سه شنبه , ۹ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱:۳۳ قبل از ظهر به وقت تهران

وزارت ارشاد در خدمت انحصار صدا و سیما

در شرایطی که وزارت ارشاد از توقف صدور پروانه ساخت برای شبکه خانگی خبر داده و همزمان خبر انتقال مدیریت شبکه خانگی به صدا و سیما منتشر شده دو صنف اصلی خانه سینما نسبت به این اتفاقات موضع‌گیری کردند.

وزارت ارشاد در خدمت انحصار صدا و سیما

در بیانیه کانون کارگردانان آمده: «متاسفانه در روزهایی که شیوع کرونا آسیب‌های جبران ناپذیری به اقتصاد سینمای ایران زده و هنرمندان روزهای سختی را طی می‌کنند ، سازمان سینمایی در اقدامی عجیب و به بهانه افزایش تولیدات، اقدام به تعطیلی صدور پروانه ساخت سریالهای نمایش خانگی نموده و از دادن مجوز، سلب مسئولیت کرده است.
هم اکنون محصولات و سریالهای نمایش خانگی فضای آنلاین قشر وسیعی از مردم و حتی مخاطبین خاموش را از شهرهای کوچک و روستاها تا هموطنان خارج از کشور تحت پوشش قرار می‌دهد، مخاطبینی خاموش که نه برنامه‌های صداوسیما را می بینند و نه اهل رفتن به سینما هستند. ولی تصمیمات غیر کارشناسی و آزمودن راه‌های محدودکننده قبلی، نتیجه‌ای جز سوق دادن این مخاطب انبوه به سمت فضای مجازی خارجی نخواهد داشت.
توقف تولید سریالهای نمایش خانگی توسط سازمان سینمائی مقدمه‌ای بر دخالت سازمان های دیگر در محدود کردن هرچه بیشتر این تولیدات خواهد بود که نتیجه آن نابودی پلتفرم‌های فضای آنلاین، از دست رفتن مخاطبین میلیونی و بیکاری بسیاری از اهالی زحمتکش سینمای ایران خواهد بود که در تولید این سریالها نقش دارند.کانون کارگردانان سینمای ایران ضمن رد این رفتار در پایان هرگونه عملی که مانع کسب و کار، محدود ساختن و توقف فعالیت سینماگران بشود انتقاد کرده و ‌خواستار ادامه روند تولید سریال‌های نمایش خانگی توسط سازمان سینمایی شده است.

همچنین کانون فیلمنامه نویسان در بخشی از بیانیه‌اش نوشته: «می‌توان پیش‌بینی کرد که انتقال صدور مجوز از سازمان سینمایی به صدا و سیما به انحصار مطلق در این حوزه و یک‌سان‌سازی تولیدات دو بخش متفاوت، و کم‌رنگ شدن جذابیت‌های تولیدات بازار کار منجر شود.»

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *