کد خبر: 224116تاریخ انتشار : ۱۵:۰۹:۱۶ - دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

رحمن قهرمان‌ پور کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرآنلاین:  هدف آمریکا، متوقف‌کردن مذاکرات آستانه است، ترامپ حاضر به پذیرش‌ریسک نیست

پس از دور شدن از فضای ملتهب ناشی از حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه برخی ناظران این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا ایالات متحده تنها به دنبال ضربه شصت نشان دادن به بازیگران پیروز در صحنه سوریه بود یا در پس این جریان واشنگتن قصد دارد استراتژی جدیدی در این منطقه پیاده کند؟

تجربه ترکیه در عراق نشان داد که اگر کشوری در داخل کشوری دیگر متحد نداشته باشد، ممکن است در بلندمدت نتواند آن‌جا پایگاه و نفوذی داشته باشد.

عربستان و آمریکا دنبال شکل گیری ارتش عربی در سوریه هستند، اما ترکیه هم از این وضعیت ناراضی نیست، ترکیه در حال حاضر در هر دو محور بازی می‌کند تا ببیند کدام طرف در نهایت غالب می‌شوند.
حمله امریکا و متحدینش نتوانسته جایگاه محور مقاومت را به صورت جدی تهدید کند.

www.dustaan.com ورود ارتش عربی به سوریه جدی است؟


پربیننده ترین مطالب روز
نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0