پنجشنبه , ۱ ام آبان ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۱ بعد از ظهر به وقت تهران

واکنش میلاد عبادی‌ پور به شایعه تغییر تابعیتش

چند وقت پیش بود که خبر تغییر تابعیت میلاد عبادی‌پور در‌فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد. پسر مودب و با‌وقار تیم‌ملی ایران که خیلی آرام حرف می‌زند و سعی می‌کند زیاد وارد حاشیه نشود. میلاد مثل سایر بازیکنان ایران امیدوار است تا هر چه زودتر تکلیف سرمربی تیم‌ملی روشن شود؛ زیرا قرار بر این شده تا رقابت‌های المپیک برگزار شود و تیم باید خیلی آماده وارد معتبرترین تورنمنت ورزشی جهان شود. او ابتدا درباره الکنو و احتمال نشستن این مرد روسی روی نیمکت ایران می‌گوید:«آلکنو یکی از مربیان بزرگ دنیاست و از رویدادهای معتبر دنیا مدال‌های زیادی در کارنامه‌اش دارد و حضورش روی نیمکت تیم‌ملی والیبال می‌تواند اتفاق خوبی باشد.»

واکنش میلاد عبادی‌ پور به شایعه تغییر تابعیتش

اتفاق خوب یا همان بهترین نتیجه در المپیک برای تیم‌ملی والیبال کدام است؟ میلاد در این باره می‌گوید:«بهترین نتیجه بستگی به بازیکنان ایران دارد. از حالا پیش‌بینی نمی‌کنم اما قطعا ما برای مدال به توکیو می‌رویم. اگر سرمربی تیم‌ملی زودتر انتخاب می‌شد، بهتر بود ، اما امیدوارم فدراسیون با انتخاب خوب بهترین تصمیم را بگیرد.»
عبادی‌پور درباره قرعه‌ای که برای ایران افتاده حرف می‌زند اما می‌گوید نتیجه هرگز قابل پیش‌بینی نیست:«از حالا قابل پیش‌بینی نیست. هر تیمی خوب بازی کند ، نتیجه هم می‌گیرد. تیم ما هم تیم خیلی بزرگی است و حتی غول‌های والیبال هم از ما می‌ترسند، اما نتیجه بستگی به نمایش ما دارد و فکر می‌کنم می‌توانیم به مرحله دوم برسیم، اما باز هم بستگی به عملکرد خودمان دارد. نظر هرکسی درباره تعویق المپیک فرق می‌کند‌، به نظرم تعویق بازی‌های بزرگ المپیک خیلی بد بود؛ چرا‌که حساس‌ترین تورنمنت ورزشی دنیاست. تعویق آن با توجه به انگیزه بالایی که ورزشکاران داشتند‌، کمی آنها را نا‌امید می‌کند‌. این بازی‌ها مهم است و امیدوارم سال آینده برگزار شود؛ چرا که همه ورزشکاران آرزوی بازی در آن را دارند.»
تابعیت لهستان و شایعات زیادی که به وجود آمده بود. اما توضیحات خود میلاد که می‌گوید تابعیت نگرفته و شهروند شده است:«قطعا حق شهروندی در اروپا برای من مسافرت را با شروع لیگ قهرمانان اروپا راحت‌تر می‌کند، آن‌هم در کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند . برای من که اقامت اروپا را ندارم سفر مشکل‌ساز می‌شود اما با پاسپورت لهستان خیلی راحت‌تر می‌توانم سفر کنم.
البته نه‌تنها برای اسکرا، باشگاه لهستانی‌ام که حتی همراهی من با تیم‌ملی هم خیلی راحت‌تر می‌شود. خیلی‌ها اشتباه متوجه شده‌اند ، من ملیتم را عوض نکرده‌ام. هدف من از این تابعیت ، تغییر ملیتم برای بازی در تیم‌ملی لهستان نبود، ملیت من ایرانی است و برای تیم‌ملی ایران هم بازی می‌کنم و افتخار هم می‌کنم. من از سال ۲۰۱۴ که در لهستان بازی کرده‌ام و سال ۲۰۱۷ هم که در پلاس لیگا بازی می‌کنم ، این کشور شده وطن دومم و با پاسپورت لهستانی‌ام حالا اینجا احساس راحت‌تری دارم.»
عبادی‌پور در پایان درباره علاقه شدید مردم لهستان به والیبال می‌گوید:«مردم لهستان علاقه زیادی به والیبال و لطف زیادی به من دارند. همین‌ مساله‌ باعث‌ شده تا در ‌این سه ‌سالی که اینجا بازی می‌کنم‌، هرچه در توان دارم برای خوشحالی هواداران تیمم رو کنم تا لطفشان جبران شود. حال و هوای ورزش بستگی به تماشاچی دارد. ورزش بدون هواداران لذتی ندارد، اما بازی هم بخشی از کار ماست. امیدوارم زودتر کرونا ریشه‌کن شود تا دوباره مردم مثل روزهای عادی به سالن‌ها برگردند. سختی کرونا با شروع لیگ قهرمانان اروپا بیشتر به چشم می‌آید. چرا که سفر ما زیاد می‌شود و در هواپیما با مردم عادی سرو کار داریم. البته ما هر‌ماه آزمایش می‌دهیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *