان و ایران

عید فطر چندمه؟

عید سعید فطر سال ۱۳۹۷ در ایران روز جمعه ۲۵ خرداد ماه است (Friday, June 15, 2018) و تعطیلات عید فطر ۹۷ روزهای جمعه ۲۵ خرداد و شنبه ۲۶ خرداد ماه ماه خواهد بود.پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.